Σκέφτομαι να αγοράσω...

Θέλω να ξεκινήσω το κυνήγι και σκεφτομαι τι όπλο να παρω( τσίχλα λαγό) πιο πολυ θα πηγαινω.. Είμαι ανά μέσα σε baikal mp155 super magnum και stronger m3000. Τι γνώμη έχετε.?
Γιατι super magnum? Θα προτιμουσα baikal mp155 magnum...ή μια μεταχειρο benelli ή beretta
 
Γνώμη για stoeger m3000
Εδω θα σε βοηθησει ο @Aris
Αρκετα αξιολογα λογια εχω ακουσει εγω προσωπικα....ευελικτο οπλο κ με ανεκτο βαρος...μια χαρα οπλο για τα λεφτα του και για τα κυνηγια που το θες....εγω παντος ψηφιζω Baikalara 155 με τα μπούνια Αντρεα....την 155 την ειχε και ο @Aristos...
 
Γειά σου φίλε, καλώς ήρθες.
Οι γεροπερίεργοι εδώ μέσα θα στα κάνουν τσουρέκια επειδή θέλεις να ρίχνεις Magnum. Ιδίως δε όταν είπες Super Magnum τους πάτησες τον κάλο. Μη μασάς τίποτα, θα ρίχνεις ότι σου γουστάρει και ότι σε κάνει να ευχαριστιέσαι και ας τους να γκρινιάζουν. Αν του άλλου του φεύγει η μασέλα με τα Magnum εσύ δε φταις σε τίποτα. Τα όπλα που ζητάς δεν τα έχω κυνηγήσει για να μπορώ να σε κατευθύνω.
Καλή αρχή στα πρώτα σου κυνήγια!!
 
Ουτε εγώ τα έχω κυνηγησει... Κοιτάω να παρω ενα από τα δυο γιατί τώρα ξεκινάω... Σε καμία περιπτωση δεν θέλω μεταχειρισμένο...
Προσωπικά δεν είχα κανένα παράπονο, την είχα με τα πλαστικά, εμπλοκές δεν έκανε παρα μόνο 2 φορές που δεν την στήριξα καλά στον ώμο, σκληρό όπλο χωρίς να το λυπάσαι, βέβαια τη καθάριζα συχνά!
Στα μείον ....φευγει σχετικά ευκολα η βαφή στη βάση και ίσως χρειάζεται λίγο προσοχη παραπανω ο μοχλός του κλειστρου μην σου ξεκουμπώσει και φυγει, αυτά είχα δει.....
Ωστόσο υπάρχουν μεταχειρισμένα σαν καινουρια...
 
Παίρνεις την 155 σε ξύλινη για να μπορείς να την φέρεις στα μέτρα σου ποιο εύκολα και ξεμπερδευεις. Δεύτερη επιλογή, βάζεις λίγα χρήματα παραπάνω και παίρνεις μια μοντεφελτρο και είσαι κομπλέ.
 
Προσωπικά δεν είχα κανένα παράπονο, την είχα με τα πλαστικά, εμπλοκές δεν έκανε παρα μόνο 2 φορές που δεν την στήριξα καλά στον ώμο, σκληρό όπλο χωρίς να το λυπάσαι, βέβαια τη καθάριζα συχνά!
Στα μείον ....φευγει σχετικά ευκολα η βαφή στη βάση και ίσως χρειάζεται λίγο προσοχη παραπανω ο μοχλός του κλειστρου μην σου ξεκουμπώσει και φυγει, αυτά είχα δει.....
Ωστόσο υπάρχουν μεταχειρισμένα σαν καινουρια...
Για stoeger m3000 γνώμη.?
 
Για stoeger m3000 γνώμη.?
Τι θες να μάθεις συνάδελφε?
Το m3000 ειναι αξιόπιστο οπλο. Είναι εταιρία του ομίλου beretta.
Από την άλλη και τα baikal ειναι αξιοπιστα.
Πηγαινε να τα επωμισεις και οποιο σου κάτσει καλύτερα
 
Θέλω να ξεκινήσω το κυνήγι και σκεφτομαι τι όπλο να παρω( τσίχλα λαγό) πιο πολυ θα πηγαινω.. Είμαι ανά μέσα σε baikal mp155 super magnum και stronger m3000. Τι γνώμη έχετε.?
Τι θες να μάθεις συνάδελφε?
Το m3000 ειναι αξιόπιστο οπλο. Είναι εταιρία του ομίλου beretta.
Από την άλλη και τα baikal ειναι αξιοπιστα.
Πηγαινε να τα επωμισεις και οποιο σου κάτσει καλύτερα
Παίρνεις την 155 σε ξύλινη για να μπορείς να την φέρεις στα μέτρα σου ποιο εύκολα και ξεμπερδευεις. Δεύτερη επιλογή, βάζεις λίγα χρήματα παραπάνω και παίρνεις μια μοντεφελτρο και είσαι κομπλέ.

Συμφωνώ με τον Γιώργο και τον sam13. Συμπληρωνω με benelli M1 S90 Beretta Bellmonte, Franchi affinity και mossberg 930. Ολα κατω απο 800
 
Τα Αποφευγω τα μεταχειρισμενα γενικά... Έστω magnum mp155.. Έχετε γνώμη.. Βγάζει προβληματα...
Καλημέρα Αντρέα.
Έχω την 155 σε magnum με πλαστικά μέρη από το 2017. Εκεί που πάσχει το όπλο είναι στην βαφή της βάσης που θα ξεβαψει σε 1-2 χρόνια ανάλογα την χρήση της και στα τσοκ που εμένα δεν μου άρεσαν οι κατανομές και οι συγκεντρώσεις που έδιναν . Ακολουθώντας τις οδηγίες που γράφει στο manual δεν είχα κανένα άλλο θέμα 5 χρόνια τώρα.
Στο manual λέει ακριβώς τι πρέπει να κάνεις για να μην έχεις θέμα με την ρύθμιση στο πιστόνι....εκεί την πατάνε πολλοί. Ένα καλό καθάρισμα επιβάλλεται όταν την πάρεις για να φύγουν τα γρασα και τα ρινίσματα σιδήρου που εχει από το εργοστάσιο.
 
Γνώμη για stoeger m3000
Βούτα το!!!!!!! Έτσι λέμε στο χωριό μου!!!!! Δεν χωράει κουβέντα το όπλο, έχω benelli, αλλά δεν την αφήνω από τα χέρια μου την stoeger, βγάζει κάτι τουφεκιές άσε!!!!! Έλα εδώ να την κάνεις ότι θέλεις,
 
Βούτα το!!!!!!! Έτσι λέμε στο χωριό μου!!!!! Δεν χωράει κουβέντα το όπλο, έχω benelli, αλλά δεν την αφήνω από τα χέρια μου την stoeger, βγάζει κάτι τουφεκιές άσε!!!!! Έλα εδώ να την κάνεις ότι θέλεις,
Και εγώ αυτο έχω ακουσω.. Ότι βγάζει πολυ καλές τουφεκιές.
 
Θέλω να ξεκινήσω το κυνήγι και σκεφτομαι τι όπλο να παρω( τσίχλα λαγό) πιο πολυ θα πηγαινω.. Είμαι ανά μέσα σε baikal mp155 super magnum και stronger m3000. Τι γνώμη έχετε.?
Baikal mp 155 με κλειστα ματιααα 4η χρονια φετος απροβληματιστη
 
Back
Top