Σκοπευτήριο Καλαμάτας (Άρτεμις)

Ενας πολυ ομορφος χωρος διπλα στην πολη ο οποιος διαθετει δυο γηπεδα Skeet και Trap, ενω αυτη την περιοδο ετοιμαζεται κ το γηπεδο Sporting ( τη βαψαμε... .goodboy. )... Ελπιζω συντομα να ειναι μεσα στα πιο ομορφα σκοπευτηρια της χωρας μας μιας κ εχει τις προδιαγραφες...

















 
Με Benelli special lusso... .yel..yel..yel..yel.
raffaello special.... παρακαλω... απλα την κραταει ο lusso...
Πολυ ωραιος χωρος με πολυ καλες προδιαγραφες και δυνατοτητες...
Μου φαινεται πως καποιοι θα πτωχευσουν αν ετοιμαστει το sporting....yel.
 
Για μάθετε καμιά πληροφορία. Πότε θα είναι έτοιμο το sporting? Ελπίζω μόνο τώρα με το sporting να μην ανοίγει πάλι Τετάρτη και Κυριακή.
Αρίστο δεν το αναλαμβάνεις να το έχεις κάθε μέρα ανοιχτό; :)
 
Αρίστο δεν το αναλαμβάνεις να το έχεις κάθε μέρα ανοιχτό; :)
Ε ναι, γιατι εχω κ πολυ ελευθερο χρονο... :)
Αυριο που θα παω απο κει για το αλλο θεμα θα μαθω λεπτομερειες αν κ μια βολτα που περασα απο εξω δεν ειδα καμια αλλαγη... .xm.
 
Δεν είναι η πρωτη φορα που ακούγεται για το το γηπεδο Sporting. o_O
Οχι Τασο, γινεται προσπαθεια τα τελευταια χρονια αλλα μιας κ δεν υπαρχει χρηματικη βοηθεια απο πουθενα τα πραγματα ειναι ιδιιατερα δυσκολα δυστυχως...
 
Αρη με την περσινη χρονια να είναι ο κοσμος στο σκοπευτηριο μετρημένος στα δάκτυλα. Ποιος κυνηγος να παει , εάν δεν ειχες καρτα σκοπευτή δεν μπορουσες να ριξεις. Πως να βρεις τα χρηματα!
 
Αρη με την περσινη χρονια να είναι ο κοσμος στο σκοπευτηριο μετρημένος στα δάκτυλα. Ποιος κυνηγος να παει , εάν δεν ειχες καρτα σκοπευτή δεν μπορουσες να ριξεις. Πως να βρεις τα χρηματα!
Tασο, η αληθεια ειναι πως βαση νομου αυτο ειναι το σωστο... Απο την αλλη αυτα εγω τα μεταφραζω σαν κινησεις να ανανεωσουν τις αδειες σκοπευτη εστω κ αυτοι που τις εχουν για να βρεθουν καποια εσοδα... Ολοι απο τη μερια τους δικιο εχουν, απλα οπως σε ολα τα πραγματα στη ζωη αν δεν πανε καλα τα οικονομικα αρχιζουν οι γκρινιες...
 
αλλα μιας κ δεν υπαρχει χρηματικη βοηθεια απο πουθενα τα πραγματα ειναι ιδιιατερα δυσκολα
Δεν θα είχε επιχειρηματικό ενδιαφέρον η χρηματοδότηση των μηχανών;
 
Καλησπέρα μόλις είδα το θέμα με το σκοπευτήριο δεν κρατήθηκα και θέλω να ρωτήσω μερικά πραγματάκια γιατί είμαι ανίδεος με το όλο θέμα.
Λοιπόν μέχρι να έρθει η καινούργια κυνηγετικη περίοδο αποφάσισα να περνάω και από το σκοπευτήριο αλλα δεν ξέρω τι ενέργειες χρειάζεται οποτε έχω τα εξής ερωτήματα:
1)Χρειάζομαι άδεια να βγάλω? Και αν ναι που πηγαίνω για να την βγάλω?

2)Στα σκοπευτήρια υπάρχουν ας πούμε "εκπαιδευτές" που σε αναλαμβάνουν η πας μονος σου και μέσα από την εξάσκηση προσπαθείς να γίνεις καλύτερος?

3)Χρησιμοποιείς το όπλο σου η σου δίνουν εκεί και τι είδος φυσίγγια χρησιμοπιοεις.

4)Δεν ξέρω ποσα υπάρχουν και ποια είναι αυτά αλλα αν κάποιος θέλει να βελτιώσει την κυνηγετική του σκόπευση σε ποια μεθοδο πρέπει να προπονηθεί?
 
Καλημερα,
το σκοπευτηριο Καλαματας λειτουργει αυτη την περιοδο Τεταρτη απογευμα και Κυριακη πρωι... Κανονικα για να ριχκεις συστηματικα καποιο απο τα δυο αγωνισματα του εχει πρεπει να εχεις δελτιο σκοπευτη το οποιο ειναι ετησιο, εκδιδεται απο τον σκοπευτικο συλλογο κ εχει πανελλαδικη ισχυ... Μεχρι να γινει ομως αυτο μπορεις να ερθεις να δοκιμασεις να δεις αν και τι σου αρεσει καποιες φορες, να ριξεις και να αποφασισεις επειτα...
Στο σκοπευτηριο Καλαματας δεν υπαρχουν εκπαιδευετες η δασκαλοι σκοποβολης ωστοσο υπαρχουν πολλα παιδια που αγαπουν τον χωρο κ που μπορουν να σε βοηθησουν στα πρωτα σου βηματα... Επειδη η πρωτη φορα ειναι παντα δυσκολη κ αγχωτικη αν θες να ερθεις μπορεις να μου στειλεις μυνημα να ειμαι εκει να σε βοηθησω οσο μπορω μιας κ απο οτι θυμαμαι εισαι απο Καλαματα...
Υπαρχουν οπλα στο σκοπευτηριο αλλα καλο θα ηταν να ερθεις με το δικο σου ετσι ωστε να καταφερεις να δεθεις κ να εξικιιωθεις περισσοτερο με αυτο... Φυσιγγια υπαρχουν στο σκοπευτηριο, μπορεις να αγορασεις απο εκει προς 5 περιπου ευρω το κουτι η να φερεις δικα σου...
Αν κ δεν ειμαι καταλληλος να σου απαντησω στην τελευταια σου ερωτηση με σιγουρια, θα σου ελεγα πρωτα απο ολα το αθλημα του Sporting αλλα επειδη Sporting δεν εχουμε στην Καλαματα θα ριξεις Skeet οπου βοηθα αρκετα στην κατανοηση της σωστης στασης του σωματος, της σωστης επωμισης και εστιασης στο στοχο...
Η προταση ειναι ανοιχτη κ αν θελησεις βοηθεια για να δοκιμασεις, εδω ειμαι...
 
Ωραία ας χρηματοδοτήσουμε τις μηχανές και ας το
Επειδη η πρωτη φορα ειναι παντα δυσκολη κ αγχωτικη αν θες να ερθεις μπορεις να μου στειλεις μυνημα να ειμαι εκει να σε βοηθησω οσο μπορω μιας κ απο οτι θυμαμαι εισαι απο Καλαματα...
.shake hands.
 
Back
Top