Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Φιλε εχε υποψη σου οτι μιλας σε ανθρωπους με μαγαλη εμπιρια που δε κολλανε σε μαρκες και ο pain και ο nikws7
Δεν τους ξέρω τους ανθρωπουs αλλά εγώ μιλάω με ότι έχω δει μπροστά μου στον κυνηγοτοπο και νομίζω ότι δικαιούμαι με το παραπάνω να λέω τη γνώμη μου για καποιουs λογουs.Τωρα αν απαγορεύεται αs με διώξουν αυτοί που έχουν το σαιτ
 
Δεν τους ξέρω τους ανθρωπουs αλλά εγώ μιλάω με ότι έχω δει μπροστά μου στον κυνηγοτοπο και νομίζω ότι δικαιούμαι με το παραπάνω να λέω τη γνώμη μου για καποιουs λογουs.Τωρα αν απαγορεύεται αs με διώξουν αυτοί που έχουν το σαιτ
Δε λεμε οτι απαγωρευετε
 
Δεν χρειάζεται αντιπαράθεση πια οπλα σκοτώνουν η όχι, οι Κάννες όλες σκοτώνουν άλλες είναι καλοβουλες και άλλες θέλουν ψάξιμο. Το σίγουρο και αδιαμφισβήτητο είναι ότι σκοτώνουν τα Κοντάκια. Πιτσιρικάς 18 χρόνων μου πήρε ο πατέρας μου πρώτο οπλο τον μαύρο αετό όλος χαρά. Μετα από ένα χρόνο το πούλησα στο φίλο μου λέγοντας του τα λεφτά σου θα πετάξεις δε σκοτώνει μύγα,σας πληροφορώ κυνηγάει ακόμη με αυτό και δεν το αλλάζει με τίποτα. Γιατί το κοντακι στο 1,70 που είναι του ταίριαξε γάντι, εμένα 1,90 τότε ο οπλουργος για να πουλήσει μου είπε είναι στα μέτρα σου
 
Δεν τους ξέρω τους ανθρωπουs αλλά εγώ μιλάω με ότι έχω δει μπροστά μου στον κυνηγοτοπο και νομίζω ότι δικαιούμαι με το παραπάνω να λέω τη γνώμη μου για καποιουs λογουs.Τωρα αν απαγορεύεται αs με διώξουν αυτοί που έχουν το σαιτ
Το θέμα δεν είναι να σε διώξουν....όλες οι απόψεις και εμπειρίες που καταθέτονται εδώ έχουν την αξία τους.........
Το θέμα είναι να γίνεται κουβέντα με σεβασμό προς τους συνομιλητές μας και μέσα από τις διαφωνιες να βγαίνουν χρήσιμα συμπεράσματα για όλους και να μην προσπαθουμε να αποδείξουμε ποιος την έχει πιο "μεγάλη"!!!
Μόνο και μόνο από την ηλικία σου (αν είναι η πραγματικη) ίσως θα έπρεπε το "υφος" σου στα γραφόμενα σου να ήταν πιο "low"!
Εντελώς φιλικά και συναδελφικα. ....μου αρέσει να ακουω όλες τίς απόψεις!!! :)
 
ΟΚ ευχαριστώ!
Λογια, λογια, λογια...... Παρε φιλε μου αυτο που θα σου κατσει στο ματι, αυτο που σου αρεσει στα λεφτα που θα διαθεσεις και θα το φερεις μονος σου οπως το θελεις. Μην ακους κανενα. Ολα εχουν τα καλα τους και τα κακα τους. Ολα παντως κανουν τη δουλεια τους.
 
Δεν τους ξέρω τους ανθρωπουs αλλά εγώ μιλάω με ότι έχω δει μπροστά μου στον κυνηγοτοπο και νομίζω ότι δικαιούμαι με το παραπάνω να λέω τη γνώμη μου για καποιουs λογουs.Τωρα αν απαγορεύεται αs με διώξουν αυτοί που έχουν το σαιτ
Απορώ πως δεν έχει ανακαλύψει η trident την καραμέλα της Beretta... Αν έχεις αποτέλεσμα με αυτό που κρατάς καλά κάνεις.Δεν έχεις κάτσει δίπλα σε φαρμακοχερη ακόμα και να κρατάει όχι Maxus και Winchester αλλά Baikal απλό.Οσο αφορά την διαχείριση κανένα θέμα συνάδελφε.Λεγοντας την γνώμη σου δεν πατάς νάρκη.
 
Απορώ πως δεν έχει ανακαλύψει η trident την καραμέλα της Beretta... Αν έχεις αποτέλεσμα με αυτό που κρατάς καλά κάνεις.Δεν έχεις κάτσει δίπλα σε φαρμακοχερι ακόμα και να κρατάει όχι Maxus και Winchester αλλά Baikal απλό.Οσο αφορά την διαχείριση κανένα θέμα συνάδελφε.Λεγοντας την γνώμη σου δεν πατάς νάρκη.
Πεστα φιλαρακι , αλλα να σέβεσαι και τις αποψεις των αλλων δεν ειναι ολα άσπρο και μαυρο η αυτο που εχουμε εμεις στην ντουλάπα η στον οπλοβαστο το καλό και τα αλλα σαβουρες?
Μακη σιγουρα για να θες να αγοράσεις οπλο θα εχεις κοιταξει και ο ιδιος καποιο μοντελο ,θα εχεις διαβασει τα υπερ και τα κατα καθε συστηματος λειτουργιας ,καλες και σεβαστες οι γνώμες των συναδέλφων αλλα αποτελουν προσωπικες αποψεις και πρωτιμησεις κατα κυριο λογο. Εσυ θα διαλεξεις ποιο σου ταιριαζει τοσο στο ματι (παιζει ρολο και αυτο ) οσο και χρηστικα μελοντικα ομως στον κυνηγοτοπο. Μην φοβάσαι τα μεταχειρισμένα υπαρχουν πολλες ευκαιριες,κρίση, ανάγκη αλλα ο κύριος λόγος πιστευω ειναι οτι ο κατοχος δεν εμεινε ευχαριστημένος χρηστικα με καποιο όπλο και το εδωσε. Καλη επιλογη σε οτι και να διαλεξεις και φροντισε να ταιριαξει σε εσενα .
 
Απορώ πως δεν έχει ανακαλύψει η trident την καραμέλα της Beretta... Αν έχεις αποτέλεσμα με αυτό που κρατάς καλά κάνεις.Δεν έχεις κάτσει δίπλα σε φαρμακοχερη ακόμα και να κρατάει όχι Maxus και Winchester αλλά Baikal απλό.Οσο αφορά την διαχείριση κανένα θέμα συνάδελφε.Λεγοντας την γνώμη σου δεν πατάς νάρκη.
Φίλε έχω κάτσει δίπλα σε πολλουs καλουs παίχτες και πολύ ψαγμενουs που όλο κοντάκια φτιαζουν και όλο τουφεκια αγοραζουν και κανένας δεν μπορεί να με κοντραρει με το τιποτένιο beretataki μου με τα 51 εκατοστά κανη και το ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ κοντάκι :))
 
Η Maxus τα διαλεγει και η Win το ίδιο με την Optima δεν έχω κανένα τέτοιο πρόβλημα διάβαζε καλυτερα
Oχι φίλε και όχι μόνο η beretta και τα Win και Μaxus που ακούς μεγάλες πατάτες διαλέγουν τα φυσίγγια για να αποδώσουν τα μέγιστα θέλουν πιο βαριεσ γομωσειs η πάπια στα Μaxus τα καινούρια παίζει σαν το λερι άσε τα έχουν ξεφτυλισει τα Win δεν ξέρουν και αυτοί που κατασκευαζοντε μην πεταξειs τα λεφτά σου μεταχειρο που θα βρεις πιο σοβαρά κομμάτια.. Εγώ φίλε μου από το παραπάνω γραπτό σου και επειδή γράφεις (και όχι μόνο η beretta ΚΑΙ τα win και maxus μεγάλες πατάτες διαλέγουν τα φυσίγγια ,θεωρώ πως αυτό το και που επίτηδες το έκανα με κεφάλαια που έβαλες δικαιώνει αυτό που σου έγραψα και μάλλον διάβασα μια χαρά ,δεν έχω κανένα πρόβλημα φίλε μου μαζί σου μιας και καταλαβαίνω ότι πολλές φορές ο γραπτός λόγος δεν αποτυπώνει ακριβώς αυτό που έχουμε στο μυαλό μας και το έχω κάνει και εγώ το ίδιο ,για αυτό παντα ακόμα και την αντίθετη άποψη μου την καταθέτω με ευγένεια χωρίς να έχω πρόθεση να πικαρω κανέναν .Από πλευράς μου δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να ξέρεις ,όπως και εννοείτε πως τέτοιες αντιπαραθέσεις δεν είναι άξιες λόγου από κανέναν μας .
 
Φίλε έχω κάτσει δίπλα σε πολλουs καλουs παίχτες και πολύ ψαγμενουs που όλο κοντάκια φτιαζουν και όλο τουφεκια αγοραζουν και κανένας δεν μπορεί να με κοντραρει με το τιποτένιο beretataki μου με τα 51 εκατοστά κανη και το ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ κοντάκι :))
Το θέμα δεν είναι τι όπλο έχει ο καθένας από εσάς ούτε ποιος είναι ο καλύτερος στο κυνήγι, αλλά μέσα από την εμπειρία σας να βοηθήσετε έναν νέο στην επιλογή του πρώτου του όπλου.
 
Λοιπόν, σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις προτάσεις σας καθώς και τις πολύ χρήσιμες συμβουλές. Τις έχω διαβάσει όλες με πολύ προσοχή και με έχετε βοηθήσει παρά πολύ. Φυσικά με έχετε μπερδέψει λίγο αλλά αυτό είναι πολύ φυσιολογικό. Ελπίζω να μη σας κούρασα πολύ και αν κάποια στιγμή σας χρειαστώ ξέρω που θα σας βρω :) Ευχαριστώ!!!
 
Φίλε έχω κάτσει δίπλα σε πολλουs καλουs παίχτες και πολύ ψαγμενουs που όλο κοντάκια φτιαζουν και όλο τουφεκια αγοραζουν και κανένας δεν μπορεί να με κοντραρει με το τιποτένιο beretataki μου με τα 51 εκατοστά κανη και το ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟ κοντάκι :))
Για να το λες έτσι θα είναι συνάδελφε.Αν θέλεις σε παρακαλώ ανέβασε μια δοκιμή στα 36 με τους 51 πόντους να δούμε απόδοση.Οσο αφορά τα κοντάκια είναι τελείως διαφορετικό θέμα.Εργοστασιακα και μη.
 
Αν το όπλο κάθεται πάνω σου καλά,ρίχνει εκεί που κοιτάς και έχεις μια στοιχειώδη εμπειρία δεν πα να είναι Beretta Benelli Browning Winchester την ίδια δουλειά θα κάνεις... Εκείνη την καραμέλα ααα τα Benelli δεν σκοτώνουν,τα Browning διαλέγουν φυσίγγια κλπ καλό θα είναι να την αφήσουμε στην άκρη!
 
Για να το λες έτσι θα είναι συνάδελφε.Αν θέλεις σε παρακαλώ ανέβασε μια δοκιμή στα 36 με τους 51 πόντους να δούμε απόδοση.Οσο αφορά τα κοντάκια είναι τελείως διαφορετικό θέμα.Εργοστασιακα και μη.
Κιαν ριξει κανα tss με τζελ τυπου long beard τι γινετε ????
 
Λοιπον μετα απο δουλεια δυο μηνων και νηστια μαζι ο μικροε ειναι ετοιμος για αγορα σουπερ ποζε θα ριξουμε μια γυρα σε κατι παροπλισμενα μπαρμπαδων κατασκευης 80 και αν δεν θα χτυπησει ενα τοζ 120 μετα απο δικη μου παροτρυνση
 
Το θέμα δεν είναι τι όπλο έχει ο καθένας από εσάς ούτε ποιος είναι ο καλύτερος στο κυνήγι, αλλά μέσα από την εμπειρία σας να βοηθήσετε έναν νέο στην επιλογή του πρώτου του όπλου.
Αυτή η απάντηση δεν πήγαινε σε εσένα απάντησα σε αυτόν που μου μίλησε.Σε εσένα είπα τη γνώμη μου Βeretta και δεν θα το μετανιωσειs όλα τα άλλα είναι σκουπιδια
 
Αυτή η απάντηση δεν πήγαινε σε εσένα απάντησα σε αυτόν που μου μίλησε.Σε εσένα είπα τη γνώμη μου Βeretta και δεν θα το μετανιωσειs όλα τα άλλα είναι σκουπιδια
Πρόσεξε τι λες μην βρεθείς καμιά μέρα δίπλα δίπλα στον κυνηγότοπο με κανένα "σκουπίδι" και δεν ξέρεις από πού να φύγεις
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top