Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

Θα φορτωθώ σε φιλο που θα παει Αμερική να μου φέρει και τα 3 τσοκάκια , και βλέποντας και κάνοντας ποιο θα ταιριάξει καλύτερα και σε ποιο οπλο απο τα δυο ... πρέπει απο Γενάρη να βρω τσίχλες οπωσδήποτε ;);)

Ρε παιδια με το αεροπλανο τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση,γνωριζει κανενας? θελω καποια Carlson's creamator και εγω και εχω φιλο που φευγει για Αμερικη σε λιγες μερες αλλα δεν ξερω αν θα εχουμε προβλημα να τα φερει στην επιστροφη!
 
Ρε παιδια με το αεροπλανο τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση,γνωριζει κανενας? θελω καποια Carlson's creamator και εγω και εχω φιλο που φευγει για Αμερικη σε λιγες μερες αλλα δεν ξερω αν θα εχουμε προβλημα να τα φερει στην επιστροφη!
Εγώ θα τον έπιανα φίλε!
 
Έχεις κανένας φίλος δοκιμές με muller passing να μας πει εντυπώσεις?Εγώ γενικά ειδα ωραία πράγματα τις μέρες που το κυνήγησα!
Ειχα κανει εγω μια χρονια, καλο ειναι αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειδα τρελα πραγματα που να δικαιολογει τα λεφτα του.
Αν θες καποιο τσοκ να κανει τη διαφορα παρε ενα φρενατο και πες μου μετα ποσο ωραια πραγματα ειδες οταν το κυνηγησεις!
 
Αν πάει φίλος Αμερική και τα βάλει στην τσάντα του τι θέμα να υπάρχει; δεν σου ανοίγουν την τσάντα εύκολα. Κανονικά βέβαια πρέπει να τα δηλώσει σαν αγορα που είναι και να πληρώσει τους δασμούς στην Ελλάδα. Αλλά μιλάμε για υπόθεση που δεν έχω δει στο παρελθόν. Νόμιμα πάντως πρέπει να τα δηλώσει στο τελωνείο.
 
Ειχα κανει εγω μια χρονια, καλο ειναι αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειδα τρελα πραγματα που να δικαιολογει τα λεφτα του.
Αν θες καποιο τσοκ να κανει τη διαφορα παρε ενα φρενατο και πες μου μετα ποσο ωραια πραγματα ειδες οταν το κυνηγησεις!
Νομίζω ότι μέχρι τα 50 μέτρα που το θέλω και με τις δοκιμές που έκανα πως θα είμαι κομπλέ με αυτό!
 
Ρε παιδια με το αεροπλανο τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση,γνωριζει κανενας? θελω καποια Carlson's creamator και εγω και εχω φιλο που φευγει για Αμερικη σε λιγες μερες αλλα δεν ξερω αν θα εχουμε προβλημα να τα φερει στην επιστροφη!
Αν τα βάλει στην κάτω βαλίτσα δεν θα έχει θέμα . Αρκεί να έχει τα χαρτιά αγοράς μαζί του . Πέρσι που πήγα Αμερική πάντως δεν πήρα τπτ γιατί άλλος μου είπε να εχω απλά τα χαρτιά αγορας μαζί , αλλος μου είπε να συμπληρώσω τα έντυπα που θα ζητήσω μόνος μου στο εκεί αεροδρόμιο για εκτελωνισμό . Δεν το ρίσκαρα γιατί με τα εδώ λίγα αγγλικά που ξέρω είχαν διάφορες πολλές στην προφορά εκεί . Είπα μην μπλεξο.... Ισως να έχει φέρει κάποιος από τα παιδιά εδώ κι να σου πει ακριβώς τι ισχύει.
 
Ρε παιδια με το αεροπλανο τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση,γνωριζει κανενας? θελω καποια Carlson's creamator και εγω και εχω φιλο που φευγει για Αμερικη σε λιγες μερες αλλα δεν ξερω αν θα εχουμε προβλημα να τα φερει στην επιστροφη!
Αν παραδωσει βαλιτσα δεν θα υπαρξει κανενα προβλημα. Φιλος που ειμασταν μαζι UK τα εβαλε σε βαλιτσα και ολα καλα.
Εγω εχω μεταφερει σε χειραποσκευη τσοκς συγγενικου προσωπου σε πτηση εσωτερικου και σκοπευτικα Hi-viz και ουτε που με ενοχλησαν οταν περασε η τσαντα απο το μηχανημα.
 
Αν τα βάλει στην κάτω βαλίτσα δεν θα έχει θέμα . Αρκεί να έχει τα χαρτιά αγοράς μαζί του . Πέρσι που πήγα Αμερική πάντως δεν πήρα τπτ γιατί άλλος μου είπε να εχω απλά τα χαρτιά αγορας μαζί , αλλος μου είπε να συμπληρώσω τα έντυπα που θα ζητήσω μόνος μου στο εκεί αεροδρόμιο για εκτελωνισμό . Δεν το ρίσκαρα γιατί με τα εδώ λίγα αγγλικά που ξέρω είχαν διάφορες πολλές στην προφορά εκεί . Είπα μην μπλεξο.... Ισως να έχει φέρει κάποιος από τα παιδιά εδώ κι να σου πει ακριβώς τι ισχύει.
Ολα σχετικα ειναι.
Εγω εφερα Anti Radar και τη ShotKam στην ιδια χειραποσκευη που περναγε μαλιστα και στα μηχανηματα σκαναρισματος σε 3 αεροδρομια.Εννοειται δεν τα δηλωσα πουθενα και ημουν τυχερος και δεν με κομπλαρανε πουθενα
 
Καλησπερα, γνωμη μου μετα απο πεταμενα λευτα σε τσοκ, μια χαρα δουλευουν τα μαμισια, χρησιμοποιηστε λιγα γραμμαρια φυσιγγια για μακρινες βολες κ εαν δεν υπαρχουν χοντρα νουμερα στα λιγα γραμμαρια, παραγγειλτε σε μικροεπαγκελματιες!
 
Γιατί αν αφαιρεθούν από τις συσκευασίες και μπουν σε θήκη - τσαντάκι για να μεταφερθούν τι θα γίνει; Το εδοσα πχ στον ΞΑ να κινήσει φασσες στην Αγγλία και το παίρνω πίσω ... Που θα δούμε θέμα; Δε νομιζω
 
Αν παραδωσει βαλιτσα δεν θα υπαρξει κανενα προβλημα. Φιλος που ειμασταν μαζι UK τα εβαλε σε βαλιτσα και ολα καλα.
Εγω εχω μεταφερει σε χειραποσκευη τσοκς συγγενικου προσωπου σε πτηση εσωτερικου και σκοπευτικα Hi-viz και ουτε που με ενοχλησαν οταν περασε η τσαντα απο το μηχανημα.
Επειδή ξέρω απο πρώτο χέρι,λόγω εργασίας στο χώρο..όπλα,μέρη κ αξεσουάρ όπλου,φυσίγγια,κάλυκες,ακόμα κ σφαιράκια αεροβόλου (τα μολυβάκια),απαγορεύονται τόσο στη χειραποσκευή όσο κ στην αποσκευή.Άλλα αντικείμενα όπως μαχαίρια με μήκος λεπίδας >6cm επιτρέπονται στην αποσκευή αλλά οχι στη χειραποσκευή,στην οποία αν εντοπιστούν, αφαιρούνται.Τα πρώτα που ανέφερα για να τα περάσεις νόμιμα,η διαδικασία είναι οτι πρέπει να ενημερώσεις κάποιον εκπρόσωπο της αεροπορικής σου εταιρίας κ έναν αστυνόμο του αερολιμένα κ τα κάνεις security item, εφόσον είναι νόμιμα εννοείται.Εκπρόσωπος της εταιρίας αναλαμβάνει να τα περάσει απ το Χ-ray κ τα παραδίδει στο αεροπλάνο σε ειδικό χώρο.Όταν φτάσεις παραλαμβάνεις απο κάποιον εκπρόσωπο της εταιρίας στο χώρο των αφίξεων,χέρι με χέρι.Πάντα υπάρχει περίπτωση να περάσεις ενα τσοκ,ένα ελατήριο,ένα κομμάτι του κλείστρου χωρίς να το "αναγνωρίσουν",κοινώς να μην το πάρουν χαμπάρι,ανάλογα ποιός κάθεται στο x-ray..αλλά καλύτερα να πας με τον τρόπο που έγραψα παραπάνω γιατί αν το αναγνωρίσουν καλείται η αστυνομία του αερολιμένα κ ανάλογα που θα πέσεις..αυτά!!
 
Έριξα χθες στις τσίχλες με το pm black code decoy.ενω το πρωί στο σκοπευτήριο είχα δει πως το τσοκ έχει πολλά μέτρα μετά τα 30 και φοβήθηκα πως δεν θα μου κάνει για τα κοντινά αυτά που θέλω....δεν με δυσκόλεψε καθόλου σε μπηχτες ντουφεκες όπως επίσης μου χάρισε και μια μακρινή ντουφέκια....πολύ γεματη.Παυλαρα είχες δίκαιο.Ααααα και με σχετικά συγκεντρωτικό φυσιγγι!
 
Χαίρομαι Ηλία που σου άρεσε,,,όπως σου είχα πει δεν ξέρω πως το έχει καταφέρει ο Αμερικανός αυτό το τσοκ σκοτώνει από τα 15 έως τα 35 πολύ εύκολα και μπορεί με ένα πιο συγκεντρωτικό φυσίγγια να δώσει μερικα μέτρα παραπάνω

Προσωπικά θεωρώ τα code black την καλύτερη σειρά της PM,,,,μακάρι να έβγαζαν για το fabarm
 
Back
Top