Σκοπευτήριο Μαλακάσας

Αντιγράφω και παραθέτω αυτούσιο το κείμενο από το Facebook profile: "Σκοπευτηριο Μαλακάσας"

<<Να ενημερώσω τους φίλους του πήλινου στόχου ότι στις 28/12/2014 θα γίνει αγώνας compaκ sporting 50 πιάτων .
Θα έχετε περεταίρω ενημέρωση μόλις βγει η προκήρυξη του αγώνα.
Θα χαρώ να σας δω όλους στο πεδίο και να ανταλλάξουμε ευχές για την καινούργια χρονιά.
...
Τσάμης Μάρκος >>
 
Τους πήρα τηλέφωνο και δεν έχει διευκρινιστεί ακόμα αν θα χρειάζεται δελτίο σκοπευτή. Όπως και να έχει, το σκέφτομαι. Έχω καιρό να ρίξω.
 
Λέγαμε αύριο να πάμε μια βόλτα Μαλακάσα να ρίξουμε λίγο sporting. Πήρα λοιπόν ένα τηλέφωνο για να δω μήπως έχει κάποιον αγώνα και κάνουμε τόσα χιλιόμετρα τσάμπα και η απάντηση που έδωσε κάποια κυρία ήταν η εξής.

- Υπάρχει αγώνας αύριο, ωστόσο το γήπεδο sporting θα είναι ελεύθερο. Προϋπόθεση όμως είναι να έχετε έρθει αρκετές φορές στο σκοπευτήριο και να έχετε εμπειρία .
- Τι εννοείτε εμπειρία; Εμπειρία γενικότερα από σκοπευτήρια ή από την Μαλακάσα συγκεκριμένα;
- Εννοώ να είστε αθλητής.
- Να έχω δηλαδή δελτίο; Αν εννοείτε αυτό, έχω.
- Εννοώ να έχετε εμπειρία.

Η συζήτηση έμεινε εκεί. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει, που να έχει εμπειρία από την Μαλακάσα, να μου πει αν μπορώ να πάω ή όχι; :)
 
Γιώργο δεν ξέρω αλλά έτσι όπως το περιέγραψες, εγώ σκιάχτηκα... Αν ήμουν στη θέση σου θα φορούσα ή αλεξίσφαιρο γιλέκο ή τσίγκινο βρακί... .big smile.
 
Μάλλον θα πάμε μαζί οποτε μη προβληματίζεσαι έχω εμπειρία απο το σκοπευτήριο το φούρνο με το καλό ψωμί την ταβερνα (τα πεύκα) μέχρι και το κρεοπωλείο του Ρούσση ;)
 
Επειδη θα γίνετε χαμός και θα προπονούνται ολοι για τον δεύτερο αγώνα του κυπέλλου που ειναι στις 22 εμπειρία εννοεί να ξερεις να χρησιμοποιείς το αυτόματο σύστημα πουλών..Σιγα αν πας θα δεις γνωστές φάτσες και θα σε κατατοπισουν..
 
Γιαυτό και δεν έχω πατήσει εκεί,εδω και δέκα χρόνια!
Εγώ πήρα τηλ προχθές και η ευγενική Κυρία μου είπε ότι πρέπει να έχω μαζί το δελτίο του όπλου που θα ρίξω και να ανήκει σε μένα.
 
Να εισαι εμπειρος ρε Γιωρικα, πως αλλιως να στο πουμε για να το καταλαβεις....hit. Ακου να εχεις εμπειρια... .xm. Ουτε σε Sex casting να πηγαινες... .buy buy.
 
Εγώ πήρα τηλ προχθές και η ευγενική Κυρία μου είπε ότι πρέπει να έχω μαζί το δελτίο του όπλου που θα ρίξω και να ανήκει σε μένα.
Προφανώς η κυρία έχει θεσπίσει τους δικούς της νόμους. Εμένα στα αεροδρόμια μου έχουν κάνει ελέγχους αστυνομικοί και δεν μου έχουν πει κάτι τέτοιο όταν ταξίδευα με άδεια κατοχής του πατέρα μου και στο είπε η κυρία; .xm.
Να εισαι εμπειρος ρε Γιωρικα, πως αλλιως να στο πουμε για να το καταλαβεις....hit. Ακου να εχεις εμπειρια... .xm. Ουτε σε Sex casting να πηγαινες... .buy buy.
Να σου πω ότι αυτό ακριβώς μου θύμισε. Άσε γιατί κρατήθηκα να μην πω καμιά χοντράδα...:mad:. Τέλος πάντων προφανώς εννοούν να έχεις εμπειρία με την διαδικασία της πούλας.
 
Προφανώς η κυρία έχει θεσπίσει τους δικούς της νόμους. Εμένα στα αεροδρόμια μου έχουν κάνει ελέγχους αστυνομικοί και δεν μου έχουν πει κάτι τέτοιο όταν ταξίδευα με άδεια κατοχής του πατέρα μου και στο είπε η κυρία; .xm.

Να σου πω ότι αυτό ακριβώς μου θύμισε. Άσε γιατί κρατήθηκα να μην πω καμιά χοντράδα...:mad:. Τέλος πάντων προφανώς εννοούν να έχεις εμπειρία με την διαδικασία της πούλας.

Δυστυχώς ειναι μονοπώλειο Γιώργο και δεν υπάρχει κάποιο άλλο μαγαζί να τους κόψει τον βήχα...
Ο τρόπος και η σωστή αντιμετώπιση του πελάτη είναι το Α και το Ω....


Ευχομαι με κάποιο τρόπο να επαναλειτουργήσει το Σχιστό ...
 
Αυτο ειδα σημερα, και θυμηθηκα τη περιπτωση σου Γιωργο. Δεν ειναι μονο στη Μαλακασα τελικα .sarcastic.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    119,8 KB · Προβολές: 39
Προφανώς η κυρία έχει θεσπίσει τους δικούς της νόμους. Εμένα στα αεροδρόμια μου έχουν κάνει ελέγχους αστυνομικοί και δεν μου έχουν πει κάτι τέτοιο όταν ταξίδευα με άδεια κατοχής του πατέρα μου και στο είπε η κυρία; .xm..
Ακριβώς όπως το έγραψα, μου είπε μάλιστα να πάω καθημερινή!!!
Καλά κάνω και δεν πατάω πλέον.Ανέκαθεν το είχαν δει κάπως σαν Κολωνάκι το θεμα.
Το είχαν για τους λίγους οικονομημενους και κολλητους και με τον τρόπο τους σε έδιωχναν.
Όχι μόνο τώρα αλλά και πριν είκοσι χρόνια.
 
Back
Top