Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Και όσο για το βάρος της α350 μην σε τρομάζει,εγώ προσωπικά έχω αφαιρέσει το kick off διότι στα κυνήγια που κάνω δεν μου χρειάζεται μάξιμουμ να βάλω 36-38γρ και το βάρος έπεσε αρκετά
Εχεις ζυγίσει μόνο τα μεταλλικα μερη;
Αν το έπαιρνα, θα εφτιαχνα κοντάκι και πάπια με βάρος και ζυγισμα τούμπανο και μέσα στον προϋπολογισμό των 1500ε του φίλου που ψάχνει.
 
Εγώ προτίμησα το συνθετικό γιατί σε κάθε γρατζουνιά που παθαίνει το όπλο πονάω εγώ,οπότε λέω ας πάρω το συνθετικό που δεν καταλαβαίνει Χριστό!!το όπλο είναι ζυγισμένο ολόκληρο,δεν έχει γίνει μεμονωμένη μέτρηση,βέβαια εάν θέλεις μπορώ να στο μετρήσω!!
 
Και όσο για το βάρος της α350 μην σε τρομάζει,εγώ προσωπικά έχω αφαιρέσει το kick off διότι στα κυνήγια που κάνω δεν μου χρειάζεται μάξιμουμ να βάλω 36-38γρ και το βάρος έπεσε αρκετά
Κ τι πελμα εχεις βαλει Γιαννη?
 
Εγώ προτίμησα το συνθετικό γιατί σε κάθε γρατζουνιά που παθαίνει το όπλο πονάω εγώ,οπότε λέω ας πάρω το συνθετικό που δεν καταλαβαίνει Χριστό!!το όπλο είναι ζυγισμένο ολόκληρο,δεν έχει γίνει μεμονωμένη μέτρηση,βέβαια εάν θέλεις μπορώ να στο μετρήσω!!
Μήν μπαίνεις σε διαδικασία. Αν το θέλει ο φίλος που ψάχνεται μπορείς να το μετρήσεις τότε.
 
Και για να μην κουραζω άλλο,έχω κάνει κ αυτή την πατέντα και στο kickoff και στο insert για να μην χαλάει το πλαστικό με βιδωμα ξεβιδωμα!(το οποίο γνωστός οπλουργος ήθελε 100€ να τα κάνει αυτά!)
 

Attachments

  • IMG_20200828_161123.jpg
    IMG_20200828_161123.jpg
    170,4 KB · Προβολές: 26
  • IMG_20200828_161113.jpg
    IMG_20200828_161113.jpg
    232,1 KB · Προβολές: 26
Ως κάτοχος Μaxus 66 cm benelli becacia 60 cm και benelli S90 71cm, αυτό που έχω διαπίστωσή εγώ είναι ότι για το περπατητο κυνήγι η becacia είναι καλύτερη από της άλλες 2, η S90 είναι ποιο βάρη όπλο και δεν με βολεύει λόγο μήκος κανίς στο περπατητο κυνήγι, είναι ποιο πολύ καρτεροντουφεκο.
Η Μaxus 66 cm είναι ένα όπλο που μπορείς να κάνεις όλα τα κυνήγια με πολλή καλές ντουφεκιες, άλλα θέλει ποιο πολλή καθάρισμα από της Benelli κάτι που έμενα δεν μου άρεσε συνηθισμένος από της benelli.
Από ποιότητας κατασκευής για μένα Benelli.
 
Ως κάτοχος Μaxus 66 cm benelli becacia 60 cm και benelli S90 71cm, αυτό που έχω διαπίστωσή εγώ είναι ότι για το περπατητο κυνήγι η becacia είναι καλύτερη από της άλλες 2, η S90 είναι ποιο βάρη όπλο και δεν με βολεύει λόγο μήκος κανίς στο περπατητο κυνήγι, είναι ποιο πολύ καρτεροντουφεκο.
Η Μaxus 66 cm είναι ένα όπλο που μπορείς να κάνεις όλα τα κυνήγια με πολλή καλές ντουφεκιες, άλλα θέλει ποιο πολλή καθάρισμα από της Benelli κάτι που έμενα δεν μου άρεσε συνηθισμένος από της benelli.
Από ποιότητας κατασκευής για μένα Benelli.
Ευχαριστώ!
 
Beretta εξαιρετικές κάννες και μαμά τσοκ όμορφες τουφεκιές, πολύ καλό σύστημα μειώσεις λακτισματος,λίγο παραπάνω χρόνος καθαρισμού και αυτός ο παραπάνω είναι το πιστόνι μην φανταστείς κάτι τρομερό, benelli σύστημα αδράνειας το κατάλληλο σύστημα για όσους βαριουνται το καθάρισμα για εμένα το μοναδικό πλεονέκτημα της ,fabarm κάννες καλές tribore η l4s ls4 δεν θυμάμαι ακριβώς, πολύ ωραίο κοντάκι ,λάκτισμα μικρό ,από ότι διαβάζω πιο μπελαλιδικη στο καθάρισμα από την beretta ,browning maxus καλό όπλο εμένα προσωπικά η χοντρή πάπια δεν μου αρέσει στα όπλο .πήγαινε σε κάποια μαγαζιά επωμισε τα όπλα που σε ενδιαφέρουν και όποιο σου κάθεται καλύτερα πάρτο .
Ευχαριστώ πολύ!
 
Mε τα φυσίγγια κυρίως από ότι έχω δει και δεν είναι το ίδιο να κραταs μια beretta και το ίδιο αυτό το κουτσουρο
Μεγαλύτερο χοευτιριο από την μαξους δεν υπάρχει ότι και να της βάλεις ζωγραφιές βγάζει ... και έχει κεράσει τσαγακι πολλές μπερετες

στο λέω εγώ που έχω και από τα 2
 
Μεγαλύτερο χοευτιριο από την μαξους δεν υπάρχει ότι και να της βάλεις ζωγραφιές βγάζει ... και έχει κεράσει τσαγακι πολλές μπερετες

στο λέω εγώ που έχω και από τα 2
Xαχαχαχα καλά αυτά μας τα ειπαν και άλλοι και την άλλη μέρα ψαχναν τουφεκια
 
Και για να μην κουραζω άλλο,έχω κάνει κ αυτή την πατέντα και στο kickoff και στο insert για να μην χαλάει το πλαστικό με βιδωμα ξεβιδωμα!(το οποίο γνωστός οπλουργος ήθελε 100€ να τα κάνει αυτά!)
Μπραβο φιλε πιανουν τα χερια σου
 
Η καλύτερη σχέση ποιότητας τιμής μακράν και χωρίς καμία αμφιβολία είναι η m1 της προσφοράς στα 790 καινούργια υπερυψωμένη Ρίγα κάνη με μακριά τσοκ συστημα αδράνεια, αθάνατη λειτουργικά πλαστικη δε .Εαν Βρείτε τέτοια ποιότητα σε αυτά τα χρήματα να μου το πείτε και μένα να πάω να πάρω.Ισως η berretta η 100 εάν βγαίνει ακόμα δεν ξέρω η η φρανκι αδράνειας
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top