Σπασμένος εξωλκεας

Δυστυχώς έτσι είναι, είχα ρωτήσει Ελλάδα πόσο έχει η πάπια της μαβερικ γιατί άκουσα ότι μπορεί να σπάσει στο σημείο με τους βραχίονες να έχω μια ιδέα, 100€ μου είπαν.. το όπλο ολόκληρο καινούργιο 355€ το πήρα.
Ναι σπάει και ο χειροφυλακτήρας σπάνε και τα αυτάκια της σκανδαλοθήκης βέβαια τόσο που κάνει καινούργιο ζήτημα αν θα δώσει κανεις 100!
Αγορασα πλαστικη παπια για Hatsan aimguard για να την προσαρμοσω στην mossberg μου,τιμη 25 ευρω και μαζι ηταν και σιδηροδρομος και το μεταλλο που παταει πανω το κλειστρο...
Μήπως έχετε φωτογραφίες από τη μετατροπή ? Από που την αγοράσατε ?
 
Ναι σπάει και ο χειροφυλακτήρας σπάνε και τα αυτάκια της σκανδαλοθήκης
Τα προσέχω τα όπλα μου γενικά οπότε ελπίζω να μου αντέξουν😅 τώρα άμα γίνει η στραβή και σπάσει κάτι θα το άλλαξω με γνήσιο δεν θα το αφήσω έτσι. Ακριβό ξε ακριβό είμαι λιγάκι ιδιότροπος σε τέτοια θέματα οπότε θα πληρώσω😵‍💫.
 
Μήπως έχετε φωτογραφίες από τη μετατροπή ? Από που την αγοράσατε ?
Φιλε μου σε παρακαλω αν γινεται προτιμω τον ενικο...
Απο την DISPAN την αγορασα,βεβαια οταν τους πηρα τηλ δεν την ειχαν και μου ειπαν οτι σε δυο μηνες θα παραλαβαιναν νεα παραγγελια εδωσα τα στοιχεια μου και το τηλ. μου και οντως σε κανα διμηνο με πηραν τηλ και μου το εστειλαν 25 συν 6 τα μεταφορικα...
Για να σε προετοιμασω ομως δεν ταιριαζει και θελει τροποποιησεις για να ταιριαξει...
IMG_20240119_073816.jpg Το προβλημα ειναι οτι το παχος της καννης της mossberg στην περιοχη της θαλαμης ειναι μεγαλο οποτε πρεπει να αφαιρεθει υλικο απο την μεσα μερια της παπιας αλλιως σφηνωνει και μετα ειναι πως να συνδεσεις τα δυο λαμακια με την παπια(εγω τα συνδεσα με βιδες Μ3 και παξιμαδι ασφαλειας απο μεσα...αλλα δεν ξερω ποσο θα αντεξει...)Το οπλο δεν εχει δοκιμαστει ακομη... δυστυχως δεν εχω φωτο απο την αρχικη μορφη της παπιας και τον τροπο συνδεσης με τον σιδηροδρομο που ειναι κλασεις ανωτερος απο τον τροπο που χρησιμοποιει η maverick(για μερικους που λενε για τα τουρκικα....και θα μου πει καποιος ενταξει αντιγραφη ειναι...ε δεν με νοιαζει ας το αντιγραψει και η maverick που εχει και την αμερικανικη τεχνογνωσια....το οπλο ειναι mossberg αλλα εχει σκανδαλοθηκη απο maverick(στην μαμα ειχαν σπασει τα δοντακια που κουμπωνει...μπορει και απο λαθος δικο μου δεν θυμαμαι...με τοσο λυσε δεσε με τις εμπλοκες που εκανε...) ενας φιλος που του εσκασε η καννη, μου εδωσε τα δικα του παπια,κοντακι,σκανδαλοθηκη και κλειστρο και του εδωσα τα δικα μου και το πηγε για αποσυρση...
Αυριο θα σου ανεβασω φωτο και απο την μεσα μερια της παπιας...
 
Και οι φωτο που σου υποσχεθηκα...
IMG_20240120_150059.jpg
IMG_20240120_145153.jpg
IMG_20240120_145843.jpg
IMG_20240120_144925.jpg
Οπως καταλαβαινεις ολες τις δυναμεις τις δεχονται οι δυο βιδες αλλα ετσι ειναι και στην maverick απλα τα πυρακια ειναι περιπου 3,5 mm...Αν δεν ηταν η διαδικασια με τα χαρτια και την αστυνομια θα πηγαινα να αγοραζα μια τουρκικη επαναληπτικη και δεν θα ασχολουμουν καν....
 
Και εδω οι φωτο του σιδηροδρομου που πλεον τις δυναμεις τις δεχετε η γεφυρα που ενωνει τα δυο λαμακια και παει και κουμπωνει σε μια εσοχη που εχει η παπια διαμορφωμενη(στις προηγουμενες φωτο δεν φαινεται γιατι επρεπε να αφαιρεθει το υλικο για να χωραει η καννη δυστυχως δεν εβγαλα φωτο την παπια οπως ηταν αρχικα και φαινοταν ο τροπος συνδεσης, το πυρακι που φανεται ειναι μονο για να συγκρατει συνδεδεμενο τον σιδηροδρομο με την παπια....
IMG_20240120_145927.jpg
IMG_20240120_150249.jpg
 
Back
Top