Σκέφτομαι να αγοράσω...

Στο δικαννο μεχρι και οι παπιες κουνουσαν σε ορισμενα μοντελα ποσο μαλλον οι ριγες και σε καραμπινες και στο δικαννο,απο μαμα αγορα και χωρις μεγαλη χρηση. Παρα πολυ ευαισθητες και ανευ σημασιας οταν εχεις ενα οπλο για συγκεκριμενα κυνηγια κι αν το παν ειναι τα μετρα
 
Εγω θα συμφωνησω πως απ οσα υποθηκαν μια α300 ειναι σ αυτα τα λεφτα πολυ καλη επιλογη,τιμια και με τουφεκιά.τιμια πραματα.βλεπεις και αστρο συνθετικη μετα αν θες αδρανεια.
Γενικά μου αρεσει σαν όπλο. Δεν έχω πρόβλημα ούτε με την εμφάνιση ούτε τίποτα αλλά κολλάω στο βαρος για αυτή. Από ό,τι βλέπω παει γύρω στο 3.300 και ειδικά για την πέρδικα θα μπαίνω στον πειρασμό να την κρεμάω στον ώμο.
 
Γενικά μου αρεσει σαν όπλο. Δεν έχω πρόβλημα ούτε με την εμφάνιση ούτε τίποτα αλλά κολλάω στο βαρος για αυτή. Από ό,τι βλέπω παει γύρω στο 3.300 και ειδικά για την πέρδικα θα μπαίνω στον πειρασμό να την κρεμάω στον ώμο.
Στα 3300 είναι στο 71 π και η συνθετική.η ξύλινη είναι Πίο ελαφριά, πρέπει να τα επωμισεις
 
Στα 3300 είναι στο 71 π και η συνθετική.η ξύλινη είναι Πίο ελαφριά, πρέπει να τα επωμισεις
Ο Καλκαντζακος στο site του την εχει 3.297γρ. την ξυλινη αλλα και την πλαστικη με 66εκ. καννη και την nickel την εχει 3.200 χωρις να λεει μηκος καννης...βεβαια στο video παρουσιασης του μαστορακου 3.297 ζυγιζε η πλαστικη με 71 εκ καννη... τωρα η διαφορα μεταξυ 66 και 71 το πολυ να ειναι 100 γρ. περιπου υπολογιζω....οι εχοντες βεβαια την καραμπινα μπορουν να δωσουν ακριβεστερες πληροφοριες για το βαρος και γενικα για το οπλο...
 
Ο outlander το γνωρίζει γιατι το είχα γράψει παραπάνω. Το μόνο που θέλω απο πλευράς εμφάνισης είναι να έχει ξύλα.
Από πρακτικής άποψης το έγραψα ,αν κάνεις καρτέρι αποκλειστικά και οι οι κινήσεις είναι από το αυτοκίνητο στο καρτέρι και πίσω + το να σηκωθείς από το καρεκλακι να ρίξεις και να ξανά κάτσεις,θα θαυμάζεις για χρόνια τα ωραία ξύλα του όπλου.Αλλοι αγοράζουν όπλα με ωραία ξύλα και μαζί αγοράζουν και αυτή την αηδία προστατευτικό κοντακιου .Στη πέρδικα δεν νομίζω να έχεις χρόνο ,η τα ξυλα θα είναι σε κατάσταση θαυμασμού.Γνωμη μου που μπορεί να κάνω και λάθος,όπως και και ότι μιλάω γενικά.
 
Ο Καλκαντζακος στο site του την εχει 3.297γρ. την ξυλινη αλλα και την πλαστικη με 66εκ. καννη και την nickel την εχει 3.200 χωρις να λεει μηκος καννης...βεβαια στο video παρουσιασης του μαστορακου 3.297 ζυγιζε η πλαστικη με 71 εκ καννη... τωρα η διαφορα μεταξυ 66 και 71 το πολυ να ειναι 100 γρ. περιπου υπολογιζω....οι εχοντες βεβαια την καραμπινα μπορουν να δωσουν ακριβεστερες πληροφοριες για το βαρος και γενικα για το οπλο...
Είχα ζυγίσει την δική μου συνθετική σε 66εκ κάννη με το έσω έξω τσοκ beretta victory 4* στα 3268γρ. Προσθέτοντας αορτηριούχους και ελαστικό αορτήρα ανέβηκε στα 3348γρ.
 
Back
Top