Σακίδια-Τσάντες κλπ

Ένα τέτοιο σκέφτομαι να πάρω και εγώ κάποια στιγμή....
Φένεται βολικό πολύ...Ούτε αρμάδες ούτε τίποτα.
Χύμα τα φυσίγγια σου μέσα.....και έφυγες.
Περιττό να πω ότι χωράει από 50 φυσίγγια σε κάθε τσέπη και από την μέσα πλευρά έχει μια βαθιά τσεπη που βάζω τις άδειες και άλλη μία για το κιν κλπ.
 
Σκέφτομαι να πάρω το ίδιο αν λες για το μοντέλο 1022. Οι τιράντες σε εμποδίζουν στην επώμιση ή είναι ΟΚ;
Δεν ξέρω εάν αυτό που έχω είναι αυτό που λες ,πάντως το δικό μου στην επωμιση δεν ενοχλεί καθόλου
 
Περιττό να πω ότι χωράει από 50 φυσίγγια σε κάθε τσέπη και από την μέσα πλευρά έχει μια βαθιά τσεπη που βάζω τις άδειες και άλλη μία για το κιν κλπ.
Τότε είναι μια πολύ καλή επιλογή.... ;) ..απλό και λυτό.
 
Σκέφτομαι αρκετό καιρό να πάρω μια τσάντα χιαστή για να κυνηγαω μπεκατσα και να αφησω το γιλεκο που γινετε παπι στην βροχη, εχει κανεις να προτεινει κάτι;
θα σε κουραση η χιαστη,να παρεις ζωνη μεσης με σακο θηραματων η σακιδιο μεσης.
 
Ακούγεται ακριβω, αλλά δεν είναι, φτιαγμένο στο χέρι, άριστα υλικά, εσωτερική επενδύσει.
ΕΙναι καλό πράμα και έχει δουλειά που δεν φενεται. Και το καλό πρέπει να πληρώνεται για να εκτιμάται.
Κάποτε σε μια έκθεση κυνηγίου βρικα μια παρόμοια τσάντα πλάτης όλο δέρμα, χειροποίητη. Στα 130 ευρώ τότε, έκανα μεγάλο λάθος που δεν την πήρα. Βέβαια το καραβόπανο είναι ανθεκτικοτατο υλικό και σίγουρα ελαφρύτερο.
 
Κάποτε σε μια έκθεση κυνηγίου βρικα μια παρόμοια τσάντα πλάτης όλο δέρμα, χειροποίητη. Στα 130 ευρώ τότε, έκανα μεγάλο λάθος που δεν την πήρα. Βέβαια το καραβόπανο είναι ανθεκτικοτατο υλικό και σίγουρα ελαφρύτερο.
Την έχω αυτή που λες είκοσι χρόνια και δεν έχει πάθει τίποτα, Ο ίδιος που έφτιαξε και αυτήν. Εγώ του είπα να μου βάλει της μπουκάλι θήκες και το λουράκι στήθους.
 
Back
Top