Σκοπευτήριο Λαγκαδά (Δρακόντειο)

Άλλο ένα ωραίο πρωινό στο Δρακόντειο μαζί με τον Ρίγκο ε συγνώμη τον Αποστόλη ήθελα να πω..yelling.
Σήμερα έριξα πάρα πολύ καλά με το 20άρι(ακούς Κωνσταντίνε) και το Kicks LM το οποίο είναι όλα τα λεφτά.
Αυτό που έχω παρατηρήσει τις δύο αυτές φορές που πήγα στο σκοπευτήριο είναι ότι πωρώνεσαι με τα πιάτα που χάνεις.
Δεν το αποδέχεσαι να πηγαίνεις καλά σε όλα τα άλλα και να χάνεις κάποια συγκεκριμένα.
Αλλά το καλύτερο είναι ότι καταλαβαίνεις για ποιον λόγο τα χάνεις και διορθώνεις λάθη τα οποία διαιωνίζονταν χρόνια ολόκληρα στο κυνήγι.
Μεγάλη υπόθεση το σκοπευτήριο τελικά...
Εύγε αγόρια μου Γιώργο και Αποστολη. Συνεχίστε και θα δείτε μεγάλη βελτίωση στο κυνήγι. Γιώργο combak sporting ριξατε;
 
Άλλο ένα ωραίο πρωινό στο Δρακόντειο μαζί με τον Ρίγκο ε συγνώμη τον Αποστόλη ήθελα να πω..yelling.
Σήμερα έριξα πάρα πολύ καλά με το 20άρι(ακούς Κωνσταντίνε) και το Kicks LM το οποίο είναι όλα τα λεφτά.
Αυτό που έχω παρατηρήσει τις δύο αυτές φορές που πήγα στο σκοπευτήριο είναι ότι πωρώνεσαι με τα πιάτα που χάνεις.
Δεν το αποδέχεσαι να πηγαίνεις καλά σε όλα τα άλλα και να χάνεις κάποια συγκεκριμένα.
Αλλά το καλύτερο είναι ότι καταλαβαίνεις για ποιον λόγο τα χάνεις και διορθώνεις λάθη τα οποία διαιωνίζονταν χρόνια ολόκληρα στο κυνήγι.
Μεγάλη υπόθεση το σκοπευτήριο τελικά...
Είναι πωροση το σκοπευτήριο και μεγαλο σχολείο
 
Ωραία ήταν και σήμερα αν και μόνος διότι μια κουφάλα εκ Καστοριάς (ονόματα δεν λέω:D) δεν ακολούθησε.
Έριξα δύο πούλες αλλά δεν τα πήγα πολύ καλά.Ειδικά η πρώτη ήταν σκέτη αποτυχία.
Βέβαια είχα καιρό να ρίξω και ίσως αυτό έπαιξε τον ρόλο του.
Ωραίες συζητήσεις γύρω από το κυνήγι και τα όπλα,και επισήμανση των λαθών από τους παρευρισκόμενους φίλους.
Όλα καλά.:)
 
18447592_1382508178531354_8848151810125197748_n.jpg


.victory. .terror. .victory. .banana.
 
Σάκη δεν το ξέρω αυτό.
Όπως και να έχει εκεί θα είμαι ψήσου και έλα θα είναι ωραία.
εαν ψηνωμαι λεηηηηηbbq2καλου κακου θα ριξω και το δικανακιμου στο αυτοκινητο και φυσιγκακια και εαν βωλεψη θα κανουμε και κανα 2 πουλες.my man. να δουμε και απο κοντα τα καινουργια την franci,μιας και το δικανακιμου franci ειναι και ειναι πωλη δυνατα τουφεκιαααα,,,,,,και θα τα πουμε κωλας απο κοντα.my man.
 
Σήμερα από νωρίς το πρωί ήμουνα στο σκοπευτήριο για την εκδήλωση του κ.Ναυπλιώτη.
Να πω πρώτα από όλα για την γνωριμία μου με τον Σάκη από τις Σέρρες.
Σάκη χάρηκα πάρα πολύ που τα είπαμε από κοντά και εύχομαι σύντομα να ξανά βρεθούμε..shake hands.
Στα της εκδήλωσης τώρα να πω ότι είχε αρκετό κόσμο που ήρθε να δει τα όπλα της δοκιμής.
Εγώ δεν σας κρύβω ότι πήγα αποκλειστικά για την Affinity Sporting!
Είναι ένα όπλο που μου κέντρισε το ενδιαφέρον από όταν κυκλοφόρισε.
Αν βάλουμε και την τιμή της που είναι κάτω από χιλιάρικο τότε μιλάμε για ένα πολύ τίμιο όπλο.
Σαν αίσθηση μου φάνηκε πολύ οικείο από την πρώτη κιόλας επαφή.
Δεν είναι βαρύ και με την 76άρα κάννη πραγματικά υπακούει πολύ καλά στις κινήσεις.
Στο τερέν τώρα στην πρώτη πούλα έκανα 20/25 με ένα κοντάκι πολύ ξένο στην δικιά μου σωματοδομή!
Ενθουσιάστηκα!
Πραγματικά με το τριάρι τσοκ έκανε πολύ ωραία σπασίματα σε όλο το φάσμα των αποστάσεων.
Στην δεύτερη πούλα λίγο ο αέρας που έπιασε λίγο κάτι δικές μου δοκιμές σε τεχνικές και δεν πήγε καλά.
Από ανάκρουση τσιμπούσε λίγο αλλά μάλλον λογικό για ένα όπλο αδρανείας με πλαστικό κοντάκι και όχι στα μέτρα μου.
Στα αρνητικά σαν να μου φάνηκε από ένα σημείο και μετά ότι η πάπια ''έπαιζε'' λίγο.
Επίσης μου άρεσε αρκετά η υπερυψωμένη ρίγα που βοηθάει πολύ.
Τώρα για τα άλλα δύο όπλα της δοκιμής αν και δεν τα έριξα είναι εντυπωσιακά και τα δύο με το F16 να δικαιολογεί απόλυτα και την τιμή του.
Φοβερό χαρακτιριστικό το απίστευτα χαμηλό προφίλ της βάσης.
Η απίστευτη στιγμή της ημέρας δύο τρυγόνια που πέταξαν πάνω από τα κεφάλια μας την ώρα που ένας φίλος έριχνε στην πούλα.
Φοβερά τσαλίμια που μας υπενθύμισαν σε όλους ότι άλλο το δισκάκι και άλλο το τρυγόνι...!!!;)
 
λίγο ο αέρας που έπιασε λίγο κάτι δικές μου δοκιμές σε τεχνικές και δεν πήγε καλά.
ξεκινησαμε τα λιγο κρασι λιγο θαλασσα κτλ... :p

Από ανάκρουση τσιμπούσε λίγο αλλά μάλλον λογικό για ένα όπλο αδρανείας με πλαστικό κοντάκι και όχι στα μέτρα μου.
Λογικο φιλε, σκεψου με custom κοντακι πως θα ηταν οι βολες; 20/25 ειναι πολυ καλα!!

Στα αρνητικά σαν να μου φάνηκε από ένα σημείο και μετά ότι η πάπια ''έπαιζε'' λίγο.
Συμβαινει και στα μπενελλια αυτο. Βλ. M2.

Φοβερά τσαλίμια που μας υπενθύμισαν σε όλους ότι άλλο το δισκάκι και άλλο το τρυγόνι
Πολυ σωστος!
Ερωτας ο τρυγοναροοοςςςς. Ευτυχως δεν ημανε εκειθε.. Ευτυχως.. .sarcastic.
 
γιασας παιδεςςς,,αλο ενα ωμορφω πρωινο μας προσφεραι σημερα ο ναυπλιοτης κανονωντας δωκιμες το blaser sporting,,franci feeling,και την καραμπινα affinity sporting,,,,εγω πρωσοπικα ερηξα με το blaser f16 και μου αρεσαι αρκαιταααα,,και μετεπητα με το δικανακιμου αλη μια πουλα,,παντως περασαμε ωραια καναμε της τουφεκιεσμας τα πηραγματαμας πηραμε τα δωρακια της franchi και βεβαια γνωρισα και τον φιλο freeman και δωσαμε ξανα ραντεβου,επισης αρεσαι και στον γιωργο η affinity,, και καπιες φωτοστιγμες.terror. images image hosting image hosting how to take screenshots image upload with preview upload pic pc screenshot image hosting 30 mb upload picture image hosting over 5mb.my man.
 
Σήμερα από νωρίς το πρωί ήμουνα στο σκοπευτήριο για την εκδήλωση του κ.Ναυπλιώτη.
Να πω πρώτα από όλα για την γνωριμία μου με τον Σάκη από τις Σέρρες.
Σάκη χάρηκα πάρα πολύ που τα είπαμε από κοντά και εύχομαι σύντομα να ξανά βρεθούμε..shake hands.
Στα της εκδήλωσης τώρα να πω ότι είχε αρκετό κόσμο που ήρθε να δει τα όπλα της δοκιμής.
Εγώ δεν σας κρύβω ότι πήγα αποκλειστικά για την Affinity Sporting!
Είναι ένα όπλο που μου κέντρισε το ενδιαφέρον από όταν κυκλοφόρισε.
Αν βάλουμε και την τιμή της που είναι κάτω από χιλιάρικο τότε μιλάμε για ένα πολύ τίμιο όπλο.
Σαν αίσθηση μου φάνηκε πολύ οικείο από την πρώτη κιόλας επαφή.
Δεν είναι βαρύ και με την 76άρα κάννη πραγματικά υπακούει πολύ καλά στις κινήσεις.
Στο τερέν τώρα στην πρώτη πούλα έκανα 20/25 με ένα κοντάκι πολύ ξένο στην δικιά μου σωματοδομή!
Ενθουσιάστηκα!
Πραγματικά με το τριάρι τσοκ έκανε πολύ ωραία σπασίματα σε όλο το φάσμα των αποστάσεων.
Στην δεύτερη πούλα λίγο ο αέρας που έπιασε λίγο κάτι δικές μου δοκιμές σε τεχνικές και δεν πήγε καλά.
Από ανάκρουση τσιμπούσε λίγο αλλά μάλλον λογικό για ένα όπλο αδρανείας με πλαστικό κοντάκι και όχι στα μέτρα μου.
Στα αρνητικά σαν να μου φάνηκε από ένα σημείο και μετά ότι η πάπια ''έπαιζε'' λίγο.
Επίσης μου άρεσε αρκετά η υπερυψωμένη ρίγα που βοηθάει πολύ.
Τώρα για τα άλλα δύο όπλα της δοκιμής αν και δεν τα έριξα είναι εντυπωσιακά και τα δύο με το F16 να δικαιολογεί απόλυτα και την τιμή του.
Φοβερό χαρακτιριστικό το απίστευτα χαμηλό προφίλ της βάσης.
Η απίστευτη στιγμή της ημέρας δύο τρυγόνια που πέταξαν πάνω από τα κεφάλια μας την ώρα που ένας φίλος έριχνε στην πούλα.
Φοβερά τσαλίμια που μας υπενθύμισαν σε όλους ότι άλλο το δισκάκι και άλλο το τρυγόνι...!!!;)
Μπράβο Γιώργο και Σάκη αυτα ειναι γνωριμίες φιλίες μεταξύ μελών ότι καλύτερο. Δεν τον ρωτουσες αν θα βγάλει κανένα μαλινοταπο cal 20.
 
Δεν τον ρωτουσες αν θα βγάλει κανένα μαλινοταπο cal 20.

Κωνσταντίνε τον ρώτησα για το καινούργιο φυσίγγι Cal 20 στα 28 γραμμάρια και μου απάντησε ότι είναι στην παραγωγή.
Σε λίγο καιρό θα υπάρχει και στοκ στα καταστήματα.
 
Κωνσταντίνε τον ρώτησα για το καινούργιο φυσίγγι Cal 20 στα 28 γραμμάρια και μου απάντησε ότι είναι στην παραγωγή.
Σε λίγο καιρό θα υπάρχει και στοκ στα καταστήματα.
Κάτι είναι και αυτό Γιώργο καλη κίνηση το 36αρι έχει μεγαλύτερη ποικιλία.
 
Περασα κι εγω μια βολτα απο το σκοπευτηριο κατα τις 11 αλλα αναχωρησα νωρις λογω υποχρεωσης χωρις να ριξω.
Συνοδευομουν(ηρθε η κορη μου μαζι) και δεν ηθελα να την αφησω πισω μονη και εγω να ειμαι στους βατηρες.
Απο τα οπλα ειδα μονο το feeling και τα αλλα δυο δεν τα επιασα.
Κοσμο ειχε και την ωρα εφευγα ηρθαν και καποιοι ακομα.
Πιστευω να σας πηρε μεχρι τις 2+ για να ριξετε ολοι.
 
Γιωργο συγγνωμη αλλα δεν εχω δει καποια φωτο σου οποτε δεν σε αναγνωρισα. Καποια στιγμη ειδα καποιον(με μουσακι) που εριχνε διπλα διπλα με τον πατερα του και υπεθεσα οτι εισαι εσυ συνδυαζοντας οτι παςδεν με τον πατερας σου για κυνηγι.
Το μερος εκει κραταει τρυγονια και πιο μετα που θα βγουν και η φετινη σοδεια θα παιζουν πιο πολυ.
Το ζητημα ειναι πως απο κατω στον καμπο.και μεχρι την αναληψη ειναι απαγορυμενη περιοχη.
 
Γιωργο συγγνωμη αλλα δεν εχω δει καποια φωτο σου οποτε δεν σε αναγνωρισα. Καποια στιγμη ειδα καποιον(με μουσακι) που εριχνε διπλα διπλα με τον πατερα του και υπεθεσα οτι εισαι εσυ συνδυαζοντας οτι παςδεν με τον πατερας σου για κυνηγι.
Το μερος εκει κραταει τρυγονια και πιο μετα που θα βγουν και η φετινη σοδεια θα παιζουν πιο πολυ.
Το ζητημα ειναι πως απο κατω στον καμπο.και μεχρι την αναληψη ειναι απαγορυμενη περιοχη.

Όχι Άγγελε ήμουν με ένα κόκκινο μπλουζάκι και κυνηγετικό γιλέκο.
Μια άλλη φορά να το κανονίσουμε να τα πούμε και να γνωριστούμε.;)
 
Back
Top