Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δεν μπορώ να τις ξεχωρίσω.παντως είναι καταπράσινη δεν γκριδιζει σαν την csb 5. Καμμιά ιδέα μήπως είναι 206 sv???
Ναι 206 είναι, μάλλον η 206V, 28άρια δεν είναι τα φυσίγγια ;;; Το απόγευμα την είδα στο κινητό και νόμισα ότι το πρασίνισμα ήταν από τη φωτο λόγω φωτισμού και είχα αμφιβολίες. Τώρα που τη βλέπω πιο καθαρά στο λαπτοπ είμαι σίγουρος 100%, και από τη μορφή των δισκίων και από το χρώμα, ότι δεν είναι ισπανική (CSB5) αλλά 206 !!!
 
Δεν μπορώ να τις ξεχωρίσω.παντως είναι καταπράσινη δεν γκριδιζει σαν την csb 5. Καμμιά ιδέα μήπως είναι 206 sv???

Ναι 206 είναι, μάλλον η 206V, 28άρια δεν είναι τα φυσίγγια ;;; Το απόγευμα την είδα στο κινητό και νόμισα ότι το πρασίνισμα ήταν από τη φωτο λόγω φωτισμού και είχα αμφιβολίες. Τώρα που τη βλέπω πιο καθαρά στο λαπτοπ είμαι σίγουρος 100%, και από τη μορφή των δισκίων και από το χρώμα, ότι δεν είναι ισπανική (CSB5) αλλά 206 !!!
Τώρα που άνοιξα την φωτογραφία στον υπολογιστή όντως πρασινίζει οπότε κάποια από τις 206.
 
Ναι 206 είναι, μάλλον η 206V, 28άρια δεν είναι τα φυσίγγια ;;; Το απόγευμα την είδα στο κινητό και νόμισα ότι το πρασίνισμα ήταν από τη φωτο λόγω φωτισμού και είχα αμφιβολίες. Τώρα που τη βλέπω πιο καθαρά στο λαπτοπ είμαι σίγουρος 100%, και από τη μορφή των δισκίων και από το χρώμα, ότι δεν είναι ισπανική (CSB5) αλλά 206 !!!
Ναι τα φυσίγγια είναι sporting 28 gr με piston skeet συγκεντρωτηρα.
 
Καλησπέρα δοκιμή σήμερα με τα j&b sporting 28 gr n8 με τον Καίσαρα..ωραίο φυσίγγι γρήγορο χωρίς ιδιαίτερη ανάκρουση με καλά σκοτωματα λίγη υγρασία και 6 βαθμούς .θα ξαναδοκιμαστει ..ξέρει κανένας από τα σωθικά του???
Αυτά θα πάρω ένα κουτί από τον κένταυρο να το δοκιμάσω και εγώ μαζί με το 32 το eley από τον παρδαλακη αύριο απογευματινό θα τα ρίξω και τα δύο στη πράξη .Αρκεί να έχει κάνα πουλάκι
 
Λογικά σε κάποιον θα τα δίνει.εδω Σπάρτη τα φέρνει ένα μαγαζί οπότε θα υπάρχουν και αλλου
Ευχαριστώ, απλά δεν τα έχω δει πουθενά και αν δεν είχα ακούσει εδώ στο φόρουμ ότι βγάζει 28γρ ούτε θα το ήξερα...Βγάζει καλά φυσίγγια και θα ήθελα να δοκιμάσω το 36γρ για λαγό αλλά άντε βρες το..
 
Τα j&b τα πουλάει κανείς ή κατευθείαν από τον Τσιπουρα;
Ευχαριστώ, απλά δεν τα έχω δει πουθενά και αν δεν είχα ακούσει εδώ στο φόρουμ ότι βγάζει 28γρ ούτε θα το ήξερα...Βγάζει καλά φυσίγγια και θα ήθελα να δοκιμάσω το 36γρ για λαγό αλλά άντε βρες το..
Στην Ευβοια δουλευονται τα j&b, ο Λέκκας, Γερογιωργης στην Ιστιαία, συνεργάζονται με αυτον, σίγουρα κ άλλοι....
Ισως βρεις κάποιο από τα δυο.......

Σου στέλνει κ ο ίδιος ο Τσιπουρας από όσο ξερω αν δεν τα βρεις, μην περιμενεις βέβαια ίδια τιμή με του Ρουμελιώτη τα 28γρ.......

Ο @Νικόλαος Ρεντίφης έχει ρίξει αρκετά τέτοια κ ξέρει καλυτερα.......
 
Last edited:
Στην Ευβοια δουλευονται τα j&b, ο Λέκκας, Γερογιωργης στην Ιστιαία, συνεργάζονται με αυτον, σίγουρα κ άλλοι....
Ισως βρεις κάποιο από τα δυο.......

Σου στέλνει κ ο ίδιος ο Τσιπουρας από όσο ξερω αν δεν τα βρεις, μην περιμενεις βέβαια ίδια τιμή με του Ρουμελιώτη τα 28γρ.......

Ο @Νικόλαος Ρεντίφης έχει ρίξει αρκετά τέτοια κ ξέρει καλυτερα.......
Ναι Τάσο, για δοκιμή θα έπαιρνα κανένα 28άρι.Δεν το ήξερα αν τα φέρνει ο Γιάννης, όποτε πάω προς Χαλκίδα θα κάνω μια στάση!
Ευχαριστώ πολύ Τάσαρε!
 
εδώ είσαι Σταύρο !

είναι για τους κεντροτουφεκάω αυτό το φυσίγγι,,σφιχτό και πολύ μακρινα σκοτώματα,,δοκιμαστικά είχα πάρει ένα κουτάκι για τις καρακάξες,,σχεδόν τα μισά έφυγαν μέχρι να το βρώ βέβαια έριχνα σε μακρινά πουλιά άνω των 45 !
272741345_2092431377577211_8198727503223062677_n.jpg
272769095_261281562750749_8277737999368257501_n.jpg273014139_729269035117248_708110264403645523_n.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top