Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Προσωπικά δεν είπα αυτό. Και τα άλλα σπάνε τους δίσκους. Αλλα η εικόνα που έχω εγώ είναι ότι το due μου έδινε ταχύτατες βολές με γεμάτα σπασίματα και με τα πλεονεκτήματα του piston skeet αφού μιλάμε για πιάτα που στην πλειονότητα στην Ελλάδα είναι σε σχετικά κοντινές κ μέσες αποστάσεις, χωρίς να υπολείπεται σε πιο μακρινά. Αυτή την εικόνα έχω εγώ από την πράξη κ στο βατήρα. Δεν μιλάω για πίνακα. Μπορεί να ταίριαξε σε εμένα. Κ είχα δοκιμάσει κ άλλα κ πρόκειται όπως είπα να δοκιμάσω κ άλλα ελληνικά κυρίως φυσίγγια.
 
Σήμερα στο σκοπευτήριο δοκίμασα με το 725 τα lambro trap 24γρ σε 8.5 και μπορώ να πω ότι μου άρεσαν πολλή. Ανάκρουση αεροβολου, η κάνη πεντακάθαρη και σε κάποια μακρινά δισκάκια απλά δεν πίστευα ότι θα έσπαγαν. Βέβαια δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο και το σφικτό τσοκάρισμα ( U2, U3) αλλά να βλέπεις το δισκάκι να σπάει σε 5-6 κομμάτια στα 45-50 μέτρα με 24 γραμμάρια δεν το περίμενα για να είμαι ειλικρινής μιας και σπάνια έριχνα με φυσηγγια τραπ. Τώρα που φενεται θα το δοκιμάσω και σε 7.5 νούμερο και ίσως να το καθιέρωσω.
 
Σήμερα στο σκοπευτήριο δοκίμασα με το 725 τα lambro trap 24γρ σε 8.5 και μπορώ να πω ότι μου άρεσαν πολλή. Ανάκρουση αεροβολου, η κάνη πεντακάθαρη και σε κάποια μακρινά δισκάκια απλά δεν πίστευα ότι θα έσπαγαν. Βέβαια δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο και το σφικτό τσοκάρισμα ( U2, U3) αλλά να βλέπεις το δισκάκι να σπάει σε 5-6 κομμάτια στα 45-50 μέτρα με 24 γραμμάρια δεν το περίμενα για να είμαι ειλικρινής μιας και σπάνια έριχνα με φυσηγγια τραπ. Τώρα που φενεται θα το δοκιμάσω και σε 7.5 νούμερο και ίσως να το καθιέρωσω.

Γιάννη μήπως γνωρίζεις αν έριξες από την περυσινή παρτίδα ή από τα φετινά?
 
Πιο μαλακο το hyperion απο τα παλιοτερα σκοπευτικα του που ειχα δοκιμασει κ πολυ σφιχτο τουλαχιστον στο 725 που το δοκιμασα...
Στα 35 μετρα με 3 αστρα... Ωραια σπασιματα ειχε...

the nearest capital one bank
Αν βγαζει τετοια τουφεκια μπορει και να με κανει για πρωτη φορα μετα απο χρονια να χρησιμοποιησω στην τσιχλα εμπορικο
 
Αν βγαζει τετοια τουφεκια μπορει και να με κανει για πρωτη φορα μετα απο χρονια να χρησιμοποιησω στην τσιχλα εμπορικο
Σκεφτομαι και εγω να το ρίξω συστηματικά στην τσίχλα με αυτά που ειδα χθες στο σκοπευτήριο.θα του πω να μου γεμίσει Ν9.
 
Σκεφτομαι και εγω να το ρίξω συστηματικά στην τσίχλα με αυτά που ειδα χθες στο σκοπευτήριο.θα του πω να μου γεμίσει Ν9.
Γιαννη γενικα τα σκοπευτικα τα εμπιστευομαι για το κυνηγι..για να σου δωσω να καταλαβεις κυνηγαω περπατητο τσιχλα με δικα μου γεμισμενα φυσιγγια skeet 24 γρ 9αρια και κανουν παππαδες..απλα επειδη βαριεμαι να γεμιζω πολλα μπορει φετος να τιμησω κανενα εμπορικο
 
Κυπριακό φυσίγγι για compak sporting με piston skeet:
UugYNt8.jpg
 
Γιαννη γενικα τα σκοπευτικα τα εμπιστευομαι για το κυνηγι..για να σου δωσω να καταλαβεις κυνηγαω περπατητο τσιχλα με δικα μου γεμισμενα φυσιγγια skeet 24 γρ 9αρια και κανουν παππαδες..απλα επειδη βαριεμαι να γεμιζω πολλα μπορει φετος να τιμησω κανενα εμπορικο
Σε καταλαβαινω! Ο Ρουμελιωτης έχει και skeet 24gr N9,5 με piston skeet.στην επόμενη παραγγελία θα βάλω μερικά να ρίξω..κάπου στα 4,4€ παίζει.
 
Πιο μαλακο το hyperion απο τα παλιοτερα σκοπευτικα του που ειχα δοκιμασει κ πολυ σφιχτο τουλαχιστον στο 725 που το δοκιμασα...
Στα 35 μετρα με 3 αστρα... Ωραια σπασιματα ειχε...

the nearest capital one bank
Ίδια εικόνα παίρνω και γω τα HYPERION στο guerini μου. O Αντρέας αξίζει τα εύσημα όλων μας για το πραγματικά εξαιρετικό προϊόν του. Του το είπα και προσωπικά χτες στο τηλ.
 
Last edited:
Σε καταλαβαινω! Ο Ρουμελιωτης έχει και skeet 24gr N9,5 με piston skeet.στην επόμενη παραγγελία θα βάλω μερικά να ρίξω..κάπου στα 4,4€ παίζει.
Με τετοιες τιμες αξιζει να τον τιμησεις..οταν παω καμια βολτα Πατρα θα περασω να παρω λιγα να χω καβαντζα
 
Ίδια εικόνα παίρνω και γω τα HYPERION στο guerini μου. O Αντρέας αξίζει τα εύσημα όλων μας για το πραγματικά εξαιρετικό προϊόν του. Του το είπα και προσωπικά χτες στο τηλ.
Ειδα σε παλαιότερη δημοσίευση ότι έχει hyperion sporting και hyperion compak. Για ποια μιλάμε?
 
Αν κατεβεις πατρα πρωτα θα παρεις τηλ να κερασεις καφε....!!!
Θελω να πιστευω οτι θα κατεβω καμια βολτα καποια στιγμη..τωρα που μπηκε καραβι με βολευει..θα σε παρω τηλ για καφε πλατεια Γεωργιου και σουβλακια στο Καλαμακιbbq2
 
Γιάννη μήπως γνωρίζεις αν έριξες από την περυσινή παρτίδα ή από τα φετινά?
Ρώτησα τα παιδιά και μου είπαν ότι τα παρέλαβαν πριν 15 μέρες. Το θέμα είναι απο ποια παρτίδα μας έστειλε ο έμπορος.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top