Σκοπευτήριο Ασπροπύργου - Σκοπευτικός όμιλος ΑΨΙΔΑ

Πάντως το σκοπευτήριο την Κυριακή είχε πολύ κόσμο. Προβλέπω το ερχόμενο ΣΚ να γίνεται πανικός, τώρα που είναι ξεκάθαρο ότι δεν θα μπορούμε να πάμε κυνήγι. Εννοείται ότι τα κυνηγομάγαζα έχουν κυριολεκτικά ξεπουλήσει σε σκοπευτικά φυσίγγια!
 
Πάντως το σκοπευτήριο την Κυριακή είχε πολύ κόσμο. Προβλέπω το ερχόμενο ΣΚ να γίνεται πανικός, τώρα που είναι ξεκάθαρο ότι δεν θα μπορούμε να πάμε κυνήγι. Εννοείται ότι τα κυνηγομάγαζα έχουν κυριολεκτικά ξεπουλήσει σε σκοπευτικά φυσίγγια!
Α γι αυτο δε μιλανε κατσε να πεσει πεινα
 
Πάντως το σκοπευτήριο την Κυριακή είχε πολύ κόσμο. Προβλέπω το ερχόμενο ΣΚ να γίνεται πανικός, τώρα που είναι ξεκάθαρο ότι δεν θα μπορούμε να πάμε κυνήγι. Εννοείται ότι τα κυνηγομάγαζα έχουν κυριολεκτικά ξεπουλήσει σε σκοπευτικά φυσίγγια!
Έχεις δίκιο....

Εμένα το προηγούμενο ΣΚ με βρήκε στο σκοπευτήριο του ΚΕΒΟΠ.

Για αυτο τον λόγο την Δευτέρα η ΓΓ Αθλητισμού έβγαλε την συνημένη ανακοίνωση που περιπλέκει τα πράγματα.....

Διάβασε το κόκκινο πλαίσιο και θα καταλάβεις. Προσωπικά με ενημέρωσε ο υπέθυνος του σκοπευτικού ομίλου στον οποίο ανήκω ότι η μετακίνηση είναι με δική μου ευθύνη και πως η προηγούμενη ανακοίνωση της ΣΚΟΕ δεν με καλύπτει.

Φιλικά,
 

Attachments

  • FB_IMG_1605016777437.jpg
    FB_IMG_1605016777437.jpg
    62,3 KB · Προβολές: 33
  • FB_IMG_1605016783460.jpg
    FB_IMG_1605016783460.jpg
    97,5 KB · Προβολές: 32
Δυστυχως, η ημιμαθεια, ο ωχαδερφισμος, η παρτη μας, συνεχιζουν.......
Ανεβάζω και την επικοινωνία που είχε ο υπέθυνος του σκοπευτικού ομίλου στο FB σχετικά με 2 σκοπευτές που έπεσαν σε έλεγχο από την ΕΛ.ΑΣ. το περασμένο ΣΚ.

Όπως καταλαβαίνει κανείς....όλα εξαρτώνται που θα πέσεις...σε ποιόν θα πέσεις....πότε θα πέσεις...αλλά και πώς θα πέσεις!
 

Attachments

  • 20201111_165851.jpg
    20201111_165851.jpg
    148,3 KB · Προβολές: 67
Έχεις δίκιο....

Εμένα το προηγούμενο ΣΚ με βρήκε στο σκοπευτήριο του ΚΕΒΟΠ.

Για αυτο τον λόγο την Δευτέρα η ΓΓ Αθλητισμού έβγαλε την συνημένη ανακοίνωση που περιπλέκει τα πράγματα.....

Διάβασε το κόκκινο πλαίσιο και θα καταλάβεις. Προσωπικά με ενημέρωσε ο υπέθυνος του σκοπευτικού ομίλου στον οποίο ανήκω ότι η μετακίνηση είναι με δική μου ευθύνη και πως η προηγούμενη ανακοίνωση της ΣΚΟΕ δεν με καλύπτει.

Φιλικά,
Το "πού θα πέσεις" είναι ο αστάθμητος παράγοντας σε κάθε είδους έλεγχο για οτιδήποτε και από οποιονδήποτε. Εννοείται ότι καθένας είναι υπεύθυνος για το τι κάνει, δεν θα μπορούσε να έχει ευθύνη για τη δική μας μετακίνηση κανένας σκοπευτικός σύλλογος. Ωστόσο θεωρώ υπερβολικό να μην μπορώ να πάω σε σκοπευτήριο εντός του νομού μου, δεδομένου ότι α) τα σκοπευτήρια είναι ανοικτά και β) ο δήμος μου (Νέα Σμύρνη) δεν διαθέτει σκοπευτήριο. Αντίθετα, θεωρώ ότι συμμορφώνομαι με τα μέτρα πηγαίνοντας στον Ασπρόπυργο και όχι στα Ψαχνά. Προσωπικά θα πάω και το Σάββατο και την Κυριακή. Πιο πολύ με απασχολεί αν θα βρω φυσίγγια παρά αν θα παώ.
 
Α γι αυτο δε μιλανε κατσε να πεσει πεινα
Σε ένα από τα 2-3 μεγαλύτερα κυνηγομάγαζα την προηγούμενη εβδομάδα κάλεσα για σκοπευτικά φυσίγγια και δεν υπήρχε κανένα NSI κάτω από €8!! Ούτε σε 28 ούτε σε 24 γραμμάρια! Κανένα!!
 
Σε ένα από τα 2-3 μεγαλύτερα κυνηγομάγαζα την προηγούμενη εβδομάδα κάλεσα για σκοπευτικά φυσίγγια και δεν υπήρχε κανένα NSI κάτω από €8!! Ούτε σε 28 ούτε σε 24 γραμμάρια! Κανένα!!
Να ξερεις μωλις τελιωσουν λαμπρο γι αυτο δεν μιλανε να δουμε series2 στα8€
 
Είναι μηχανές Τραπ φίλε και έδωσα δυσκολία και ενδιαφέρον παίζοντας με τις θέσεις και τις γωνίες. Το έριξα σήμερα και είχε πολύ ενδιαφέρον.
Αν έχει γιά σένα ενδιαφέρον, για μας θα είναι απλησίαστο... :p Σε σχέση με το 4 είναι πιό δύσκολο να υποθέσω...
Οι μηχανές τραπ είναι πιό γρήγορες;
 
Αν έχει γιά σένα ενδιαφέρον, για μας θα είναι απλησίαστο... :p
Καμία σχέση. Βατό είναι.
Σε σχέση με το 4 είναι πιό δύσκολο να υποθέσω...
Σαφώς πιο εύκολο.
Οι μηχανές τραπ είναι πιό γρήγορες;
Μπορούν να πετάξουν και πολύ γρήγορα πιάτα αλλά δεν τις έχω στήσει έτσι. Η βασική διαφορά τους είναι ότι βγάζουν ίσιες αντί για καμπύλες πορείες που βγάζουν οι μηχανές σπορτινγκ. Για να μην ρίχνουμε πορείες που έχουμε βαρεθεί τις έβαλα σε καινούρια σημεία στο γήπεδο.
 
Back
Top