Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
αλλο π@#$&α κ αλλο βουρτσα Λιακο.yel.

Δηλαδη το συγκεκριμμενο μοντελο τι ειναι?βουρτσα? η π@@@@α?.yelling..yelling.
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/beretta-692-σπάσιμο-εξολκέα.2230/
Καλυτερα να σου κολλαει παρα να σου σπαει...yelling.

Περα απο την πλακα..αν δεις κ σου κανει νουμερα το πολυ πολυ απενεργοποιεις τους αυτοματους εξολκεις..
 
Τασο το προβλημα δεν ειναι τοσο απλο, συνηθως τα baikal (οσα ειχα δει παλια δηλαδη), καβαλικευει ο εξωλκεας το δοντι του καλυκα, οποτε η αφαιρεση του αδειου καλυκα ειναι πολυ μπελας. Αν απλα δεν δουλευαν ή δεν πετουσαν τον αδειο καλυκα ομως οπλιζαν κανονικα, δε θα ηταν μεγαλο θεμα
 
Βικτωρα μιλας για αυτοματους εξωλκεις?
Δεν ξερω αν αυτο συνεβενε σε ολα τα ποζε γιατι με αυτα δεν ασχολουμε..
Παντως το δικο μου σοβιετικο πλαγιο δεν ειχα ποτε θεμα στα φυσιγγια με 8mm..ουτε εχω ακουσει παραπονο απο αλλους κατοχους πλαγιων..
Μιλαω για απλους εξωλκεις..
 
Last edited:
Δηλαδη το συγκεκριμμενο μοντελο τι ειναι?βουρτσα? η π@@@@α?.yelling..yelling.
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/beretta-692-σπάσιμο-εξολκέα.2230/
Καλυτερα να σου κολλαει παρα να σου σπαει...yelling.

Περα απο την πλακα..αν δεις κ σου κανει νουμερα το πολυ πολυ απενεργοποιεις τους αυτοματους εξολκεις..
κ βεβαια ειναι η π@@@@α ;).sarcastic.
μια χαρα εχω βολευτη με τους εξολκεις θα βρω αλλα που δε θα εχω προβλημα
 
Θα κανω δοκιμη Βικτωρα κ θα δω,
Σωατα..Παρε 2-3 κουτια με 8mm κ δοκιμασε αν ολα οκ τοτε παραγγελνεις κ ποσοτητα αν θες..
Παντως φυσιγγια με 8mm τεινουν σιγα σιγα να "εξαφανιζονται" απο τα σκοπευτικα φυσιγγια προφανως για τον φοβο του καβαληματος του εξωλκεα κ αντε να σταματησει ο αγωνας..
Ουτε κ ειναι τυχαιο που καποια γεμιζονται κ με 25mm....
 
Παιδια με του Ρουμελιώτη τα καινούργια που έχουν κοντό πάφιλα θα έχω θέμα με baikal iz27 με αυτόματους εξολκεις?κάτι τέτοιο είχα διάβαση ισχύει?
Είχα θέμα με τα GM που ειχαν 6 Χιλ. παφυλα, αλλά δεν τους απενεργοποίησα να δοκιμάσω. Άνοιγε το οπλο αλλα δεν έσπαγε μέχρι το τέλος και τα έριξα με την 155!
 
Εμένα αν θυμάστε (είχα ανεβάσει κ φωτό) σε καρτέρι με την SX3 με σκοπευτικό φυσίγγι 28gr & 8mm μέταλλο έμεινε ο κάλυκας ο μισός μέσα στην κάνη κ το κυάθιο πέρασε ξυστά από το μάτι μου κ το βρείκα έπειτα στα πόδια μου. Άντε να έτυχε κ να έγινε σε εκείνο μόνο...που το ξέρω εγώ αν μ το έκανε ξανά κ ξανά μετά....γι'αυτό κ ίσως εξαφανίζονται διλά-διλά τα 8mm φυσίγγια κ καθιερώνονται τα μέταλλα 10-12mm για να αποφύγουν ίσως και τις διογκώσεις.... ;)
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top