Σκοπευτήριο Καλαμάτας (Άρτεμις)

Επειδη η πρωτη φορα ειναι παντα δυσκολη κ αγχωτικη αν θες να ερθεις μπορεις να μου στειλεις μυνημα να ειμαι εκει να σε βοηθησω οσο μπορω

Η προταση ειναι ανοιχτη κ αν θελησεις βοηθεια για να δοκιμασεις, εδω ειμαι...

8zlf6a.jpg
 
.very funny..very funny..very funny.
Εγω φταιω που ειμαι ευγενικος κ καλο παιδι....hair. Αλλα να ξερεις ... Ετσι την πατησε κ ο Lusso... Λιγο να σου μαθω τα μυστικα του Skeet, λιγο να σε παρω στη Καλαματα να σε παω για κανενα κυνηγι γιατι μονος σου ουτε ¨τοντολα¨ δεν θα βαρεσεις, ειδες που καταληξαμε... .goodboy. Στην αρχη τον εντυπωσιασα με την απλοτητα κ την ευγενια μου... Οταν γιναμε φιλοι αρχισα να ξεδιπλωνω την προσωπικοτητα μου....buy buy..buy buy..buy buy..buy buy..buy buy..sarcastic. Σαν τα μουτρα τους με εκαναν... .llk.
 
  • Like
Reactions: DrV
Eιναι μεγαλη κουβεντα αυτο το θεμα με τις σκοπευτικες αδειες για να ριξεις σε σκοπευτηριο. Αντι να κοιταξουν πως θα μαζεψουν περισσοτερο κοσμο στα σκοπευτηρια, να αυξησουν τα εσοδα των σκοπευτηριων, και μεσα απο κει να μαζεψουν και ατομα που θα θελουν να ασχοληθουν παραπανω, κοιτανε κοντοφθαλμα, πως θα βγαλουν κανα φραγκο, ειδικα σε τετοιες εποχες.

Οπως και με ολα τα αθληματα, πρωτα κοιτας να μαζεψεις το κοσμο στον αθλητικο χωρο, μετα κοιτας να αναβαθμιζεις τις παροχες σου, και απο κει θα βγουν και νεοι που θα ασχοληθουν παραπανω και πιο εντατικα.
 
Ari ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου και πάνω απόλα ευχαριστώ που διατίθεσαι να μου δείξεις τι παίζει στο σκοπευτήριο. Με την πρώτη ευκαιρία μόλις φτιάξει ο καιρός θα έχεις μήνυμα μου, ευχαριστώ και πάλι.
 
Ετσι είναι Victor, και θα συνεχισουν να κοιτανε κοντόφθαλμα. Δεν βλεπουν ότι και οι σκοπευτες εχουν περιοριστη και δεν συμμετεχουν πια λογο κρισης.
 
Μετα απο την γλωσσοφαγια του Spinning εδειξα ανωτεροτητα κ τον πηρα σημερα μαζι στο σκοπευτηριο... .sarcastic. Κ εκει συνεβει κατι το εξαιρετικα απιθανο... .xm.που με προβληματισε ταμαλα και με εκανε να αρχισω να ανησυχω πραγματικα....asking. Αφου του εδινα διαρκως συμβουλες κ αφου μου ειχε κοτσαρει την καμερα στο οπλο μου για να μου χαλασει το ζυγισμα κ να εχω αστοχιες, φτασαμε στον αγαπημενο μου βατηρα 6, αυτον που παιζω τον ντουμπλε αναποδα, ξερετε... .my man. Ολα χαρα εγω, περιμενω να ριξω 3-4 ντουμπλεδες να το ευχαριστηθω, ριχνει ο Γιωρικας ολα καλα, παιρνω θεση, φωναζω "ναι" και ακουω ενα "γκλαν"... Αααα, λεω κολλησε... Παλι "ναι"... τιποτα... Για να μην τα πολυλογω, αυτη η μαυρογατα με την γλωσσοφαγια της καταφερε να χαλασει την μηχανη του Skeet, χωρις να μπορει να γινει τιποτα μεχρι να ερθει μηχανικος....hair. Πειτε μου τωρα εσεις... Ποσο πιθανο ειναι να συμβει αυτο τυχαια???.buy buy.



Μετα αναγκαστικα του εδειξα τα μυστικα του Trap με τον Γιωρικα να κανει μοστρα στους θαμωνες με τα U2, U3... .yelling.
 
Με την καμερα εγραψες τιποτα ή εκλαψε η μανα του Digweed???.shoot.
Φιλαρακι δεν ξερω αν το προσεξες αλλα μια εγω ειμαι η μαυρογατα.... μια ο Χουνταλας....
Προβληματισου... .my man.
Θα υιοθετησω το ρητο του Χουνταλα μου φαινεται περι κοντης ψ0λhς.....sarcastic.
 
Κατι γραψαμε με την καμερα, θα εχει αρκετα Hits and misses αν κ η αληθεια ειναι οτι δεν εριχνα πολυ καλα... Ωραια εριξε ο Γιωργος αφου πηρε το κολαι...
Οσο για τα υπολοιπα, εγω απλα παραθετω τα γεγονοτα, τα συμπερασματα βγαινουν μονα τους... .my man.
 
Μετα απο την γλωσσοφαγια του Spinning εδειξα ανωτεροτητα κ τον πηρα σημερα μαζι στο σκοπευτηριο... .sarcastic. Κ εκει συνεβει κατι το εξαιρετικα απιθανο... .xm.που με προβληματισε ταμαλα και με εκανε να αρχισω να ανησυχω πραγματικα....asking. Αφου του εδινα διαρκως συμβουλες κ αφου μου ειχε κοτσαρει την καμερα στο οπλο μου για να μου χαλασει το ζυγισμα κ να εχω αστοχιες, φτασαμε στον αγαπημενο μου βατηρα 6, αυτον που παιζω τον ντουμπλε αναποδα, ξερετε... .my man. Ολα χαρα εγω, περιμενω να ριξω 3-4 ντουμπλεδες να το ευχαριστηθω, ριχνει ο Γιωρικας ολα καλα, παιρνω θεση, φωναζω "ναι" και ακουω ενα "γκλαν"... Αααα, λεω κολλησε... Παλι "ναι"... τιποτα... Για να μην τα πολυλογω, αυτη η μαυρογατα με την γλωσσοφαγια της καταφερε να χαλασει την μηχανη του Skeet, χωρις να μπορει να γινει τιποτα μεχρι να ερθει μηχανικος....hair. Πειτε μου τωρα εσεις... Ποσο πιθανο ειναι να συμβει αυτο τυχαια???.buy buy.

.xm..xm..xm.Με βάζεις σε σκέψεις.
 
Αστον μωρε μες τη γκρινια ειναι... Ολα του φταινε...
Αν δεν χαλαγε η μηχανη θα ελεγε οτι φταιει ο Χουνταλας που ο ηλιος ειναι σε λαθος γωνια.....what.
 
Και γω περίμενα ο Αλεπουδιάρης να φέρει βίντεο με τους ανάποδους ντουμπλεδες...... :(:(
 
φτασαμε στον αγαπημενο μου βατηρα 6, αυτον που παιζω τον ντουμπλε αναποδα, ξερετε... .my man.
Ο ντουμπλές παίχτηκε ανάποδα αλλά τζίφος, ο λόγος ήταν ότι του χάλασα το ζύγισμα του όπλου επειδή του έβαλα την κάμερα ... τι χες Γιάννη, τι χα πάντα ... .hit.

Μετα αναγκαστικα του εδειξα τα μυστικα του Trap
Μόλις χάλασε η μηχανή του λέω ή θα φύγουμε ή θα παίξουμε trap. Εκεί τον είδα να αλλάζει δέκα χρώματα " ... ε τι trap τώρα, άστο καλύτερα το trap..." :)

Έχει παρει και U3?
Δυο χρόνια τα έχω Γεράσιμε, μαζί τα είχα πάρει U2 & U3.

Με την καμερα εγραψες τιποτα ή εκλαψε η μανα του Digweed???.shoot.
Η κάμερα έγραψε πολλά και ωραία στιγμιότυπα για κουβεντούλα. Δείχνει πραγματικά πια είναι τα προβλήματα τόσο στο skeet όσο και στο trap. Χαρακτηριστικό λάθος η τοποθέτηση με σταμάτημα του όπλου μπροστά από τον δεύτερο στόχο στους ντουμπλέδες του skeet, καθώς και το σταμάτημα του όπλου πάνω στον δίσκο στο trap. Θα δείτε και στο βίντεο πόσο θεαματικά σπασίματα κάνει το swing through στο trap. Δεν το περίμενα....what.. Ο Άρις πρέπει να ήταν ο καλύτερος ανάμεσα σε έμπειρους τραπαδόρους, στην πούλα που παίξαμε.
Θα υιοθετησω το ρητο του Χουνταλα μου φαινεται περι κοντης ψ0λhς.....sarcastic.
Αυτή η παροιμία είναι σαν να βγήκε για τον αδερφικό σου φίλο ... :D.yel..love.

Ωραια εριξε ο Γιωργος αφου πηρε το κολαι...
Σε περίμενα πιο ζωηρό στο skeet αλλά ξέχασα ότι σου χάλασα το ζύγισμα ....very funny.. Πραγματικά αν παίζεις sporting και μπεις με αυτήν την λογική στο γήπεδο του skeet θα απογοητευτείς. Πρέπει έγκαιρα να γυρίσεις τον διακόπτη ... ;). Στο sporting νομίζεις σε κάποια πιάτα ότι ο χρόνος είναι αιώνιος.

.xm..xm..xm.Με βάζεις σε σκέψεις.
Σε τι σκέψεις σε βάζει εσένα; Ήμουν εγώ μαζί σου όταν έσκιζες ένα καράβι λάστιχα ή όταν έβαλες τα μαγνητάκια στο κλείστρο ...; :D

Και γω περίμενα ο Αλεπουδιάρης να φέρει βίντεο με τους ανάποδους ντουμπλεδες...... :(:(
Κάντε υπομονή γιατί θέλει μοντάρισμα και είναι μεγάλο .
 
Α οκ Γιώργο..Πολύ σφικτό ρε παλικάρι μου..
Δυο χρόνια τα έχω Γεράσιμε, μαζί τα είχα πάρει U2 & U3.

Α οκ Γιώργο..Πολύ σφικτό ρε παλικάρι μου το U3

Ο Άρις πρέπει να ήταν ο καλύτερος ανάμεσα σε έμπειρους τραπαδόρους, στην πούλα που παίξαμε.

Έχει συνηθίσει το γατάκι απο τα μπεκατσίνια..
 
Χαχα, βρειτε αλλο ρητο... Αυτο με την κοντη ψ..... δεν μου ταιριαζει... .ghe.
Θα εχει χαρακτηριστικες αστοχιες το βιντεο μιας κ δεν εκανα σωτη κινηση κ επωμιση κ θα εχει σταμητηματα οπλου, πεταγματα αποτομα κτλ... Το τραπδεν μου αρεσει αλλα μονο κ μονο που βλεπεις τον δισκο να γινεται σκονη σε μεγαλες αποστασεις σε φτιαχνει...;)
Η καμερα εκανε το οπλο μπροστοβαρο που ειδικα στο Skeet ειναι μειονεκτημα αλλα δεν εφταιγε αυτο σε καμια περοπτωση, μετα απο λιγο το ξεχνουσες τελειως... Δεν εριξα εγω καλα στους βατηρες, εχασα πιατα σε βατηρες που δεν τα χανω σχεδον ποτε...
 
Last edited:
Καλά ρε φιλαράκι, αν είναι να αγχώνεσαι να σου βάλουμε μόνο τα σπασίματα στο βίντεο. Για μένα πλέον έχουν πιο μεγάλο ενδιαφέρον οι αστοχιες.
 
Back
Top