Σκοπευτήριο Ασπροπύργου - Σκοπευτικός όμιλος ΑΨΙΔΑ

βλέπω την Κυριακή να γίνεται της κολάσεως ................ .terror. .terror. .terror. .terror.

τελικά την Κυριακή όντως έγινε της ........... κολάσεως ή επί τω ευγενικότερον ....
της επι χρήμασι εκδιδομένης γυναικός το σιδηρούν κιγκλίδωμα ................. ( της πουτ@ν@ς το κάγκελο στην καθαρεύουσα χεχεχε )

κάποια στιγμή έπαιζαν
1ο γήπεδο καμμιά 10 σκηταδόροι
2ο γήπεδο καμμιά 15 τραπαδόροι
και τα τρία επόμενα γήπεδα sporting ήταν σχεδόν γεμάτα.

τόσο κόσμο στον Ασπρόπυργο δεν έχω ματαξαναδεί ..................

άντε και σε ανώτερα .......... .shake hands.
 
Λογικό Γιώργο και εγω χθες που πήγα το απόγευμα είδα και μερικούς κυνηγούς που ήρθαν για να ρίξουν καμία τουφεκια πριν την έναρξη να ξεσκουριασουν λίγο. Πέτυχα και 2 φίλους και ρίξαμε παρέα.
 
Λογικό Γιώργο και εγω χθες που πήγα το απόγευμα είδα και μερικούς κυνηγούς που ήρθαν για να ρίξουν καμία τουφεκια πριν την έναρξη να ξεσκουριασουν λίγο. Πέτυχα και 2 φίλους και ρίξαμε παρέα.
Χάρηκα που τα είπαμε από κοντά Μάνο ,ωραίο το νέο κανονι που πήρες και το πας μια χαρά...άντε και στο κυνήγι να κάνεις θραύση εύχομαι.
 
ναι αλλαξαν ολες Μανο. εβαλαν κατι πιατακια μωβ και πράσινα σε 2 μηχανες.. εμενα με δυσκολεψε αρκετα αλλα θα δωσω αλλη μια ευκαιρια μήπως δεν ριχνω τοσο χαλια

Θέλει προπόνηση Σπύρο χαίρομαι που τα άλλαξαν πάντως. Αύριο επιστρέφω από Θάσο, λογικα απο εβδομάδα θα κάνω μια επίσκεψη.
 
Τα έριξα χθές.Ωραίες τροχιές.
τα έριξα χθες. ΣΤΟΠ
ωραίες τροχιές ΣΤΟΠ.

ωραίο τηλεγράφημα ρε φίλε , μιλάμε περιγραφικότατος .
άμα θέλουμε πλούσια και αναλυτική περιγραφή γεγονότων εσένα θα στέλνουμε ............... .yel. .yel. .yel.
 
τα έριξα χθες. ΣΤΟΠ
ωραίες τροχιές ΣΤΟΠ.

ωραίο τηλεγράφημα ρε φίλε , μιλάμε περιγραφικότατος .
άμα θέλουμε πλούσια και αναλυτική περιγραφή γεγονότων εσένα θα στέλνουμε ............... .yel. .yel. .yel.
Να σε δω σήμερα το βράδυ τι ανάλυση θα κάνεις..ΑΛΛΑ..έχεις χάσει κ επεισόδια .sarcastic..
 
λοιπόν έχουμε και λέμε , λέμε και έχουμε .............

range 2
θα έχει 1 μονό 2 double sim.
παρόλο που ακούγεται τρομακτικό δεν είναι. τα sim "βγαίνουν" σχετικά εύκολα αλλά βέβαια όπως ΟΛΑ τα sim θέλουν ψυχραιμία ( μεγάλο αυτό το ζητούμενο στον αγώνα .........)

range 3
θα έχει 3 μονά 1 double sim.
εδώ τα sim είναι σαφώς πιο απαιτητικά και μάλιστα ένα ( εμένα τουλάχιστον ) μου φάνηκε ιδιαίτερα δύσκολο.
στα μονά έχει 3 πιατάκια που θέλουν προσοχή
C τραπόπιατο που φεύγει πολύ ψηλά και αριστερά
D τραπόπιατο που φεύγει πολύ χαμηλά και αριστερά
F τραπόπιατο που φεύγει πολύ χαμηλά και από ............ πίσω σου δεξιά .

range 4 .............. xexexexe (εδώ θα κλάψουν μανούλες )
θα έχει 3 μονά και ένα double o/r
το θεωρητικά πιό εύκολο σχήμα έχει τα πιό απαιτητικά πιάτα.
6 πιάτα που έχουν όλα "τεντωμένα" ελατήρια και βγάζουν πολυυυυυυυυυυυυυυ μεγάλες ταχύτητες μερικά , με συνέπεια να χρειάζεσαι επίσης πολυυυυυυυυυυυυυυυ μεγάλες προσκοπεύσεις .
δεν σημαίνει ότι δεν σπάνε , απλά χρειάζονται πολύ μεγάλη αυτοσυγκέντρωση και πολύ σωστή τεχνική , και λόγω της ταχύτητας και απόστασης που έχουν δεν συγχωρούν το παραμικρό λαθάκι - έστω και μικρό.

range 5
θα έχει 1 μονό και 2 double o/r
έχει 3 πονηρά πιατάκια που θέλουν καλό διάβασμα , χωρίς να αποτελούν ιδιαίτερο πρόβλημα ,
ειδικά το Ε έρχεται αργά - αργά καμαρωτό από δεξιά σου και πέφτει μπροστά σου στα 10 μέτρα , αν ξαφνιαστείς από την αργή ταχύτητα ή την κοντινή απόσταση έχεις ένα μεγαλόπρεπο ζερό και δεν το έχεις καταλάβει κιόλας.
Το θέμα εδώ είναι η μία τουφεκιά ( όπως σε όλα τα double ) που χρειάζεται συγκέντρωση - ψυχραιμία - και αποφασιστικότητα .

Άρη , έτσι είναι οι περιγραφές , όχι ------- ωραίες τροχιές ΣΤΟΠ -------- .yel. .yel. .yel. .yel.
 
Back
Top