Σπασμένος εξωλκεας

Αυτόν τον γερμανικό εξολκεα πήρα κι εγώ σε 1187 όπλο και έφυγε. Ο μαμά δεν είχε βγάλει τιποτα
Αυτός Δημήτρη είναι ο γνήσιος εξολκεας της Mossberg δεν είναι της αμερικανικής volquartsen που σου είχα πει για τα Remington και το κατάστημα είναι άλλο από αυτό που ψωνίσαμε, το βρήκα στο ίντερνετ ψάχνοντας αντιπρόσωπο της Mossberg στην Ευρώπη αφού δεν υπάρχει στον Έλληνα εισαγωγέα.ο εξολκεας της Mossberg κοστίζει στην Αμερική 10δολαρια και στο συγκεκριμένο κατάστημα κοντά 30€ χωρια τα μεταφορικά.. ποσό υπερβολικοτατο αλλά αν δε βρεθεί στην Ελλάδα είναι μια έσχατη και τσουχτερή λύση δυστυχώς για να συνεχίσει να λειτουργεί το όπλο αν δε βρεθεί εξολκεας εδώ στην Ελλάδα σε κάποιο κατάστημα και σε νορμάλ τιμή. Στο 870 το δικό μου που άλλαξα τον εξολκεα επειδή είχα θέματα και έβαλα αυτόν που σου είχα πει ναι είδα διαφορά προσωπικά τόσο πολύ που παραγγειλα και εγώ για την 1187 μου και για αυτόν το λόγο τον πρότεινα.
 
46 ευρώ ο εξωλκέας με τα έξοδα αποστολής και 24% φπά :oops:

Καλά οκ δεν έχει αλλα ούτε να σου φέρει μπορεί ? .... Αν είναι δυνατόν που να ζήταγες και τίποτα άλλο.

Σου λέει θα αγοράσουν άλλο όπλο! Προφανώς δε τους νοιάζει το σερβις μετά την αγορά
Άστα να πάνε Δημήτρη στο κεφάλι βαρανε τις τιμές 10$κοστιζει το συγκεκριμένο στης ΗΠΑ και Ευρώπη 28€ μακάρι να βρεθεί Ελλάδα ο εξολκεας σε νορμάλ τιμή και χωρίς τα μεταφορικά, έχω και εγώ maverick και αν είχα πάθει το ίδιο αν δεν είχα βρει πουθενά τον εξολκεα Ελλάδα αναγκαστικά θα κοιτούσα εκεί μετά.
 
Μια προσοχή και στα σχόλια ορισμένων που δεν κατέχουν συγκεκριμένα όπλα και στα ανταλλακτικά που βγάζουν άλλες εταιρίες.
Ένας έγραψε με μεγάλη σιγουριά στο remington team πως 1187 και competition -G3 είναι ίδια όπλα. Προσωπικά επειδή είμαι κάτοχος της τελευταίας να δείξω τις διαφορές ανάμεσα στον εξολκεα της brownels και στο μαμά από G3.
Υγ εγώ αγορασα τον αφτερ μάρκετ αριστερά από το γερμανικό σάιτ και έσπασε η έφυγε,εν πάση περιπτώσει έφυγε.
Ο δεξιά είναι ο μαμά και κάνει μπαμ και η γεωμετρία και κυρίως το πάχος του,δεν είχα θέμα ποτέ
 

Attachments

  • IMG_20240114_141042.jpg
    IMG_20240114_141042.jpg
    110,8 KB · Προβολές: 23
Μια προσοχή και στα σχόλια ορισμένων που δεν κατέχουν συγκεκριμένα όπλα και στα ανταλλακτικά που βγάζουν άλλες εταιρίες.
Ένας έγραψε με μεγάλη σιγουριά στο remington team πως 1187 και competition -G3 είναι ίδια όπλα. Προσωπικά επειδή είμαι κάτοχος της τελευταίας να δείξω τις διαφορές ανάμεσα στον εξολκεα της brownels και στο μαμά από G3.
Υγ εγώ αγορασα τον αφτερ μάρκετ αριστερά από το γερμανικό σάιτ και έσπασε η έφυγε,εν πάση περιπτώσει έφυγε.
Ο δεξιά είναι ο μαμά και κάνει μπαμ και η γεωμετρία και κυρίως το πάχος του,δεν είχα θέμα ποτέ
Τα δυο αυτά που δείχνεις δεν μοιάζουν καν.
 
Μάλλον δεν υπάρχει καθόλου after sales...
Το καλοκαίρι θα έφερνε rem oil. Ακόμα έρχεται. Μαζί με το rem oil θα έφερνε και όπλα. Ακόμα φέρνει. Αν δεις το σαιτ είναι τα περισσότερα είναι μη διαθέσιμα. Εδώ και μήνες όμως. Άμα έχεις ξεμείνει 2 δεκαετίες πίσω........
Κάποιοι δε θέλουν να καταλάβουν ότι οι πελάτες δεν είναι πλέον μαλάκες και ότι έχει κι αλλού πορτοκαλιές, με καλύτερα πορτοκάλια και φθηνότερα.
 
Λυπηρό
Και τραγικό...
Φτάνει να σκεφτουμε πως μιλάμε για "μοντέλα" που βρίσκονται στην παραγωγη εδώ κ χρονια κ κάποιος μπορεί να το έχει σαν το βασικό του οπλο ...

Η μόνη δικαιολογία που θα μπορουσα να σκεφτω είναι αν εχει προκυψει κάποιο θέμα σχετικά με την εισαγωγή ανταλλακτικών..

Πάντως οταν είχε την αντιπροσωπεία mossberg-maverick ο Σεσελές κ είχα επικοινωνήσει μαζί του είχε σχεδόν τα παντα....
Μάλλον ήταν κ άλλα χρόνια τότε...
Δεν ξέρω......
 
Και τραγικό...
Φτάνει να σκεφτουμε πως μιλάμε για "μοντέλα" που βρίσκονται στην παραγωγη εδώ κ χρονια κ κάποιος μπορεί να το έχει σαν το βασικό του οπλο ...

Η μόνη δικαιολογία που θα μπορουσα να σκεφτω είναι αν εχει προκυψει κάποιο θέμα σχετικά με την εισαγωγή ανταλλακτικών..

Πάντως οταν είχε την αντιπροσωπεία mossberg-maverick ο Σεσελές κ είχα επικοινωνήσει μαζί του είχε σχεδόν τα παντα....
Μάλλον ήταν κ άλλα χρόνια τότε...
Δεν ξέρω......
Πάντως και ο Κύργιας είχε τα πάντα, πριν καμιά 10αριά χρόνια που είχα πάρει τηλέφωνο, παρόλο που η παραγωγή της 9200 είχε ήδη σταματήσει. Και μου είχε στείλει κάποια μικροεξαρτηματάκια, που ζήτησα έτσι για να βρίσκονται σε περίπτωση που χρειαστεί ... Βέβαια εξολκέα δεν είχα ζητήσει ... (ίσως θα έπρεπε - και καμιά βελόνα, αλλά δεν το σκέφτηκα τότε). Αλλά θυμάμαι ότι είχα ρωτήσει και για ολόκληρο κλείστρο, και μου είχε πει ότι χρειάζεται άδεια αγοράς ως "ουσιώδες μέρος όπλου" αλλά μπορούμε να αλλάξουμε εξολκέα ή βελόνα κλπ. αν ποτέ χρειαστεί ... Παράξενο μου φαίνεται που δεν έχει τώρα !!!!o_O
 
Πάντως και ο Κύργιας είχε τα πάντα, πριν καμιά 10αριά χρόνια που είχα πάρει τηλέφωνο, παρόλο που η παραγωγή της 9200 είχε ήδη σταματήσει. Και μου είχε στείλει κάποια μικροεξαρτηματάκια, που ζήτησα έτσι για να βρίσκονται σε περίπτωση που χρειαστεί ... Βέβαια εξολκέα δεν είχα ζητήσει ... (ίσως θα έπρεπε - και καμιά βελόνα, αλλά δεν το σκέφτηκα τότε). Αλλά θυμάμαι ότι είχα ρωτήσει και για ολόκληρο κλείστρο, και μου είχε πει ότι χρειάζεται άδεια αγοράς ως "ουσιώδες μέρος όπλου" αλλά μπορούμε να αλλάξουμε εξολκέα ή βελόνα κλπ. αν ποτέ χρειαστεί ... Παράξενο μου φαίνεται που δεν έχει τώρα !!!!o_O
Εδώ λέμε δεν μπήκε καν στον κόπο να πει έχω, δεν έχω...Δεν νομίζω αυτό να είναι πολύ επαγγελματικό.. Δεν είμαστε για μια φορά..
 
Παντως εγω σχετικα με τον Κυργια για την mp155 και επανατατικο ελατηριο μου εστειλε και το κουμπι για την απελευθερωση του φυσιγγιου απο την αποθηκη μου εστειλε, τωρα χρειαζομαι τα δυο ελατηρια για το μπουτον του κλειστρου ελπιζω να τα εχει...
 
https://www.waffen-ferkinghoff.com/english/extractor-right-shotgun-500-mav88
Αυτό το κατάστημα έχει ανταλλακτικά, είναι στη Γερμανία και ο συγκεκριμένος είναι ο δεξιός εξολκεας αν δε βρεις Ελλάδα τελικά υπάρχει εδώ αλλά ρωτά και σε οπλουργους ίσως βρεθεί ανταλλακτικό Ελλάδα.Πάντως ανεπίτρεπτο να μην υπάρχουν αποθέματα ανταλλακτικών στην Ελλάδα όταν σε άλλες χώρες της Ευρώπης υπάρχουν.
Με τετοια τιμη αν το παρεις το οπλο κομματι-κομματι θα σου βγει κανα 10χιλιαρο...
 
Με τετοια τιμη αν το παρεις το οπλο κομματι-κομματι θα σου βγει κανα 10χιλιαρο...
Δυστυχώς έτσι είναι, είχα ρωτήσει Ελλάδα πόσο έχει η πάπια της μαβερικ γιατί άκουσα ότι μπορεί να σπάσει στο σημείο με τους βραχίονες να έχω μια ιδέα, 100€ μου είπαν.. το όπλο ολόκληρο καινούργιο 355€ το πήρα.
 
Back
Top