Σπασμένος εξωλκεας

Δεν είναι μόνο θέμα σχηματοποίησης του ανταλλακτικού.
Αυτό,με υπομονή το καταφέρνεις!🙂
Το βασικό είναι το βάψιμο του(σκλήρυνση).
Πρέπει να αντέχει και να μην είναι πολύ σκληρό επειδή δέχεται καταπόνηση,είναι λεπτό και μπορεί να κόβεται σαν καρότο.
 
Ξέρεις δεν είναι το όπλο που χρησιμοποιώ συχνά αλλά θέλω όλα να τα έχω να δουλεύουν ρολόι. Θα πάρω μερικά τηλ αύριο μήπως βρω κάτι και μετά θα δω τι μπορώ να κάνω. Από Αμερική δεν έχω κάποιον δυστυχώς. Το κομματάκι το έχω το βρήκα μέσα όταν το έλυσα αλλά δύσκολο φαντάζομαι να το κατασκευάσω μόνος μου.
Vagosbenelli .. είναι οπλουργος θα σε βοηθήσει σιγουρα
 
Από ότι είδα όλα τα υπόλοιπα μέρη είναι Οκ
View attachment 84486
Όταν πάω σπίτι θα το φωτογραφησω να στο δείξω. Είναι όπως κοιτάς από τη θυρίδα απόρριψης ακριβός στην απέναντι πλευρά, εκεί χτυπάει ο κάλυκας και πετιέται εξω
 
Ξέρεις δεν είναι το όπλο που χρησιμοποιώ συχνά αλλά θέλω όλα να τα έχω να δουλεύουν ρολόι. Θα πάρω μερικά τηλ αύριο μήπως βρω κάτι και μετά θα δω τι μπορώ να κάνω. Από Αμερική δεν έχω κάποιον δυστυχώς. Το κομματάκι το έχω το βρήκα μέσα όταν το έλυσα αλλά δύσκολο φαντάζομαι να το κατασκευάσω μόνος μου.
Τότε σε οπλουργό αφού έχεις και το κομματάκι θα στο φτιάξει εύκολα απλά μη περιμένεις να σου πει 10 ευρώ
Από ότι είδα όλα τα υπόλοιπα μέρη είναι Οκ
Δε χαλάνε και πολλα στη μαβερικ είτε θα σπάσει η πάπια μπροστά είτε η σκανδαλοθήκη
Δεν είναι μόνο θέμα σχηματοποίησης του ανταλλακτικού.
Αυτό,με υπομονή το καταφέρνεις!🙂
Το βασικό είναι το βάψιμο του(σκλήρυνση).
Πρέπει να αντέχει και να μην είναι πολύ σκληρό επειδή δέχεται καταπόνηση,είναι λεπτό και μπορεί να κόβεται σαν καρότο.
Δεν χρειάζεται να γίνει επαγγελματική σκλήρυνση σε ένα χειροποίητο εξωλκέα στη τελική ο πάφυλας του φυσιγγίου ειναι αρκετά μαλακός
 
ναι ρε συ δεν ειναι τιποτα να το φτιαξεις 1-2 ωρες δουλεια ειναι η το πας σε ενα γατονι τορναδορα και με 10ε ξεμπερδεψες
Δεν είπα ότι είναι 1-2 ώρες δουλειά ούτε 10 ευρώ σε τορναδόρο γνωρίζω ιδίοις όμμασι τι ζητάνε οι οπλουργοί... Τώρα για κάποιον που πιάνουν τα χέρια του μπορεί να φτιάξει αμα δε μπορεί πληρώνει τον επαγγελματία και τελειώνει.
 
Δεν είναι μόνο θέμα σχηματοποίησης του ανταλλακτικού.
Αυτό,με υπομονή το καταφέρνεις!🙂
Το βασικό είναι το βάψιμο του(σκλήρυνση).
Πρέπει να αντέχει και να μην είναι πολύ σκληρό επειδή δέχεται καταπόνηση,είναι λεπτό και μπορεί να κόβεται σαν καρότο.
Γιαννη στην τελικη φτιαχνει εναν απο χαλκο
 
Ότι τεχνικά γίνεται σε ένα τορναδορο αν γνωρίζει τι ατσάλι πρέπει να χρησιμοποιήσει, γίνεται. Αλλά σε ένα τέτοιο όπλο χαμηλού κόστους, τέτοια επισκευή μάλλον δεν συμφέρει.
Επίσης, ατομικά πειράματα με υλικό που δεν είναι αντίστοιχο του εργοστασιακού, είναι επικίνδυνο.
Το καλύτερο είναι ψάξιμο σε οπλουργους και καταστήματα όπλων.
 
Τελικά ο Κυριαςδεν έχει οπότε όποιος θέλει να πάρει Mossberg πρέπει να το σκεφτεί πολύ καλά γιατί με ένα μικρό πρόβλημα δεν υπάρχει τίποτα οπότε το όπλο βγαίνει OF
https://www.waffen-ferkinghoff.com/english/extractor-right-shotgun-500-mav88
Αυτό το κατάστημα έχει ανταλλακτικά, είναι στη Γερμανία και ο συγκεκριμένος είναι ο δεξιός εξολκεας αν δε βρεις Ελλάδα τελικά υπάρχει εδώ αλλά ρωτά και σε οπλουργους ίσως βρεθεί ανταλλακτικό Ελλάδα.Πάντως ανεπίτρεπτο να μην υπάρχουν αποθέματα ανταλλακτικών στην Ελλάδα όταν σε άλλες χώρες της Ευρώπης υπάρχουν.
 
Τελικά ο Κυριαςδεν έχει οπότε όποιος θέλει να πάρει Mossberg πρέπει να το σκεφτεί πολύ καλά γιατί με ένα μικρό πρόβλημα δεν υπάρχει τίποτα οπότε το όπλο βγαίνει OF
Του έχω στείλει και εγώ ένα Mail να ρωτήσω με φωτογραφια τι ακριβώς θελω αλλά ακόμα δεν έχω πάρει απάντηση .
 
https://www.waffen-ferkinghoff.com/english/extractor-right-shotgun-500-mav88
Αυτό το κατάστημα έχει ανταλλακτικά, είναι στη Γερμανία και ο συγκεκριμένος είναι ο δεξιός εξολκεας αν δε βρεις Ελλάδα τελικά υπάρχει εδώ αλλά ρωτά και σε οπλουργους ίσως βρεθεί ανταλλακτικό Ελλάδα.Πάντως ανεπίτρεπτο να μην υπάρχουν αποθέματα ανταλλακτικών στην Ελλάδα όταν σε άλλες χώρες της Ευρώπης υπάρχουν.
46 ευρώ ο εξωλκέας με τα έξοδα αποστολής και 24% φπά :oops:
Τελικά ο Κυριαςδεν έχει οπότε όποιος θέλει να πάρει Mossberg πρέπει να το σκεφτεί πολύ καλά γιατί με ένα μικρό πρόβλημα δεν υπάρχει τίποτα οπότε το όπλο βγαίνει OF
Καλά οκ δεν έχει αλλα ούτε να σου φέρει μπορεί ? .... Αν είναι δυνατόν που να ζήταγες και τίποτα άλλο.
Εν τω μεταξυ στα επαναληπτικά, ένα από τα λίγα πράγματα που μπορεί να χαλάσουν ειναι ο εξωλκεας.ποιος ο λόγος να μην φέρουν κάμποσα. Και φτηνά ειναι και λιγο χώρο πιάνουν
Σου λέει θα αγοράσουν άλλο όπλο! Προφανώς δε τους νοιάζει το σερβις μετά την αγορά
 
Νομιζω οτι είναι αμφιδεξιο όποτε μπορεί κάποιος να φτιάξει αντιγραφοντας έναν η αν δεν είναι τότε ο καθρέπτης του θα ειναι το σωστό.
χρειαζεται να το σχεδιάσει κάποιος και μετά να το δώσει σε μια μηχανη να το παράξει σε καμποσα κομμάτια ώστε να αγοράσουν πολλοί, έστω και προληπτικά για να πέσει η τιμη ανα κομμάτι.
εγω πάντως θα δοκίμαζα σε τεφλον και φυσικά σε 3d printer
 
Back
Top