Σπασμένος εξωλκεας

Καλσπερα σε όλους
Πήγα σήμερα να καθαρίσω ένα Maverick 88 που έχω, (το χρησιμοποιώ κυρίως στο σκοπευτήριο) και είδα ότι έχει σπασμένο τον εξολκεα που πετάει το φυσίγγι έξω.
Αυτό αλλάζει μεμονωμένα η πάει όλο με το κλείστρο;
IMG_5551.jpeg
 
Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ στην 930 και δεν ξέρω από πού να βρω
Δυστυχώς τα εξολοκλήρου αμερικάνικα αποτελούν πρόβλημα πλεόν εξωλκέα θεωρητικά θα βρεις αν δε βρεις μπορείς να φτιάξεις απο εκεί και πέρα για οτιδήποτε άλλο οι εξαγωγές απο αμερική έχουν σταματήσει εδώ και χρόνια και δε στέλνουν ούτε βίδα.
 
Καλσπερα σε όλους
Πήγα σήμερα να καθαρίσω ένα Maverick 88 που έχω, (το χρησιμοποιώ κυρίως στο σκοπευτήριο) και είδα ότι έχει σπασμένο τον εξολκεα που πετάει το φυσίγγι έξω.
Αυτό αλλάζει μεμονωμένα η πάει όλο με το κλείστρο;
View attachment 84467
Μεμονωμενα αλλαζει και πολυ ευκολα,ενα πυρακι(αυτο πανω δεξια απο τον κοκκινο κυκλο) τον συγκρατει στην θεση του,απλα προσεχε το ελατηριακι μην το χασεις αν και καλο θα ηταν να το αλλαξεις και αυτο...
 
Μεμονωμενα αλλαζει και πολυ ευκολα,ενα πυρακι(αυτο πανω δεξια απο τον κοκκινο κυκλο) τον συγκρατει στην θεση του,απλα προσεχε το ελατηριακι μην το χασεις αν και καλο θα ηταν να το αλλαξεις και αυτο...
Εύκολο είναι το θέμα είναι να βρω..
 
Είδα το post του ότι και αυτός δεν μπορεί να βρει για την 930
Ξεκίνα με τα κλασσικά οπλοπωλεία που φέρνουν αναταλλακτικα φαντομ-μαστντιβε-βεντορς πάρε τηλέφωνο και τα υπόλοιπα γνωστά, τώρα σε οπλουργό να στον φτιάξει θα σου πάρει περισσότερο από όσο κάνει... Αν έχεις συγγενείς στο Αμέρικα μπορούν να σου στείλουν απλά πρέπει να μην αναφέρουν ότι είναι μέρος όπλου στο ταχυδρομείο, θα πρέπει να δηλώσουν αναληθή στοιχεία αν θέλουν να σε εξυπηρετήσουν. Η ύστατη λύση ανάγκης που ναι μεν γίνεται είναι να πάρεις λίμες ωρολογοποιϊας, γυαλόχαρτα και να ξεκινήσεις μόνος σιγά σιγά δεν είναι δύσκολο ρε παιδί μου 1-2 μέρες θα ήταν ευκολότερο αν είχες και το κομματάκι αλλά τέσπα γίνεται ο εξωλκέας δεν είναι το τέλος για ένα λειόκαννο.
 
Ξεκίνα με τα κλασσικά οπλοπωλεία που φέρνουν αναταλλακτικα φαντομ-μαστντιβε-βεντορς πάρε τηλέφωνο και τα υπόλοιπα γνωστά, τώρα σε οπλουργό να στον φτιάξει θα σου πάρει περισσότερο από όσο κάνει... Αν έχεις συγγενείς στο Αμέρικα μπορούν να σου στείλουν απλά πρέπει να μην αναφέρουν ότι είναι μέρος όπλου στο ταχυδρομείο, θα πρέπει να δηλώσουν αναληθή στοιχεία αν θέλουν να σε εξυπηρετήσουν. Η ύστατη λύση ανάγκης που ναι μεν γίνεται είναι να πάρεις λίμες ωρολογοποιϊας, γυαλόχαρτα και να ξεκινήσεις μόνος σιγά σιγά δεν είναι δύσκολο ρε παιδί μου 1-2 μέρες θα ήταν ευκολότερο αν είχες και το κομματάκι αλλά τέσπα γίνεται ο εξωλκέας δεν είναι το τέλος για ένα λειόκαννο.
ναι ρε συ δεν ειναι τιποτα να το φτιαξεις 1-2 ωρες δουλεια ειναι η το πας σε ενα γατονι τορναδορα και με 10ε ξεμπερδεψες
 
Ξεκίνα με τα κλασσικά οπλοπωλεία που φέρνουν αναταλλακτικα φαντομ-μαστντιβε-βεντορς πάρε τηλέφωνο και τα υπόλοιπα γνωστά, τώρα σε οπλουργό να στον φτιάξει θα σου πάρει περισσότερο από όσο κάνει... Αν έχεις συγγενείς στο Αμέρικα μπορούν να σου στείλουν απλά πρέπει να μην αναφέρουν ότι είναι μέρος όπλου στο ταχυδρομείο, θα πρέπει να δηλώσουν αναληθή στοιχεία αν θέλουν να σε εξυπηρετήσουν. Η ύστατη λύση ανάγκης που ναι μεν γίνεται είναι να πάρεις λίμες ωρολογοποιϊας, γυαλόχαρτα και να ξεκινήσεις μόνος σιγά σιγά δεν είναι δύσκολο ρε παιδί μου 1-2 μέρες θα ήταν ευκολότερο αν είχες και το κομματάκι αλλά τέσπα γίνεται ο εξωλκέας δεν είναι το τέλος για ένα λειόκαννο.
Ξέρεις δεν είναι το όπλο που χρησιμοποιώ συχνά αλλά θέλω όλα να τα έχω να δουλεύουν ρολόι. Θα πάρω μερικά τηλ αύριο μήπως βρω κάτι και μετά θα δω τι μπορώ να κάνω. Από Αμερική δεν έχω κάποιον δυστυχώς. Το κομματάκι το έχω το βρήκα μέσα όταν το έλυσα αλλά δύσκολο φαντάζομαι να το κατασκευάσω μόνος μου.
 
Back
Top