Σακίδια-Τσάντες κλπ

Την έχω αυτή που λες είκοσι χρόνια και δεν έχει πάθει τίποτα, Ο ίδιος που έφτιαξε και αυτήν. Εγώ του είπα να μου βάλει της μπουκάλι θήκες και το λουράκι στήθους.
Πάρε από ένα κατάστημα με ορειβατικά ένα αδιάβροχο κάλυμμα σακιδιου για τις βροχερές μέρες.... όμορφο το σακίδιο. Έπρεπε να κάνει και τον ιμάντα στήθους με cordura και όχι με δέρμα.....αν μπορεί να το φτιάξει και όλο με cordura θα είναι αθάνατο...αν μπορείς στείλε μας το link ή κάποιο fb να δούμε κι άλλες δουλειές του
 

Φέτος την ευχαριστήθηκα στα απογευματινά που πηγενα για ορτυκακια. Περπατούσα σε κακοτράχαλα και δεν με κούρασε καθόλου πολύ ωραια.
Και πάλι να είναι καλά ο μαστρο Γιάννης.
Πολύ ωραια φάση τσάντα παραδοσιακή, μονοκανακι εικοσαρι, χάρτινα φυσιγκακια.
 
Έχει κάποιος συνάδελφος υπόψη, κάποια θήκη μεταφοράς νερού; Ψάχνω κάτι που να κουμπωνει στη ζώνη (παντελονιού ή φυσιγγίων). Συνήθως βάζω ένα 500ml πισω στο γιλέκο στο σάκο θηραμάτων, αλλά μερικές φορές μου σπάει τα νεύρα από βάρος και κούνημα.
 
Έχει κάποιος συνάδελφος υπόψη, κάποια θήκη μεταφοράς νερού; Ψάχνω κάτι που να κουμπωνει στη ζώνη (παντελονιού ή φυσιγγίων). Συνήθως βάζω ένα 500ml πισω στο γιλέκο στο σάκο θηραμάτων, αλλά μερικές φορές μου σπάει τα νεύρα από βάρος και κούνημα.
Πάρε ενα υδροδοχείο πλάτης να σωθείς!
 
Έχει κάποιος συνάδελφος υπόψη, κάποια θήκη μεταφοράς νερού; Ψάχνω κάτι που να κουμπωνει στη ζώνη (παντελονιού ή φυσιγγίων). Συνήθως βάζω ένα 500ml πισω στο γιλέκο στο σάκο θηραμάτων, αλλά μερικές φορές μου σπάει τα νεύρα από βάρος και κούνημα.
Αν σε καλύπτει το μισό λίτρο δε νομίζω ότι χρειάζεται να πάρεις κάποια θήκη..... μπορείς να ράψεις δύο κομμάτια φαρδύ λάστιχο στη εσωτερική πλευρά του γιλέκου στο σημείο που σε βολεύει και θα σταματήσουν τα πέρα δώθε. Αν χρειάζεσαι περισσότερο νερό πάρε ένα υδροδοχειο πλάτης.... υπάρχουν του ενός,1,5,2 λίτρων και νομίζω και τριών. Ακόμη υπάρχει σύστημα σε καταστήματα με ορειβατικά που μπορείς να μετατρέψεις οποιοδήποτε μπουκάλι σε υδροδοχειο....
 
σιγα να μην παρη και καμια υδροφορα να σερνη πισωτου αποστοληηηη .yel.
.sarcastic.
Σάκη αν κυνηγάς πέρδικα με δύο σκυλιά σε μέρη χωρίς νερό χρειάζεται η υδροφόρα.... εγώ όταν φεύγω το πρωί από το αυτοκίνητο με δύο σκυλιά έχω μαζί μου τουλάχιστον 6 λίτρα νερό για μένα και τους σκύλους....
 
Σάκη αν κυνηγάς πέρδικα με δύο σκυλιά σε μέρη χωρίς νερό χρειάζεται η υδροφόρα.... εγώ όταν φεύγω το πρωί από το αυτοκίνητο με δύο σκυλιά έχω μαζί μου τουλάχιστον 6 λίτρα νερό για μένα και τους σκύλους....
τον αποστολη πηραζω ρε βασιληηη ;) σηγουρα το νερο μαζιμας ειναι απαρετειτο ,εγω με ενα μισαλιτρο ειμαι στο γυλεκο μιας και τα μερη που κυνηγαω εχουνε τρεχουμενω νερακιιι ,,παντως και τα σακουλακια με 1 2 3 λιτρα νερου κανουν δουλειαααα ;)
 
Σάκη αν κυνηγάς πέρδικα με δύο σκυλιά σε μέρη χωρίς νερό χρειάζεται η υδροφόρα.... εγώ όταν φεύγω το πρωί από το αυτοκίνητο με δύο σκυλιά έχω μαζί μου τουλάχιστον 6 λίτρα νερό για μένα και τους σκύλους....
Και ειχα την απορια εαν μονο εγω κανω το βυτιοφορο
Πραγματικα εχω απορια που βλεπω τοσο κοσμο να κυνηγα στην κυπρο με σκυλια με τετοιες θερμοκρασιες και να μην εχει πανω του νερο για τα σκυλια
Πως τα καταφερνουν να μην διψανε!
Σε μια χεθμωνιατικη μερα το κατάλαβαινω
Αλλα στα νησια πραγματικα δεν ξερω πως το καταφερνουν
 
Σάκη αν κυνηγάς πέρδικα με δύο σκυλιά σε μέρη χωρίς νερό χρειάζεται η υδροφόρα.... εγώ όταν φεύγω το πρωί από το αυτοκίνητο με δύο σκυλιά έχω μαζί μου τουλάχιστον 6 λίτρα νερό για μένα και τους σκύλους....
Έχεις υπολογίσει πόσα κιλά κουβαλάς πάνω σου με 6 κιλά νερό+ όπλο+ φυσίγγια+ ότι άλλο ; Φαντάζομαι είσαι ιδιαίτερα γυμνασμενο άτομο για να κυνηγάς πέρδικα με τόσο βάρος. Με σάκο πλάτης ή όλα αυτά στο γιλέκο; Συγνώμη που ρωτάω αλλά μου έκανε φοβερή εντύπωση.
 
Είχα ανεβάσει και παλιότερα.... έχω ένα σακίδιο της Hillman.... όπλο, φυσίγγια, αδιάβροχο, φαρμακείο, νερό gps και καμιά αλλαξια ρούχα (ζακέτα, μπλούζα) γύρω στα 15 κιλά επιπλέον.....
Φίλε γερός να είσαι να ανεβαίνεις. Μπράβο σου πάντως.
 
Αυτό είναι το σακίδιο που λέω....σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές....εχω ψώνιο με τον εξοπλισμό....θεωρω ότι τα εργαλεία κάνουν τη ζωή μας ευκολότερη...του έχω προσθέσει και ένα ιμάντα στο στήθος για να μη κουνιέται.Screenshot_2021-11-09-18-05-21-151_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
 
Αυτό είναι το σακίδιο που λέω....σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές....εχω ψώνιο με τον εξοπλισμό....θεωρω ότι τα εργαλεία κάνουν τη ζωή μας ευκολότερη...του έχω προσθέσει και ένα ιμάντα στο στήθος για να μη κουνιέται.View attachment 35656
Πολύ ωραίο και μου αρέσει ιδιαίτερα ότι έχει θέση για φυσίγγια ,εύκολα προσβάσιμα. Ότι πρέπει για λίγα μονοβολα. Πόσα λίτρα είναι και χωράει τόσα πράγματα; Θα το ψάξω να δω τιμή μου αρέσει αυτό το σακίδιο.
 
Πολύ ωραίο και μου αρέσει ιδιαίτερα ότι έχει θέση για φυσίγγια ,εύκολα προσβάσιμα. Ότι πρέπει για λίγα μονοβολα. Πόσα λίτρα είναι και χωράει τόσα πράγματα; Θα το ψάξω να δω τιμή μου αρέσει αυτό το σακίδιο.
Είχαμε πάρει δύο μαζί με το ζευγάρι μου....65 ευρώ το ένα από το kinigishop στις Σέρρες.... χωράει σίγουρα 30-35 λίτρα μπορεί και παραπάνω. Το πίσω μέρος της πλάτης έχει φερμουάρ και γίνεται σακίδιο για τα θηράματα. Έχει 10 φυσίγγιο θήκες σε κάθε πλευρά .... αλλά θέλουν προσοχή επειδή είναι λάστιχο και αν μπεις σε πυκνά σου φεύγουν τα φυσίγγια...γι αυτό έχω ξαναπεί ότι το χρησιμοποιώ μόνο στην πέρδικα....το καλοκαίρι που μας πέρασε το έδωσα στο γιο μου όταν ανεβήκαμε στον Όλυμπο....
 
Είχαμε πάρει δύο μαζί με το ζευγάρι μου....65 ευρώ το ένα από το kinigishop στις Σέρρες.... χωράει σίγουρα 30-35 λίτρα μπορεί και παραπάνω. Το πίσω μέρος της πλάτης έχει φερμουάρ και γίνεται σακίδιο για τα θηράματα. Έχει 10 φυσίγγιο θήκες σε κάθε πλευρά .... αλλά θέλουν προσοχή επειδή είναι λάστιχο και αν μπεις σε πυκνά σου φεύγουν τα φυσίγγια...γι αυτό έχω ξαναπεί ότι το χρησιμοποιώ μόνο στην πέρδικα....το καλοκαίρι που μας πέρασε το έδωσα στο γιο μου όταν ανεβήκαμε στον Όλυμπο....
Σε ευχαριστώ πολύ, με ενδιαφέρει αυτό το σακίδιο φαίνεται πολύ ποιοτικό.
 
Back
Top