Σκοπευτήριο Σχιστού

Μακάρι φίλοι μου να ανοίξει.
Μας έχει λείψει πολύ.
Χτες πήγα για πρώτη φορά στο σκοπευτήριο της Μαλακάσας και ξενέρωσα τελείως.
Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες , αλλά το μόνο που θα τονίσω είναι η απαράδεκτη συμπεριφορά ορισμένων σκοπευτών και των υπεύθυνων του σκοπευτηρίου.
Ειπώθηκαν βαριές κουβέντες και είχε εκείνη την ώρα μικρά παιδιά.
Τι μήνυμα πέρασαν φανταστείτε στα μικρά παιδιά για την σκοποβολή και το κυνήγι.
Μου φάνηκε ότι παίχτηκε και το παιχνίδι του μονοπώλιου από τους υπεύθυνους , ως του μοναδικού σκοπευτηρίου της Αθήνας.
Ο περισσότερος κόσμος ξενέρωσε και δήλωσε ότι πλέων μπήκε στην μαύρη λίστα το εν λόγω σκοπευτήριο.
Το κρίμα είναι για τους υπεύθυνους.
 
Μακάρι φίλοι μου να ανοίξει.
Μας έχει λείψει πολύ.
Χτες πήγα για πρώτη φορά στο σκοπευτήριο της Μαλακάσας και ξενέρωσα τελείως.
Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες , αλλά το μόνο που θα τονίσω είναι η απαράδεκτη συμπεριφορά ορισμένων σκοπευτών και των υπεύθυνων του σκοπευτηρίου.
Ειπώθηκαν βαριές κουβέντες και είχε εκείνη την ώρα μικρά παιδιά.
Τι μήνυμα πέρασαν φανταστείτε στα μικρά παιδιά για την σκοποβολή και το κυνήγι.
Μου φάνηκε ότι παίχτηκε και το παιχνίδι του μονοπώλιου από τους υπεύθυνους , ως του μοναδικού σκοπευτηρίου της Αθήνας.
Ο περισσότερος κόσμος ξενέρωσε και δήλωσε ότι πλέων μπήκε στην μαύρη λίστα το εν λόγω σκοπευτήριο.
Το κρίμα είναι για τους υπεύθυνους.
Αν μπορείς γράψε σε γενικές γραμμές περιπου τι έγινε για να παρουμε κι εμείς μια ιδέα χωρίς πολλές λεπτομερειες
 
Δυστυχώς αυτό το χαλί με τη Μαλακάσα τραβάει χρονιά και έχουν ακουστεί παράπονα από πολλούς «ερασιτέχνες» , με έχει τις πριμαντόνες εκεί …και εμείς οι υπόλοιποι τους ενοχλούμε (εν μέρη είναι αλήθεια), δεν πειράζει ας πάρουν τα παπ#%#@ρια μας όταν θα ανοίξουν τα αλλά δυο σκοπευτήρια. Και ας δουν τον τζίρο να πάει πάλι πάτο …. Στο Σχιστό τόσα χρονιά που πηγαίναμε ποτέ δεν είχα δει κάποια (σημαντική) προστριβή , Μαλακάσα συνέχεια.
 
Παιδιά τι δίκιο έχουνε? Δηλαδή αμα δεν είσαι σκοπευτής ενοχλεις? Δεν στέκουν αυτά.αμα θες να πας να ρίξεις και να είσαι σωστός με τους κανόνες ασφαλείας κανεις δεν μπορεί να σου πει τίποτα.αν είσαι καινούργιος είναι υποχρεωμένοι να βάλουν κάποιον να σου πει δυο τρια πράγματα πριν ανεβεις στο βατηρα αλλά και πριν απ αυτό πρέπει κι εσύ να δεις πρωτα πως γίνεται και μετα ρίχνεις. Αυτό τουλαχιστον γίνεται εδω
 
Αν μπορείς γράψε σε γενικές γραμμές περιπου τι έγινε για να παρουμε κι εμείς μια ιδέα χωρίς πολλές λεπτομερειες

Φίλε μου Ευριπίδη , όπως τα λέει ο Τόλης έχουν τα πράγματα.
Να προσθέσω επίσης ότι οι σκοπευτές ενοχλούν με την συμπεριφορά τους, τους ερασιτέχνες που είναι πελάτες που έχουν προπληρώσει τις πούλες και δεν απευθύνονται στους υπεύθυνους και αντιστρόφως έρχονται και οι υπεύθυνοι και ενοχλούν με την συμπεριφορά τους τους πελάτες τους στην προκειμένη περίπτωση ερασιτέχνες , αντί να προσπαθήσουν να ισοσκελίσουν κάποια πράγματα...
Και πάλι δυστυχώς και κρίμα.

Δυστυχώς αυτό το χαλί με τη Μαλακάσα τραβάει χρονιά και έχουν ακουστεί παράπονα από πολλούς «ερασιτέχνες» , με έχει τις πριμαντόνες εκεί …και εμείς οι υπόλοιποι τους ενοχλούμε (εν μέρη είναι αλήθεια), δεν πειράζει ας πάρουν τα παπ#%#@ρια μας όταν θα ανοίξουν τα αλλά δυο σκοπευτήρια. Και ας δουν τον τζίρο να πάει πάλι πάτο …. Στο Σχιστό τόσα χρονιά που πηγαίναμε ποτέ δεν είχα δει κάποια (σημαντική) προστριβή , Μαλακάσα συνέχεια.
 
Εδω Ευριπιδη ειμαστε κοντα. Οποτε πχ ενας σκοπευτης αν θελει να προπονηθει, πετιεται 5 λεπτα πανω, και η αναμονη δεν ειναι τοσο μεγαλη. Για να πας Μαλακασα, ειναι εκδρομη ολοκληρη, συν το γεγονος οτι ενα σκοπευτηριο εξυπηρετει μια πολη οπως την Αθηνα. Λογικο ειναι τα νευρα ολων να ειναι τεντωμενα, καθως ολοι δικιο εχουνε.
 
Πέραν της πρώτης φοράς που πήγα και με είχαν ρωτήσει αν ήμουν έμπειρος, το οποίο δεν μου είχε αρέσει, πρέπει να αναφέρω ότι ουδέποτε έχει δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα και σίγουρα αν δεν ξέρουμε λεπτομέρειες δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπέρασμα.
Πάντα τυγχάνω ευγενικής αντιμετώπισης και δεν έχει τύχει να δω κάποιου είδους παρεξήγηση. Μάλιστα οι άνθρωποι έχουν προσφερθεί να με εξυπηρετησουν σε ότι έχω ζητήσει.
Μου κάνει εντύπωση μαλιστα πως γίνεται να ενοχλούνται οι αθλητές, αφού έχει τύχει να ρίχνω sporting και δίπλα να κάνει προπόνηση η εθνική στο skeet, χωρίς να υπάρξει πρόβλημα.
Προσπαθώ όσο μπορώ να τηρώ τους κανόνες και μέχρι τώρα όλα βαίνουν καλώς. Λίγο καλή θέληση χρειάζεται και τίποτα παραπάνω και αν κάποια στιγμή γίνει και κάτι που δεν μας αρέσει, ας κάνουμε και λίγο τα στραβά μάτια.
 
Πέραν της πρώτης φοράς που πήγα και με είχαν ρωτήσει αν ήμουν έμπειρος, το οποίο δεν μου είχε αρέσει, πρέπει να αναφέρω ότι ουδέποτε έχει δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα και σίγουρα αν δεν ξέρουμε λεπτομέρειες δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπέρασμα.
Πάντα τυγχάνω ευγενικής αντιμετώπισης και δεν έχει τύχει να δω κάποιου είδους παρεξήγηση. Μάλιστα οι άνθρωποι έχουν προσφερθεί να με εξυπηρετησουν σε ότι έχω ζητήσει.
Μου κάνει εντύπωση μαλιστα πως γίνεται να ενοχλούνται οι αθλητές, αφού έχει τύχει να ρίχνω sporting και δίπλα να κάνει προπόνηση η εθνική στο skeet, χωρίς να υπάρξει πρόβλημα.
Προσπαθώ όσο μπορώ να τηρώ τους κανόνες και μέχρι τώρα όλα βαίνουν καλώς. Λίγο καλή θέληση χρειάζεται και τίποτα παραπάνω και αν κάποια στιγμή γίνει και κάτι που δεν μας αρέσει, ας κάνουμε και λίγο τα στραβά μάτια.

A γεια σου. Λιγο ας αφηνουμε και κατι να πεσει κατω. Παμε να κανουμε τη πλακα μας (αλλος λιγοτερο αλλος περισσοτερο, αλλος να προπονηθει σοβαρα) οχι να μαλωνουμε με ανθρωπους που δεν ξερουμε. Λιγη τυπικοτητα, αρκετη ευγενεια προς τους αλλους, προσοχη στους κανονες ασφαλειας, και ολα πανε κατ'ευχην.
 
ποτέ και καμία ενόχληση δεν είχα στην Μαλακάσα αλλά ούτε σε άλλα σκοπευτήρια - οι περισσότεροι σκοπευτές βοηθάνε χωρίς καν να το ζητήσεις απλά με το να δουν ή να καταλάβουν ότι κάποιος ρίχνει πρώτη φορά

τώρα το τί έγινε στην περίπτωση του Γιώργου δεν μπορώ να το ξέρω,αν θέλει ας μας πει αναλυτικά - μεμονομένες καταστάσεις μπορεί να υπάρχουν,αλλά θεωρώ πώς γίνονται όταν κάποιος δεν ακολουθεί κανόνες ( π.χ ρίχνει μονόβολο στο πίνακα,ενοχλεί σε αγώνα κ.α ) ή καμία φορά επειδή σε κάθε σκοπευτήριο υπάρχουν οι "κλίκες" και οι "δήθεν" ίσως να ξεκινάει από εκεί κάτι
 
Σίγουρα έχει να κάνει με τους τρόπους φίλοι μου και τον χαρακτήρα.
Να επισημάνω ότι η περίπτωση διαφέρει διότι χτες είχαν σκοπευτικούς αγώνες που το διοργάνωσε ο 3ος κυνηγετικός σύλλογος Αθηνών.
Με λίγα λόγια έδειξαν ποιοι είναι στην πραγματικότητα οι σκοπευτές αθλητές , σκοπευτικοί σύλλογοι και οι υπεύθυνοι.
Με λίγα λόγια ξεβρακώθηκαν με την συμπεριφορά τους.;)
 
Back
Top