Σκέφτομαι να αγοράσω...

Η beccaccia είναι μαμά τρισφαιρη και αδράνειας που συνεπάγεται βαρύτερο κλείστρο και βάρος κατανεμημένο ανάμεσα στα χέρια. :)
Τη σκεφτόμουνα και αυτή αρχικά. Είναι οικονομική, μου αρέσει που είναι και τρίσφαιρη αλλά πιστεύω ότι θα με περιορίζει πολύ στην επιλογή φυσιγγιών λόγω ανάκρουσης.
 
Η Fabarm l4s initial hunter φαινεται να πληρει τα χαρακτηριστικα που ζητας (αεριων,3 κιλα,66 καννη...) αλλα το βασικοτερο ειναι πως θα σου φανει εσενα το οπλο οταν το ζυγισεις στα χερια σου...η beccaccia(την εχω...)ωραιο οπλο καλοζυγισμενο ελαφρυ(ισω παραπανω απο οτι πρεπει..) αλλα αδρανειας με οτι συνεπαγεται σε θεμα ανακρουσης...με πανω απο 32γρ εντονη ανακρουση που αν ειναι για λιγες ντουφεκιες ολα οκ αλλα για παραπανω την ακους...την χρησιμοποιω σε ολα τα κυνηγια εκτος απο μπασιματα τσιχλας γιατι σε δυο μερες ο ωμος μου παιρνει χρωματακι...
 
Τη σκεφτόμουνα και αυτή αρχικά. Είναι οικονομική, μου αρέσει που είναι και τρίσφαιρη αλλά πιστεύω ότι θα με περιορίζει πολύ στην επιλογή φυσιγγιών λόγω ανάκρουσης.
Με λίγα λόγια, ιεραρχεις τα θέλω σου και πας εκεί που θα ικανοποιηθούν τα περισσότερα και τα πιο μπροστά στην ταξινόμηση.
Μακάρι να μπορούσαν να ικανοποιηθούν όλα!
 
Δηλαδή Κώστα?
Δεν πατάνε καλά και παίζουν (το έχω δεί σε πανάκριβη benelli). Μπαίνεις προφανώς στη διαδικασία να το φτιάξεις γιατί δεν μπορείς να το βλέπεις να κουδουνάει, γίνεται η μαλακία και μετά αρχίζει το πανηγυράκι.
 
Δεν πατάνε καλά και παίζουν (το έχω δεί σε πανάκριβη benelli). Μπαίνεις προφανώς στη διαδικασία να το φτιάξεις γιατί δεν μπορείς να το βλέπεις να κουδουνάει, γίνεται η μαλακία και μετά αρχίζει το πανηγυράκι.
Και στο δίκανο το ίδιο συμβαίνει; Υπάρχει κάποια πατέντα να μην κουδουναει πολύ; Πχ ταινία διπλής όψης αρχή μέση και τέλος;
 
Και στο δίκανο το ίδιο συμβαίνει; Υπάρχει κάποια πατέντα να μην κουδουναει πολύ; Πχ ταινία διπλής όψης αρχή μέση και τέλος;
Παναγιώτη δεν ξέρω για δίκανο, δεν έχω δεί. Άμα αρχίσεις τις πατέντες τι να το κάνεις; Θα είναι ευθυγραμμισμένη μετά; Θα έχεις συνέχεια το νου σου εκεί. Κάποιες ρίγες που πουλιούνται πάντως, τις βάζεις με ταινία πάνω από την υπάρχουσα
 
Η beccaccia είναι μαμά τρισφαιρη και αδράνειας που συνεπάγεται βαρύτερο κλείστρο και βάρος κατανεμημένο ανάμεσα στα χέρια. :)
Το μοναδικό ντουφέκι που έχω μετανιώσει που πωλησα μεγάλη μαλακία απλά ήταν για μέχρι 32/34 γρ .Τις έβαζα το τσοκακια της ssport ήταν απόλαυση καθώς είχα αλλάξει και τη Ρίγα σε spotting φαρδιά υπερυψωμένη έριχνες με ένα χέρι.
 
Το μοναδικό ντουφέκι που έχω μετανιώσει που πωλησα μεγάλη μαλακία απλά ήταν για μέχρι 32/34 γρ .Τις έβαζα το τσοκακια της ssport ήταν απόλαυση καθώς είχα αλλάξει και τη Ρίγα σε spotting φαρδιά υπερυψωμένη έριχνες με ένα χέρι.
Τη χρησιμοποιούσες για γενική χρήση (και καρτέρι);
 
Δεν πατάνε καλά και παίζουν (το έχω δεί σε πανάκριβη benelli). Μπαίνεις προφανώς στη διαδικασία να το φτιάξεις γιατί δεν μπορείς να το βλέπεις να κουδουνάει, γίνεται η μαλακία και μετά αρχίζει το πανηγυράκι.
Πολλοί ξένοι το λένε ότι μετά από αρκετές τουφεκιές οι ρίγες κουνάνε. Άμα είναι να πληρώσω τόσα και να κουνάει η ρίγα να το βράσω, όσο και να μου λύνουν τα χέρια.
Edit: να μαντέψω μοντέλο, ethos Cordoba best?
 
Πολλοί ξένοι το λένε ότι μετά από αρκετές τουφεκιές οι ρίγες κουνάνε. Άμα είναι να πληρώσω τόσα και να κουνάει η ρίγα να το βράσω, όσο και να μου λύνουν τα χέρια.
Edit: να μαντέψω μοντέλο, ethos Cordoba best?
Κοιτάξτε είχα δύο μπενελι με ρίγες ανθρακόνημα centro k becacia.οι ρίγες μπαίνουν συρταρωτα και σφίγγουν με ένα ψιλό βιδακι εμπρός ίσως να έχουν ένα ελάχιστο πεζό δε λέει κάτι απλα καλό θα είναι ανά κυνήγι να ρίχνεις μια ματιά στο βιδακι αν έχει λασκαρει που σπάνια λασκαρει αλλά μου είχε τύχει Μεγάλο πλεονέκτημα οι εναλλασσόμενες ρίγες στις μπενελι που σε γενικές γραμμές είναι μπροστά σε όλα τα κοράκια αυτού του είδους φλάντζες ρίγες κοντάκια πέλματα μηχανισμό δε το συζητάμε .Όσο για να πληρώνω που γράφει ο συνάδελφος και να κουνάει η ρίγα ο κάθε ένας όπως το βλέπει και στις μπερετες κουνούσαν οι πάπιες το χειρότερο .Για τα γεράματα όταν τα χρόνια μας περάσουν μια becacia η μία 304 είναι ιδανικοί σύντροφοι.
 
Πολλοί ξένοι το λένε ότι μετά από αρκετές τουφεκιές οι ρίγες κουνάνε. Άμα είναι να πληρώσω τόσα και να κουνάει η ρίγα να το βράσω, όσο και να μου λύνουν τα χέρια.
Edit: να μαντέψω μοντέλο, ethos Cordoba best?
Δε θυμάμαι ποιά ήταν. Ήταν πανάκριβη πάντως και η ρίγα ήταν κάρμπον.
 
Back
Top