Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα σας.εχει δοκιμάσει κανένας συνάδελφος κηνυγός τα sporting της bornaghi piston 28 gr να μας πει εντυπώσεις?????
Κανένας??έχει τουλάχιστον κάποιος εμπειρία με τον piston να μου πει εντυπώσεις που δουλεύει κοντά μακρυά ιδανικό τσοκαρισμα κτλ.ευχαριστω
 
Κανένας??έχει τουλάχιστον κάποιος εμπειρία με τον piston να μου πει εντυπώσεις που δουλεύει κοντά μακρυά ιδανικό τσοκαρισμα κτλ.ευχαριστω
Με 1-3 περπατητό-καρτέρι με άψογα αποτέλεσματα και κοντά αλλά και πολύ μακριά!
 
Κανένας??έχει τουλάχιστον κάποιος εμπειρία με τον piston να μου πει εντυπώσεις που δουλεύει κοντά μακρυά ιδανικό τσοκαρισμα κτλ.ευχαριστω
Ο piston skeet γενικοτερα διαβαζει το τσοκ, σαν τη μαλλινη ταπα....
Εγω τον δουλευω ιδιογομωση με 3*&5* στο S/P σε καρτερι κ περπατητό....μου δινει πουλια απο τα 10m M.O με 5* κ σημερα πηρα μια 40αρα τσιχλα τραβερσα στουπι με 3*...γενικοτερα ειναι βυσμα υπακουω στα τσοκ....οτι του δωσεις,θα σου δωσει.....
 
Ο piston skeet γενικοτερα διαβαζει το τσοκ, σαν τη μαλλινη ταπα....
Εγω τον δουλευω ιδιογομωση με 3*&5* στο S/P σε καρτερι κ περπατητό....μου δινει πουλια απο τα 10m M.O με 5* κ σημερα πηρα μια 40αρα τσιχλα τραβερσα στουπι με 3*...γενικοτερα ειναι βυσμα υπακουω στα τσοκ....οτι του δωσεις,θα σου δωσει.....
Κωστάρα εγώ απλά έτσι για την περιέργια είχα σηκώσει όπλο μακριά με πίστον σκιτ νο9 28γρ και με εξέπληξε.Ε μετά λοιπόν ξαναεπαναλήφθηκε το έργο.Από την απλή τάπα καρδαρά, για του ρουμελιώτη τα φυσίγγια, ήταν κλάσεις ανώτερο κατεμέ και με πιο μακρινές βολές.Όχι ότι το κλασικό με καρδαρά κυνηγετικό του αντρέα δεν είναι καλό, ίσα ίσα...
 
Κανένας??έχει τουλάχιστον κάποιος εμπειρία με τον piston να μου πει εντυπώσεις που δουλεύει κοντά μακρυά ιδανικό τσοκαρισμα κτλ.ευχαριστω
Τον δουλευω σε φυσιγγακι 30αρι, καρτέρι και περπατητα. Με το 4* της 391 και καρτέρι παιρνω και το baikalaki μου 1-3!
Εχω μεινει ευχαριστημένος με αυτό το βυσμα και μπορώ να πω ότι το 90% γεμιζω με αυτό για τσιχλοκοτσιφα πλην των μπασιματων, ωστόσο έχω παρει και μακρινά πουλια κυρίως σε περπατητο!
 
Καλησπέρα σας.εχει δοκιμάσει κανένας συνάδελφος κηνυγός τα sporting της bornaghi piston 28 gr να μας πει εντυπώσεις?????
Καλημερα ..μήπως ξέρει επίσης κανένας συνάδελφος με τι πυρίτιδα είναι γεμισμένα μιας και νομίζω πως η εταιρεία έχει αγοραστεί από την cheditte??????
 
Καλησπέρα δοκιμή σήμερα με τα j&b sporting 28 gr n8 με τον Καίσαρα..ωραίο φυσίγγι γρήγορο χωρίς ιδιαίτερη ανάκρουση με καλά σκοτωματα λίγη υγρασία και 6 βαθμούς .θα ξαναδοκιμαστει ..ξέρει κανένας από τα σωθικά του???
 
Καλησπέρα δοκιμή σήμερα με τα j&b sporting 28 gr n8 με τον Καίσαρα..ωραίο φυσίγγι γρήγορο χωρίς ιδιαίτερη ανάκρουση με καλά σκοτωματα λίγη υγρασία και 6 βαθμούς .θα ξαναδοκιμαστει ..ξέρει κανένας από τα σωθικά του???
Τιμούλα;
 
Καλησπέρα δοκιμή σήμερα με τα j&b sporting 28 gr n8 με τον Καίσαρα..ωραίο φυσίγγι γρήγορο χωρίς ιδιαίτερη ανάκρουση με καλά σκοτωματα λίγη υγρασία και 6 βαθμούς .θα ξαναδοκιμαστει ..ξέρει κανένας από τα σωθικά του???
γιωργο πηρα και εγω 5 6 κουτακια και ωντος μου αρεσαι πωληηηηη,τιμη 6,50 ευρω,
 
Σήμερα θα δοκιμαστούν στον κηνυγοτοπο...επισυνάπτω μια φωτό αν ξέρει κανένας συνάδελφος πυρίτιδα.δεν έχω ζυγαριά για να μετρήσω δυστυχώς...View attachment 41493
τα φυσιγκια τα ζυγηζουνε στον κυνηγοτοπο φιλεμου;)
.terror.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top