Σκοπευτήριο Χανίων

Βασίλη το σχήμα ήταν σχετικά εύκολο.θα μπορουσα να ρίξω λίγο καλυτερα..αλλά αυτό το 3 με παίδεψε πολύ.ευκολο πιάτο κατα τα αλλά.εισερχομενο χαμηλό από απέναντι με λοξή πορεία μπροστά από το γήπεδο,που έπεφτε στα 15-25 μέτρα ανάλογα τον βατήρα.
Γιάννη τα χαμηλά εισερχόμενα, ειδικά αυτά που πάνε σιγά και πέφτουν, θέλουν προσοχή να μην σηκώνουμε κεφάλι και ξεκουμπώσουμε από το κοντάκι. Φαινομενικά εύκολο πιάτο αλλά ύπουλο.
 
Το σχημα Δημητρη ειναι ετσι για ολους και ολοι εχουμε θεματα με καποια πιατα. Απο τη στιγμη που εχει φονοπουλ ειναι δυσκολο να αλλαζει τον προγραμματισμο για να δινει στον καθενα το πιατο που τον δυσκολευει. Προσωπικα παντως το προτιμω ετσι και ας μου κραταει τα σκορ χαμηλα
 
Δεν νομίζω ρε παιδιά, αν αναλάβει ένας από εσάς να πατάει τις πουλες που θα παίξετε εσείς, να αρνηθεί να το γυρίσει στο manual.
Ειναι δυσκολο όταν περιμενει κόσμος να το γυρισει στο manual γιωργο.και φετος εχει αρκετο κισμο
 
Γιάννη τα χαμηλά εισερχόμενα, ειδικά αυτά που πάνε σιγά και πέφτουν, θέλουν προσοχή να μην σηκώνουμε κεφάλι και ξεκουμπώσουμε από το κοντάκι. Φαινομενικά εύκολο πιάτο αλλά ύπουλο.
Έτσι όπως το λες ύπουλο! Δεν το είχα σήμερα με αυτό.την προηγούμενη φορα το σπουσα οριακά με την δευτερη αλλά και πάλι με ζόριζε.αλλα το σπουσα..τότε με ζόριζε άλλο καθως είχε ένα διάολο λοξό εξερχόμενο,φέτα,που εγλυφε κάτω και έφευγε από αριστερά στα 15-20μετρα από τους βατήρες...στα πρώτα μέτρα δεν φαινόταν καθόλου..
 
Το σχημα Δημητρη ειναι ετσι για ολους και ολοι εχουμε θεματα με καποια πιατα. Απο τη στιγμη που εχει φονοπουλ ειναι δυσκολο να αλλαζει τον προγραμματισμο για να δινει στον καθενα το πιατο που τον δυσκολευει. Προσωπικα παντως το προτιμω ετσι και ας μου κραταει τα σκορ χαμηλα
Βικτωρα αυτα ειναι προσωπικες αποψεις!!καλα κανεις και θελεις φωνοπουλ την κυριακη που ριχνεις!και εγω την κυριακη το ιδιο θελω! θα προτιμουσα ομως τουλαχιστον μια μερα της βδομαδας να ειναι χειροκινητο για οποιον θελει να ριξει!
 
Την προπόνηση πλέον την βλέπω περισσότερο ως προπόνηση εγκεφαλική, προπόνηση αντίληψης. Πρέπει να προσαρμοζουμε την προπόνηση στις εκάστοτε ανάγκες, μία από αυτές είναι και το φώνο. Να προπονηθείς στο να βρεις το λάθος μέσα στις 4 φορές που έχεις την ευκαιρία στην πούλα. Το manual είναι ο εύκολος δρόμος. Αν δεν το βρεις στην πρώτη πούλα, σκέψου......μέχρι την δεύτερη. Αν δεν το βρεις και στην δεύτερη, σταμάτα και άστο να το σκεφτείς σπίτι σου. Το να ξεκινήσεις να σπας ρομποτικά ένα πιάτο, μπορεί να φέρνει ένα άτυπο αποτέλεσμα, αλλά προπόνηση δεν είναι, γιατί αν και όταν ξαναδείς αυτήν την τροχιά, είσαι σίγουρος ότι θα είναι το ίδιο π . χ. κουρδισμενη η μηχανή;
 
Ειναι δυσκολο όταν περιμενει κόσμος να το γυρισει στο manual γιωργο.και φετος εχει αρκετο κοσμο
Έτσι είναι. Και είναι λίγος ο χρόνος, ειδικά τις καθημερινές και αυτή την εποχή που είναι μικρές οι μέρες ακόμη, δεν ξέρω τα σαββατοκύριακα αν είναι πιο εφικτό. Μια λύση θα ήταν να δουλεύουν 2 γήπεδα ... αλλά είναι και οι σκοπευτές του σκητ και του τραπ που θέλουν να προπονηθούν, αλλά κυρίως χρειάζεται προσωπικό, δεν μπορεί ο Παναγιώτης μόνος του να τα παλεύει όλα ... Και πάλι καλά που είναι κι αυτός !!
 
Την προπόνηση πλέον την βλέπω περισσότερο ως προπόνηση εγκεφαλική, προπόνηση αντίληψης. Πρέπει να προσαρμοζουμε την προπόνηση στις εκάστοτε ανάγκες, μία από αυτές είναι και το φώνο. Να προπονηθείς στο να βρεις το λάθος μέσα στις 4 φορές που έχεις την ευκαιρία στην πούλα. Το manual είναι ο εύκολος δρόμος. Αν δεν το βρεις στην πρώτη πούλα, σκέψου......μέχρι την δεύτερη. Αν δεν το βρεις και στην δεύτερη, σταμάτα και άστο να το σκεφτείς σπίτι σου. Το να ξεκινήσεις να σπας ρομποτικά ένα πιάτο, μπορεί να φέρνει ένα άτυπο αποτέλεσμα, αλλά προπόνηση δεν είναι, γιατί αν και όταν ξαναδείς αυτήν την τροχιά, είσαι σίγουρος ότι θα είναι το ίδιο π . χ. κουρδισμενη η μηχανή;
Γιωργο καλησπερα!ισως με αυτο το σκεπτικο ενας ποδοσφαιριστης που εχει προβλημα στις πασες δε θα πρεπει ποτε να προπονηθει μεμονωμενα στις πασες αλλα να παιζει απο απο την αρχη την προπονηση μεχρι να μαθει και τις πασες!ειναι λιγο δυσκολο αυτο!!θα μεινει ο μισος!
 
Καλά περάσαμε και σήμερα σκοπευτήριο! Εγώ έριξα μέτρια 19 πιάτα έκανα σε μια πουλά που εριξα ,με αλλαγμένα μερικά πιάτα..ο Στέλιος έριξε καλυτερα με τα brain βιδωμένα στο SKB! γνώρισα και τον Ευτυχή και τα είπαμε,ο οποίος όσο πάει βελτιώνετε.
Χαχα κρύβε λόγια Γιάννη..
Στο sym τα πηγα καλύτερα
 
Άντε ρε φίλε,Μπραβο!
Το βράδυ το γύρισε στα σκληρά δίπλα sim της Κυριακής...πολύ δύσκολο σχήμα αυτό..δυο sim ένα μονό σε κάθε βατήρα..
Είναι γεγονός ότι θέλω πολλή δουλειά ακόμα,αλλά οι αυθόρμητες ντουφεκιες μου βγαίνουν καλύτερα από το να κυνηγάω το μονό πιάτο και να εστιάζω για περισσότερο χρόνο...
 
Καλησπέρα! Σκοπευτήριο σήμερα,παρέα με τον Στέλιο αρκετός ο κόσμος,ρίξαμε δυο πουλες,καλά ήταν..το σκορ καλύτερο από την άλλη φορά.19 στο κανονικό σχήμα (3 μονά πίατα και ενας ντουμπλες on report).και 16 στο διαβολικό σχήμα με τα δίπλα sim..δυο sim ντουμπλεδες σε κάθε βατήρα και ένα μόνο,ήταν η πρώτη φορά που έριχνα τέτοιο σχήμα..μου άρεσε παρά πολύ..εντυπωσιακό,να βλέπεις δυο πιατα ταυτόχρονα στον αέρα ακόμα και κάπως ανορθόδοξα με διαφορετικές εντελώς πορείες σε ορισμένα..
0sRGjbt.jpg


cnXbBFL.jpg


F4affSM.jpg


NAtKpfs.jpg
 
Καλησπέρα! Σκοπευτήριο σήμερα,παρέα με τον Στέλιο αρκετός ο κόσμος,ρίξαμε δυο πουλες,καλά ήταν..το σκορ καλύτερο από την άλλη φορά.19 στο κανονικό σχήμα (3 μονά πίατα και ενας ντουμπλες on report).και 16 στο διαβολικό σχήμα με τα δίπλα sim..δυο sim ντουμπλεδες σε κάθε βατήρα και ένα μόνο,ήταν η πρώτη φορά που έριχνα τέτοιο σχήμα..μου άρεσε παρά πολύ..εντυπωσιακό,να βλέπεις δυο πιατα ταυτόχρονα στον αέρα ακόμα και κάπως ανορθόδοξα με διαφορετικές εντελώς πορείες σε ορισμένα..
0sRGjbt.jpg


cnXbBFL.jpg


F4affSM.jpg


NAtKpfs.jpg
γιασου φιλε γιανηηηη ωραιως το κεςς το blaser f16 βλεπωωω.shake hands..shake hands. και εμης περιμενουμε εδω πανω στον νομομας να ανοιξη στο σκοπευτηριο να παμε λιγο να γουσταρουμεεεε.hunter..hunter.
 
Ευχαριστώ Σακαρε! Ακόμα να ανοίξετε εκεί;; Το Blaser έχει καεί ήδη καθώς ρίχνουμε και οι δυο..Αρα καταλαβαίνεις,δεν προλαβαίνει να κρυωσει!
Σκοπευτήριο σήμερα έριξα δυο πουλες 19 και 21 το σκορ ! Η παρεα πολύ καλή με Μητσο και Στέλιο! Σχετικά ευκολο το σχήμα με τρία μονα πιάτα και ένα ντουμπλε on report σε κάθε βατήρα.
Ο Μητσος έριχνε δίπλα μου με το guerini και έκανε 25αρι με τρομερά σπασίματα και με Κένταυρος φυσίγγια παρακαλώ την πρώτη φορα που τα έριχνε!
 
Ευχαριστώ Σακαρε! Ακόμα να ανοίξετε εκεί;; Το Blaser έχει καεί ήδη καθώς ρίχνουμε και οι δυο..Αρα καταλαβαίνεις,δεν προλαβαίνει να κρυωσει!
Σκοπευτήριο σήμερα έριξα δυο πουλες 19 και 21 το σκορ ! Η παρεα πολύ καλή με Μητσο και Στέλιο! Σχετικά ευκολο το σχήμα με τρία μονα πιάτα και ένα ντουμπλε on report σε κάθε βατήρα.
Ο Μητσος έριχνε δίπλα μου με το guerini και έκανε 25αρι με τρομερά σπασίματα και με Κένταυρος φυσίγγια παρακαλώ την πρώτη φορα που τα έριχνε!
Αυτό το 25αρι ακούγεται σαν όνειρο θερινής νυκτος για εμενα! Μπραβο στον Μητσο και εις ανώτερα!!
 
Αυτό το 25αρι ακούγεται σαν όνειρο θερινής νυκτος για εμενα! Μπραβο στον Μητσο και εις ανώτερα!!
Γιατί για μένα τι ακούγεται..μια φορά το έκανα και μάλλον κατά τύχη..:)
το σκέφτομαι και γελάω..καλοκαίρι πέρυσι,είχα να πάω 45 μέρες σκοπευτήριο,λόγω γέννησης του γιου.παω λοιπόν ρίχνω μια πουλά κάνω 25 και φεύγω...και με την Benelli..
 
Ευχαριστώ Σακαρε! Ακόμα να ανοίξετε εκεί;; Το Blaser έχει καεί ήδη καθώς ρίχνουμε και οι δυο..Αρα καταλαβαίνεις,δεν προλαβαίνει να κρυωσει!
Σκοπευτήριο σήμερα έριξα δυο πουλες 19 και 21 το σκορ ! Η παρεα πολύ καλή με Μητσο και Στέλιο! Σχετικά ευκολο το σχήμα με τρία μονα πιάτα και ένα ντουμπλε on report σε κάθε βατήρα.
Ο Μητσος έριχνε δίπλα μου με το guerini και έκανε 25αρι με τρομερά σπασίματα και με Κένταυρος φυσίγγια παρακαλώ την πρώτη φορα που τα έριχνε!
Καλά ήταν, αλλά εγώ ψόφησα από το κρύο !!! Τέτοιο πράμα θαρρώ πως δεν το έχω ξαναπάθει ... Με ξεγέλασε η λιακάδα και ο νοτιάς και δεν έβαλα ένα χοντρό πουλόβερ με κλειστό λαιμό που έβαζα άλλες φορές που είχε κρύο ... αν και ούτε αυτό θα με έσωζε τελικά, αυτός ο αέρας που φυσούσε ξύριζε στην κυριολεξία!!! Με είχε πιάσει τρεμούλα σε όλο το σώμα που δε σταματούσε με τίποτα, στο τέλος άρχισα να ψιλοπονάω στους μυς και τις αρθρώσεις, και τα μάζεψα κι έφυγα ... Και πως κατάφερα κι έκανα 17 και 18 ακόμη απορώ !!! Αν και στη δεύτερη όπως εξελίχτηκε πιστεύω ότι θα είχα πιάσει το 20, αν δεν ξέμενα από φυσίγγια, που το κατάλαβα αργά, οπότε στους 2 τελευταίους βατήρες αναγκάστηκα να παίζω μονοτουφεκιές για να μου φτάσουν! Βλακεία μου που δεν τα υπολόγισα καλά πριν αρχίσω τη 2η πούλα ... με το μάτι μου φάνηκαν αρκετά, κι ενώ είχα στο αμάξι άλλο ένα κουτί δεν πήγα να το πάρω !!! .buy buy.
 
Back
Top