Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Τι γίνεται βρε νοματαίοι; Δεν υπάρχει κανείς άλλος που να σκέπτεται να αγοράσει κάποιο τουφεκάκι...;
Μόνο εγώ ονειρεύομαι κάνα δικαννάκι της Caesar Guerini...; .pray to God.

Κοιτάτε τι "κοσμήματα" βγάζει η "ρημάδα" η Guerini...! "Φάτε μάτια... ψάρια!"

www.caesarguerini.it/sites/default/files/2020-02/Catalogo%20I-E%202020.pdf o_Oo_O

Πωπω! Κοσμήματα όντως! (και στην τιμή....:p )

Δεν ήξερα ότι έχει αυτογεμή η Guerini,
βλέπω καλά ότι βγάζει και 12άρι ραβδωτό;;;

@Manos είναι και αδρανείας !!! .my man.
 
Εννοείται Παντελή, καρφί για αδράνεια πάω.
Αδράνεια εεεε;;;;;:oops:
1. Πάχυνες πολύ Μανό στην καραντίνα ;;;;.big smile.
(m1 X v1 = M2 X v2)
2. Δεν περιμένεις ...μπόλικες τουφεκιές στο μέλλον;
3. Ετοιμάζεσαι για τους Κάπρους του ...Ερύμανθου;

Μίλα μας. Μοιράσου μαζί μας τον καημό σου.
Πες μας το ...σαράκι που σε τρώει ;)
 
Last edited:
Αδράνεια εεεε;;;;;:oops:
1. Πάχυνες πολύ Μανό στην καραντίνα ;;;;.big smile.
2. Δεν περιμένεις ...μπόλικες τουφεκιές στο μέλλον;
3. Ετοιμάζεσαι για τους Κάπρους του ...Ερύμανθου;

Μίλα μας. Μοιράσου μαζί μας τον καημό σου.
Πες μας το ...σαράκι που σε τρώει ;)

Όχι άλλο καθάρισμα .hair..
 
Σίγουρα από αυτές όλες ξεχωρίζει η ethos. Τελικά με το porting κάνει περισσότερο κροτο το οπλο; Ισχύει αυτο;

Δεν έχω ρίξει ποτέ με porting κάννη. Το συγκεκριμένο όπλο έχει τις τρύπες κοντά στη ρίγα και έχει μία σειρά, δλδ δεν έχει 2 σειρές τρυπών την μία κάτω από την άλλη. Περισσότερο κρότο δεν θεωρώ ότι κάνει, δεν ξέρω αν ακούγεται κάποιο σφύριγμα. Με 71 πόντους κάννη δεν θεωρώ ότι είναι κάτι ενοχλητικό. Τέλος φορώ ωτοασπίδες στο κυνήγι που μειώνουν αισθητά το θόρυβο οπότε δεν θεωρώ θα με απασχολούσε αν έπαιρνα ένα τέτοιο όπλο.
 
Last edited:
Δεν έχω ρίξει ποτέ με porting κάννη. Το συγκεκριμένο όπλο έχει της τρύπες κοντά στη ρίγα και έχει μία σειρά, δλδ δεν έχει 2 σειρές τρυπών την μία κάτω από την άλλη. Περισσότερο κρότο δεν θεωρώ ότι κάνει, δεν ξέρω αν ακούγεται κάποιο σφύριγμα. Με 71 πόντους κάννη δεν θεωρώ ότι είναι κάτι ενοχλητικό. Τέλος φορώ ωτοασπίδες στο κυνήγι που μειώνουν αισθητά το θόρυβο οπότε δεν θεωρώ θα με απασχολούσε αν έπαιρνα ένα τέτοιο όπλο.
Για αυτό περνάνε οι φασσες από πάνω σου και εσυ κοιμάσαι τον υπνο του δικαιου .hair.
 
Για αυτό περνάνε οι φασσες από πάνω σου και εσυ κοιμάσαι τον υπνο του δικαιου .hair.

Λες ψέματα και δημιουργείς εντυπώσεις. Στα γεράματα θα σε φωνάζω και δεν θα ακούς. Αυτές που έχουν είναι μόνο για κυνήγι αφού μειώνουν τον ήχο λίγο, κάνει διαφορά αλλά στο σκοπευτήριο δεν κάνουν.
 
Εντάξει όσο καλές και να είναι οι ωτασπιδες και το λέω από προσωπική εμπειρία, τον φυσικό ήχο ποτέ δεν τον έχεις και δεν μπορείς να συντονιστείς, τουλάχιστον εγώ 100%, πάντα χάνω σε σχέση με το γυμνό αυτι, αλλά σε κάποιες περιπτώσεις επιβάλλονται.
 
Δεν έχω ρίξει ποτέ με porting κάννη. Το συγκεκριμένο όπλο έχει τις τρύπες κοντά στη ρίγα και έχει μία σειρά, δλδ δεν έχει 2 σειρές τρυπών την μία κάτω από την άλλη. Περισσότερο κρότο δεν θεωρώ ότι κάνει, δεν ξέρω αν ακούγεται κάποιο σφύριγμα. Με 71 πόντους κάννη δεν θεωρώ ότι είναι κάτι ενοχλητικό. Τέλος φορώ ωτοασπίδες στο κυνήγι που μειώνουν αισθητά το θόρυβο οπότε δεν θεωρώ θα με απασχολούσε αν έπαιρνα ένα τέτοιο όπλο.
Τον χειμώνα δοκιμάσαμε από έναν φίλο μια κάννη από Super Sport μήπως την παίρναμε για να την βάλει ο πατέρας μου πάνω στην Raffaello Special που έχει...Θα σου πω μόνο ότι και οι δύο μαζί δεν πρέπει να ρίξαμε πάνω από 5-6 φυσίγγια...Όχι απλά ενοχλητικό το porting στα αυτιά σκέτο βασανιστήριο θα το χαρακτήριζα, ούτε που θέλω να σκέφτομαι σε ένα δυνατό τσιχλοκυνήγι πόσα ντεπόν θα έπινα όταν θα γύρναγα σπίτι...Τίποτα παραπάνω από όσα σου λέω δεν τα λέω με σκοπό να σε αποτρέψω να κάνεις μια αγορά όπλου με porting απλά παραθέτω μια προσωπική διαπίστωση
 
Τεμπέλη......very funny.
Αυτή σου είναι η σημερινή νεολαία..no.
Εμείς μεγαλώσαμε ακούγοντας πως "η καλή νοικοκυρά, είναι δούλα και κυρά"
Και μη σταθεί κανείς στο ...θηλυκό.
Οι αδελφές (ψυχές!) ήταν ...τότες λιγότερες (καθώς δεν υπήρχε και η σημερινή διαφήμιση), δεν το είχαν καμάρι και δεν έκαναν και παρέλαση (pride).

Άνθρωποι των σπηλαίων που ( ...τελικα ) ....εκπολιτιστήκαμε:eek:
 
Last edited:
Παιδιά δεν είμαι τεμπέλης, απλώς δεν μπορώ να το πλένω και μετά από κάθε κυνήγι.

Νικόλα σε ευχαριστώ για τα σχόλιά σου. Αν είχες μετοχές σε άλλη εταιρεία θα σου έλεγα πως το λες επίτηδες. Αν μπορέσω θα ρίξω το όπλο αν και δεν το έχουν πολλοί κάτοχοι ακόμα.
 
Παιδιά δεν είμαι τεμπέλης, απλώς δεν μπορώ να το πλένω και μετά από κάθε κυνήγι.

Νικόλα σε ευχαριστώ για τα σχόλιά σου. Αν είχες μετοχές σε άλλη εταιρεία θα σου έλεγα πως το λες επίτηδες. Αν μπορέσω θα ρίξω το όπλο αν και δεν το έχουν πολλοί κάτοχοι ακόμα.
Ψήνεσαι για την Ethos Μάνο;;; ;)
 
Λευτέρη σου απαντώ εδω, benelli powerbore, ethos sport, sbe 3 comfort, franchi affinity comfort και anniversary. Πιασαμε βεβαια και κάποια αεριων fabarm και rem αλλα οχι για μενα.
Λευτέρη σου απαντώ εδω, benelli powerbore, ethos sport, sbe 3 comfort, franchi affinity comfort και anniversary. Πιασαμε βεβαια και κάποια αεριων fabarm και rem αλλα οχι για μενα.
Μην πιάνεις αγόρι μου όπλα που τελειώνουν σε elli ,πιάσε κάνα σε etta .Είμαι σίγουρος πως κάτι τέτοιο πίστευες πως θα διαβάσεις από εμένα ,ε είπα να μην σε διαψεύσω ;);)
 
Παιδιά δεν είμαι τεμπέλης, απλώς δεν μπορώ να το πλένω και μετά από κάθε κυνήγι.

Νικόλα σε ευχαριστώ για τα σχόλιά σου. Αν είχες μετοχές σε άλλη εταιρεία θα σου έλεγα πως το λες επίτηδες. Αν μπορέσω θα ρίξω το όπλο αν και δεν το έχουν πολλοί κάτοχοι ακόμα.
Πολυ ωραιο οπλο το ethos!! Μανο ποιο οπλο εχεις τωρα?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top