Σκοπευτήριο Πυργετού (ΩΡΙΩΝ)

Χόρτασαν τα κοκαλάκια μας ομίχλη, κρύο, λάσπη και βροχή αλλά χαλάλι γιατί αυτό το Σκοπευτήριο είναι πραγματικά μαγεία..

Και για να πάρετε μια γεύση.. 244705011_1014349046056564_8558963258749365935_n.jpg

245390981_563865088054209_5079473921619003190_n.jpg

Συγχαρητήρια σε όλους τους διακριθέντες αλλά και σε όλα τα παιδιά που πήραν μέρος σε έναν τόσο δύσκολο καιρικών φαινομένων αγώνα..
Δυστυχώς για μένα 3 μονά χαμένα πιάτα την πρώτη μέρα και ένα μονό χαμένο την δεύτερη μου στέρησαν αυτό το κάτι παραπάνω αλλά και με το 192 παράπονο δεν έχω είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Χάρηκα πολύ το shoot off που έπαιξα με τον Αποστολίδη που θα έκρινε την πρώτη θέση της Α.. Να παίζεις shoot off με προβολείς αξία ανεκτίμητη!

Τα υπόλοιπα θα σας τα πει ο Κύριος Γιώργος το βράδυ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ λέω εγω τώρα..
 
Last edited:
Χόρτασαν τα κοκαλάκια μας ομίχλη, κρύο, λάσπη και βροχή αλλά χαλάλι γιατί αυτό το Σκοπευτήριο είναι πραγματικά μαγεία..

Και για να πάρετε μια γεύση.. View attachment 33882

View attachment 33884

Συγχαρητήρια σε όλους τους διακριθέντες αλλά και σε όλα τα παιδιά που πήραν μέρος σε έναν τόσο δύσκολο καιρικών φαινομένων αγώνα..
Δυστυχώς για μένα 3 μονά χαμένα πιάτα την πρώτη μέρα και ένα μονό χαμένο την δεύτερη μου στέρησαν αυτό το κάτι παραπάνω αλλά και με το 192 παράπονο δεν έχω είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Χάρηκα πολύ το shoot off που έπαιξα με τον Αποστολίδη που θα έκρινε την πρώτη θέση της Α.. Να παίζεις shoot off με προβολείς αξία ανεκτίμητη!

Τα υπόλοιπα θα σας τα πει ο Κύριος Γιώργος το βράδυ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ λέω εγω τώρα..
Δεν λες πάλι καλά που πήγα και βρήκα από πού ανάβουν και ξηγηθηκα....
 
Χόρτασαν τα κοκαλάκια μας ομίχλη, κρύο, λάσπη και βροχή αλλά χαλάλι γιατί αυτό το Σκοπευτήριο είναι πραγματικά μαγεία..

Και για να πάρετε μια γεύση.. View attachment 33882

View attachment 33884

Συγχαρητήρια σε όλους τους διακριθέντες αλλά και σε όλα τα παιδιά που πήραν μέρος σε έναν τόσο δύσκολο καιρικών φαινομένων αγώνα..
Δυστυχώς για μένα 3 μονά χαμένα πιάτα την πρώτη μέρα και ένα μονό χαμένο την δεύτερη μου στέρησαν αυτό το κάτι παραπάνω αλλά και με το 192 παράπονο δεν έχω είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Χάρηκα πολύ το shoot off που έπαιξα με τον Αποστολίδη που θα έκρινε την πρώτη θέση της Α.. Να παίζεις shoot off με προβολείς αξία ανεκτίμητη!

Τα υπόλοιπα θα σας τα πει ο Κύριος Γιώργος το βράδυ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ λέω εγω τώρα..
Τζερυ δεν πιστευω να βγήκε αληθινό εκείνο που είχα γραψει, να σου πει τα πιατα ο Caesar κ να χάσει
 
Χόρτασαν τα κοκαλάκια μας ομίχλη, κρύο, λάσπη και βροχή αλλά χαλάλι γιατί αυτό το Σκοπευτήριο είναι πραγματικά μαγεία..

Και για να πάρετε μια γεύση.. View attachment 33882

View attachment 33884

Συγχαρητήρια σε όλους τους διακριθέντες αλλά και σε όλα τα παιδιά που πήραν μέρος σε έναν τόσο δύσκολο καιρικών φαινομένων αγώνα..
Δυστυχώς για μένα 3 μονά χαμένα πιάτα την πρώτη μέρα και ένα μονό χαμένο την δεύτερη μου στέρησαν αυτό το κάτι παραπάνω αλλά και με το 192 παράπονο δεν έχω είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Χάρηκα πολύ το shoot off που έπαιξα με τον Αποστολίδη που θα έκρινε την πρώτη θέση της Α.. Να παίζεις shoot off με προβολείς αξία ανεκτίμητη!

Τα υπόλοιπα θα σας τα πει ο Κύριος Γιώργος το βράδυ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ λέω εγω τώρα..
Ποοοο.. πόσο τυχεροί είστε που έχετε τέτοιο σκοπευτήριο κοντά σας..:oops::oops::oops:
 
Συγχαρητήρια και από εμένα σε όλους και ιδιαίτερα στον φίλο μου τον Γιώργο (George s k) που παρά τα 186 πιάτα μουρμούραγε συνέχεια ότι δεν έριξε καλά, όχι βέβαια άδικα γιατί αν δεν ξεκίναγε την 1η πούλα της κάθε ημέρας χωρίς άγχος θα ήταν σαφώς καλύτερα. Παρόλα αυτά τα τσίμπησε τα μεταλλικά του και το χάρηκε αυτός και μαζί του κι εγώ. Τώρα για εμένα ήταν ήταν ότι καλύτερο έχω ζήσει σε αυτά τα τρία χρόνια που ασχολούμαι με αυτό το υπέροχο άθλημα και πιστεύω ότι αυτές οι δύσκολες καιρικές συνθήκες πού επικρατούσαν θα μου αφήσουν πολύ πιο ωραίες και αξέχαστες εικόνες και εμπειρίες. Επίσης θα ήθελα να ευχαριστήσω και τον δάσκαλό μου Λεώ που χάρη στα χοντρά γκάζια που μου έχωσε στο τέλος της προπόνησης μου την Παρασκευή το απόγευμα, με έκανε να εξοργιστώ με τον εαυτό μου και να ξεκινήσω το πρωί του Σαββάτου με ένα 22 και ένα 23 πράγμα που δεν το πίστευα ουτε εγώ ούτε ο ίδιος. Έτσι λοιπόν τελείωσα με ένα 162,σκορ για κάποιους πολύ εύκολο για εμένα ήταν ένα μάθημα ότι όποιος συγκεντρωθεί και κάνει καλά αυτό που ξέρει θα πάρει αυτό που του αξίζει Συγχαρητήρια και πάλι σε όλους και εύχομαι να μπορώ να είμαι παρόν σε κάθε τέτοια διοργάνωση.
 
Συγχαρητήρια και από εμένα σε όλους και ιδιαίτερα στον φίλο μου τον Γιώργο (George s k) που παρά τα 186 πιάτα μουρμούραγε συνέχεια ότι δεν έριξε καλά, όχι βέβαια άδικα γιατί αν δεν ξεκίναγε την 1η πούλα της κάθε ημέρας χωρίς άγχος θα ήταν σαφώς καλύτερα. Παρόλα αυτά τα τσίμπησε τα μεταλλικά του και το χάρηκε αυτός και μαζί του κι εγώ. Τώρα για εμένα ήταν ήταν ότι καλύτερο έχω ζήσει σε αυτά τα τρία χρόνια που ασχολούμαι με αυτό το υπέροχο άθλημα και πιστεύω ότι αυτές οι δύσκολες καιρικές συνθήκες πού επικρατούσαν θα μου αφήσουν πολύ πιο ωραίες και αξέχαστες εικόνες και εμπειρίες. Επίσης θα ήθελα να ευχαριστήσω και τον δάσκαλό μου Λεώ που χάρη στα χοντρά γκάζια που μου έχωσε στο τέλος της προπόνησης μου την Παρασκευή το απόγευμα, με έκανε να εξοργιστώ με τον εαυτό μου και να ξεκινήσω το πρωί του Σαββάτου με ένα 22 και ένα 23 πράγμα που δεν το πίστευα ουτε εγώ ούτε ο ίδιος. Έτσι λοιπόν τελείωσα με ένα 162,σκορ για κάποιους πολύ εύκολο για εμένα ήταν ένα μάθημα ότι όποιος συγκεντρωθεί και κάνει καλά αυτό που ξέρει θα πάρει αυτό που του αξίζει Συγχαρητήρια και πάλι σε όλους και εύχομαι να μπορώ να είμαι παρόν σε κάθε τέτοια διοργάνωση.
Έγραψες το μυστικό, συγκέντρωση
 
Συγχαρητήρια σε όλους για τη συμμετοχή τους!
Ένα σκοπευτήριο διαμάντι που αξίζει όλοι να το επισκεφτούν κάποια στιγμή!
View attachment 33936View attachment 33937View attachment 33938View attachment 33940View attachment 33941
Ωωω ρε φίλε ...
Καφέ φτιάνει καλό ;;;;
Τσίπουρα με μεζεκλίκια έχει ;;;

ps
Πλάκα κάνω.
Χριστούγεννα θα είμαι εκεί ...
 
Grand Prix Πυργετού….κάποιοι από τους νικητές. Πραγματικά συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες νικητές και μη. Ένας αγώνας που τα είχε ολααα εκτός από έστω λίγο ήλιο (ούτε μια ηλιαχτίδα βρε παιδιά). Θα πω μόνο (βλέποντάς το μόνο θετικά γιατί έτσι πρέπει νομίζω) οτι ήταν μια μοναδική εμπειρία που θα έπρεπε κάποιος σκοπευτής να τη ζήσει από κοντά για να καταλάβει πως οι παράγοντες που κρίνουν έναν αγώνα είναι παρά πολλοί εκτός από τις τροχιές και τα σχήματα. Ο ειδικός στις περιγραφές φυσικά είναι ο @george s k και αναμένουμε να τοποθετηθεί.
 
Ο ρίγκο δευτερος, κ μας το έπαιζε δυσκολος περσι , συγχαρητήρια πολλα σε όλα τα παιδια
Ο Γιώργης δεύτερη θέση στη senior με τον Κοσσάρα τρίτο και οι Καριπίδης Στάμου 2η και 3η γενικής αντίστοιχα! Η Σούκου πρώτη στις γυναίκες! Όλοι τους με μεγάλα σκορ και προσωπικά ρεκόρ!
 
ΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ

Υπάρχουν πράγματα που μπορεί κάποιος να τα περιγράψει σε ένα κείμενο , αλλά υπάρχουν και πράγματα που ακόμα και οι φωτογραφίες ωχριούν μπροστά στην πραγματικότητα.

Ένα από αυτά είναι και το σκοπευτήριο στον Πυργετό.

Βάζω λοιπόν μερικές φωτογραφίες , γιατί η συγγραφική μου δύναμη δεν αρκεί για να περιγράψει αυτόν τον πανέμορφο χώρο .

Με το που μπαίνεις βλέπεις αυτό . ( club house )
1  20211008_ CLUB HOUSE.jpg
2  20211008_C B 2.jpg

και juke box έχουμε ..................!!!!!!!!
3  20211008_ JUKE BOX.jpg

Η βεράντα του club house …..
4  20211008_161851 skop.jpg
Από την οποία βλέπεις το γήπεδο ΔΙΑΣ.5  20211008_161855 dias.jpg
 
Back
Top