Συγκρίσεις όπλων-τσοκ

Παίδες μόλις μου ήρθε... Μήπως το παράκανα με τη σύσφιξη φοβάμαι... Μάλλον θα το δοκιμάσω Τετάρτη ή Πέμπτη σε καρτέρι. Το έχει ρίξει κανείς;
x79VfST.jpg
Καλοριζικο και μη μασας για τη συσφιξη, στις μακρινες κανει θαυματα...δουλεψε το στα καρτερια μονο ειδικα για φασσες του χρονου θα σε κανει μαγκα.
 
Παίδες μόλις μου ήρθε... Μήπως το παράκανα με τη σύσφιξη φοβάμαι... Μάλλον θα το δοκιμάσω Τετάρτη ή Πέμπτη σε καρτέρι. Το έχει ρίξει κανείς;
x79VfST.jpg
Μιχάλη καλορίζικο και καλόριχτο !!! Λογικά για να το επιλέξεις μάλλον για καρτερίσιες ντουφεκιές το θέλεις.:D
Έχω το smoke LF και για βολές πάνω από 35-40 είναι ικανοποιητικό και σε ψιλά σκάγια.
 
Last edited:
Παίδες μόλις μου ήρθε... Μήπως το παράκανα με τη σύσφιξη φοβάμαι... Μάλλον θα το δοκιμάσω Τετάρτη ή Πέμπτη σε καρτέρι. Το έχει ρίξει κανείς;
x79VfST.jpg
17.47 ονομαστική σύσφιξη
17.56 μέτρησα με αναλογικό παχύμετρο το παράλληλο τμήμα με τις τρύπες μπροστά
 
Παίδες μόλις μου ήρθε... Μήπως το παράκανα με τη σύσφιξη φοβάμαι... Μάλλον θα το δοκιμάσω Τετάρτη ή Πέμπτη σε καρτέρι. Το έχει ρίξει κανείς;
x79VfST.jpg
Αν βρεις τις προσκοπευσεις θα ματιαζεσαι μόνος με αυτα που θα κανεις βρες ενα σταθερό φυσίγγι μάθε τις προσκοπευσεις και θα δεις ωραια πραγματα!!
 
Παίδες μόλις μου ήρθε... Μήπως το παράκανα με τη σύσφιξη φοβάμαι... Μάλλον θα το δοκιμάσω Τετάρτη ή Πέμπτη σε καρτέρι. Το έχει ρίξει κανείς;
x79VfST.jpg
Το LF στη benelli στρεφει κ βαλει απροειδοποιητα...
Σε βλεπω να καθεσαι σε καμια πετρα κ να γελας με αυτα που θα βλεπεις απο τα ψιλα σκαγια...
 
Το LF στη benelli στρεφει κ βαλει απροειδοποιητα...
Σε βλεπω να καθεσαι σε καμια πετρα κ να γελας με αυτα που θα βλεπεις απο τα ψιλα σκαγια...
Αυτό θέλω να δω! Στα ψιλά. Ό,τι τσοκ είχα χρησιμοποιήσει στο παρελθόν πιο στενό από 2* στραπατσάριζε-σκόρπιζε τα ψιλά σκάγια πολύ. Το κακό είναι ότι σήμερα τελειώνει η σεζόν και θα πρέπει να κάνω υπομονή μέχρι τον Αύγουστο τουλάχιστον για να το δω στην πράξη. Ελπίζω να πάρω μια εικόνα σήμερα στο καρτέρι για τσίχλες σε σημείο που περνούν πάνω από 40 μέτρα ύψος.
 
Το δικο μου παντως που βιδωθηκε σε beretta k αντιστοιχουσε εκει σε 9/10 συσφιξη τα πηγαινε πολυ καλα τα 9αρια...
Αν βρεις την προσκοπευση θα καθεσαι κ θα γελας μονος σου σου λεω... ;) 3 χρονια το εχω, ενα καραβι φυσιγγια του εχω ριξει, παλι γελαγα μονος μου κ φετος στην τσιχλιτσα...
 
Το δικο μου παντως που βιδωθηκε σε beretta k αντιστοιχουσε εκει σε 9/10 συσφιξη τα πηγαινε πολυ καλα τα 9αρια...
Αν βρεις την προσκοπευση θα καθεσαι κ θα γελας μονος σου σου λεω... ;) 3 χρονια το εχω, ενα καραβι φυσιγγια του εχω ριξει, παλι γελαγα μονος μου κ φετος στην τσιχλιτσα...
Άρη ποτάμι το δουλεύεις;
 
Άρη ποτάμι το δουλεύεις;
Φυσικα... :) Του δενω κ μια τριχια μπροστα κ πιανω σαζανια... .yel.
Χοντρα-ψιλα σκαγια τα παει ολα πολυ καλα κ με πολυ δυαντα σκοτωματα, αλλα ειναι πολυ αυστηρο σκοπευτικα... Η εισαι κεντρο κ το καις, η το κοιτας να φευγει...
 
Φυσικα... :) Του δενω κ μια τριχια μπροστα κ πιανω σαζανια... .yel.
Χοντρα-ψιλα σκαγια τα παει ολα πολυ καλα κ με πολυ δυαντα σκοτωματα, αλλα ειναι πολυ αυστηρο σκοπευτικα... Η εισαι κεντρο κ το καις, η το κοιτας να φευγει...
Ωραίος... 2 σε 1 δλδ.yel. Έτσι είναι φίλε. Κοψοφτερα να ψάχνουμε...:rolleyes:
 
Φυσικα... :) Του δενω κ μια τριχια μπροστα κ πιανω σαζανια... .yel.
Χοντρα-ψιλα σκαγια τα παει ολα πολυ καλα κ με πολυ δυαντα σκοτωματα, αλλα ειναι πολυ αυστηρο σκοπευτικα... Η εισαι κεντρο κ το καις, η το κοιτας να φευγει...
Αυτα πες τα και στο φιλαρακι μας φιλε Αρι που δεν ακουει...ξερεις ποιον εννοω:rolleyes::p
 
Back
Top