Σκοπευτήριο Πύργου (Α.Καλυκάς)

πλακα εκανα και ξηγιέμαι παντα ομορφα και σωστα , από οσα μπορω να μαθω από τον προεδρο του ΑΣΚΟΖ το θεμα εχει κολλησει σε μια γραφειοκρατικη λεπτομερεια , τονιζω ότι μεταφερω ότι μου λενε , δεν εχω προσωπικη γνωση
 
Μακάρι να ξεπεραστεί γρήγορα η γραφειοκρατική λεπτομέρεια για να δοκιμάσουμε κάνα κοντάκι. Αν και ο Αύγουστος δεν βοηθάει για τέτοιου είδους προβλήματα, υπολειτουργούν υπηρεσίες κτλ.
 
αν θελεις να δοκιμασεις το κοντακι σου η κατι άλλο και θελεις να ερθεις στην πολη μου , υπαρχει και άλλο σκοπευτηριο αλλου σκοπευτικου συλλογου κοντα στο δικο μας , λειτουργει ένα σταντ σκητ και σπορτινγκ , λειτουργει κάθε κυριακη πρωι
 
Πληροφορήθηκα πως το σκοπευτήριο του Αγγελου Καλυκά ανοιγει και παλι ,επιτέλους μια ευχάριστη είδηση για τον χώρο μας.
 
Απο χθες ακούγονται και πάλι τουφεκιές απάνω στο σκοπευτήριο ...Οπότε όλα οκ λογικά :)..Αντε να δω πότε θα ανέβω κανα απόγευμα,το εχω καθιερώσει μια φορά...στα δύο χρόνια :rolleyes:
 
Αυτα ειναι καλα νεα... .shake hands.
Ακουσα οτι θα κανει κ καποιο αγωνα τωρα κοντα? Ισχυει?
Γιαννη οποτε ξαναρθω θα σου ριξω μυνημα να γνωριστουμε κ απο κοντα... ;)
 
Αυτα ειναι καλα νεα... .shake hands.
Ακουσα οτι θα κανει κ καποιο αγωνα τωρα κοντα? Ισχυει?
Γιαννη οποτε ξαναρθω θα σου ριξω μυνημα να γνωριστουμε κ απο κοντα... ;)
Ισχύει Αρη το είδα στο fb o Δημήτρης benelli γνωρίζει μπορει να κατατοπίσει οποιον ενδιαφέρεται.
 
Αυτα ειναι καλα νεα... .shake hands.
Ακουσα οτι θα κανει κ καποιο αγωνα τωρα κοντα? Ισχυει?
Γιαννη οποτε ξαναρθω θα σου ριξω μυνημα να γνωριστουμε κ απο κοντα... ;)
Ακου λέει !! σήματα καπνού οπωσδήποτε !!! .shake hands. ..τώρα με τους αγώνες κλπ δε τα πάω και πολύ καλά,αλλά κάπως θα τη φτιάξουμε τη δουλειά .hunter.:)
 
Φιλικό αγώνα 50 πιάτων Εnglish Sporting, διοργανώνει ο ΑΣΚΟΖΑΧΑΡΩΣ την Κυριακή 19 Iουνίου στο σκοπευτήριο του συλλόγου, στην τοποθεσία "ψηλό κλαρί" στον Πύργο Ηλείας. Κύπελλο και μετάλλιο για τον πρώτο νικητή, μετάλλια μέχρι και την έκτη θέση. Κόστος συμμετοχής 15 ε, re-entry 10 ε και ώρα εναρξης 9.30 το πρωί. Μπαράζ 10 πιάτων ο πρώτος και ο δεύτερος διεκδικητής σε περίπτωση ισοβαθμίας. Κοινή κατηγορία για όλους. Όποιος επιθυμεί μπορεί να συμμετάσχει στον αγώνα και εκτός συναγωνισμού, χωρίς παράβολο συμμετοχής. Σημειώνεται ότι, θα γίνονται δεκτές οι συμμετοχές των σκοπευτών εώς και τις 10.30 το πρωί. Σας περιμένουμε !!!
 
Σημερα απογευμα περασα απο το σκοπευτήριο του Καλυκά στον Πυργο , βρήκα τον φίλο μου τον Δημήτρη Μπενελι ,και ριξαμε μαζι με αλλα παιδια Fitask sporting , ο Αγγελος ειχε στήσει ενα σενάριο πολύ κυνηγετικο ρίξαμε απο 4 διαφορετικά σημεία 3 ντουμπλέδες και στο ενα σημειο ειχε 3 ντουμπλεδες και 1 μονο.Καθαρα κυνηγετικες βολες στην πρωτη εκανα 17 αλλα στην δευτερη ξεπέρασα τα 20 , ευχαριστήθηκα τα σπασίματα τα πιο πολλα κεντρο και του Τρίμη τα 28 αρια με το Μαξγουελ τσοκ 4αστρα του Παπατσαρουχα απλως κενταγαν.
Πολλα νεα παιδια ειχαν ερθει και σε πολυ καλό σκοπευτικό επιπεδο.
Τραβηξα και μια φωτογραφία απο το τερεν τον φίλο μου τον Δημητρη και τον Αγγελο που συντονιζει την ομάδα
 
εριξε πολύ ωραια σημερα ο φιλος ο Φωτης ο Αχαιος 67 με το κανονι του , βολες μεσα στις ελιες καθαρα κυνηγητικες , γενικα βολες καθαρα κυνηγι , επεσε και πολύ γελιο , περασαμε ωραια
Ρε συ Δημήτρη τι συντονισμός μαζι γραφαμε.
 
Ειναι πολυ ιδιαιτερο κ "κυνηγετικο" το σκοπευτηριο του Αγγελου κ αξιζει να το επισκεφτειτε οσοι βρισκεστε στην περιοχη... Η δυνατοτητα που εχει να κανεις βολες τυπου Fitasc μεσα απο ελιες ειναι μοναδικη... Ο ωραιοτερος ισως βατηρας που εχω ριξει ποτε ειναι σε αυτο το σκοπευτηριο σε εναν αγωνα, με δυο δισκους να βγαινουν ταυτοχρονα κ παραλληλα ο ενας με λιγο ανοδικη πορεια κ ο αλλος με ελαφρως καθοδικη κ ολα αυτα συριζα με τις ελιες... Δεν ειχα ξαναριξει κατι τετοιο, 7 ντουμπλεδες ειχε ο βατηρας,12 στα 14 ειχα κανει σε εκεινο το βατηρα μαλλον επειδη τους δισκους του εβλεπα για τρυγονια... Πολυ ωραιο σκηνικο... .RESPECT.
 
Ειναι πολυ ιδιαιτερο κ "κυνηγετικο" το σκοπευτηριο του Αγγελου κ αξιζει να το επισκεφτειτε οσοι βρισκεστε στην περιοχη... Η δυνατοτητα που εχει να κανεις βολες τυπου Fitasc μεσα απο ελιες ειναι μοναδικη... Ο ωραιοτερος ισως βατηρας που εχω ριξει ποτε ειναι σε αυτο το σκοπευτηριο σε εναν αγωνα, με δυο δισκους να βγαινουν ταυτοχρονα κ παραλληλα ο ενας με λιγο ανοδικη πορεια κ ο αλλος με ελαφρως καθοδικη κ ολα αυτα συριζα με τις ελιες... Δεν ειχα ξαναριξει κατι τετοιο, 7 ντουμπλεδες ειχε ο βατηρας,12 στα 14 ειχα κανει σε εκεινο το βατηρα μαλλον επειδη τους δισκους του εβλεπα για τρυγονια... Πολυ ωραιο σκηνικο... .RESPECT.
Οπως τα λες ειναι Αρη για εμάς που είμαστε κυρίως κυνηγοι ειναι ιδανικα τα σεναρια που στηνει ο Αγγελος για κυνηγετική προπόνηση.
 
Back
Top