Πυρκαγιές

Αυτές τις μέρες μιλούσα με γείτονά μου. Του είπα για το χάλι με τις πυρκαϊές και την ανυπαρξία του Κράτους. Τι λέτε να είπε; ''Είδες Πασχάλη πώς καίγεται η ΚΑΛΙΦΟΡΝΙΑ;''. Έμεινα άφωνος δεδομένου ότι ο τύπος είναι 70άρης,συνταξιούχος οικοδόμος και απόφοιτος ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ! Αμφιβάλλω αν ξέρει ΠΟΥ ακριβώς βρίσκεται η Καλιφόρνια. Ενημερώνεται όμως από τα ΜΜΕ....hair.
 
Αυτές τις μέρες μιλούσα με γείτονά μου. Του είπα για το χάλι με τις πυρκαϊές και την ανυπαρξία του Κράτους. Τι λέτε να είπε; ''Είδες Πασχάλη πώς καίγεται η ΚΑΛΙΦΟΡΝΙΑ;''. Έμεινα άφωνος δεδομένου ότι ο τύπος είναι 70άρης,συνταξιούχος οικοδόμος και απόφοιτος ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ! Αμφιβάλλω αν ξέρει ΠΟΥ ακριβώς βρίσκεται η Καλιφόρνια. Ενημερώνεται όμως από τα ΜΜΕ....hair.
Πανό από τα 65 δεν πρέπει να ψηφάει κανενας το Αλτσχάιμερ κάνη θραψει
 
Αυτές τις μέρες μιλούσα με γείτονά μου. Του είπα για το χάλι με τις πυρκαϊές και την ανυπαρξία του Κράτους. Τι λέτε να είπε; ''Είδες Πασχάλη πώς καίγεται η ΚΑΛΙΦΟΡΝΙΑ;''. Έμεινα άφωνος δεδομένου ότι ο τύπος είναι 70άρης,συνταξιούχος οικοδόμος και απόφοιτος ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ! Αμφιβάλλω αν ξέρει ΠΟΥ ακριβώς βρίσκεται η Καλιφόρνια. Ενημερώνεται όμως από τα ΜΜΕ....hair.
Πατροπαραδοτο,παραδοσιακο κυβερνητικο κομματοσκυλο?
Μην του χαλας ονειρο
fgr2
 
Αφού έκαψε όλο τον ορεινό όγκο τώρα φτάσαμε στα ημιορεινά και στον κάμπο.Άντε κοντεύει στο ποτάμι να τελειώνουμε.
Μπορει να πω λαλακια αλλα δεν μπορω να πιστεψω οτι αδυνατουν να την σβησουν η εστω να την περιορισουν
Αυτην την εβδομαδα αλλες πυρκαγιες δεν ειχαμε οποτε αν εστελναν της διπλασιες δυναμεις
μαζι με τον στρατο δεν θα την ειχαν σβησει ?
Ακομα και τους Αγροτες να εβαζαν με πληρωμενα τα πετρελαια να οργωσουν τα χωραφια τους
θα την ειχαν περιορισει στο 60%
Ο Εβρος εχει τεραστιες εκτασεις με αγροτεμαχια και πεδινα τμηματα
δεν υπαρχει καμια δικαιολογια αυτης της καταστροφης
 
Μπορει να πω λαλακια αλλα δεν μπορω να πιστεψω οτι αδυνατουν να την σβησουν η εστω να την περιορισουν
Αυτην την εβδομαδα αλλες πυρκαγιες δεν ειχαμε οποτε αν εστελναν της διπλασιες δυναμεις
μαζι με τον στρατο δεν θα την ειχαν σβησει ?
Ακομα και τους Αγροτες να εβαζαν με πληρωμενα τα πετρελαια να οργωσουν τα χωραφια τους
θα την ειχαν περιορισει στο 60%
Ο Εβρος εχει τεραστιες εκτασεις με αγροτεμαχια και πεδινα τμηματα
δεν υπαρχει καμια δικαιολογια αυτης της καταστροφης
Υπήρξαν ευκαιρίας από την τρίτη μέρα να περιοριστεί η φωτιά . Οι ντόπιοι πίστεψαν πολλές φορές ότι η φωτιά θα σβηστεί αλλά δυστυχώς Οι ευκαιρίες χάθηκαν η μία πίσω από την άλλη και φτάσαμε σε αυτό το τραγικό αποτέλεσμα.
Δαδιά πριν
1693683687090.png
Και Δαδιά τώρα
1693683733776.png
 
Υπήρξαν ευκαιρίας από την τρίτη μέρα να περιοριστεί η φωτιά . Οι ντόπιοι πίστεψαν πολλές φορές ότι η φωτιά θα σβηστεί αλλά δυστυχώς Οι ευκαιρίες χάθηκαν η μία πίσω από την άλλη και φτάσαμε σε αυτό το τραγικό αποτέλεσμα.
Δαδιά πριν
View attachment 78329
Και Δαδιά τώρα
View attachment 78330
Τα .sex hard. όλα τα μοσχάρια ...

Όταν ακούτε ανθρώπους να λένε ότι είναι πλήρως προετοιμασμένοι για να αντιμετωπίσουν την φύση, θεωρήστε τους το λιγότερο ηλίθιους.
 
Το δάσος της Δαδιάς το έκαψε η δάδα της ΝΔ.
Αυτοι που οπως λένε , "έχουμε αποκτήσει γρήγορο βηματισμό που φέρνει αποτελέσματα τα οποια ο κοσμος βλεπει "
Τι ζούμε ρε φίλε.
Μόνο οι ταυτότητες μας φταίνε και το χάραγμα.
 
Για γέλια και για ΚΛΑΜΑΤΑ!
Έρχονται άλλα 500 εκατομμύρια προς ιδιώτες οι οποίοι θα καθαρίζουν λέει τα δάση .
Εντάξει......

https://dasarxeio.com/2023/09/02/128556/
Ναι οπως κανανε εδω σε μας κασσανδρα !! Πηρανε τα πευκα για ξυλεια και αφησανε ολλα τα κλαδια μεσα !!! Μιλαμε ειναι σαν να αφησανε μπαρουτι μεσα !! Αν παρει φωτια θα περασει απο την μια μερια στην αλλη σε χρονο ντε-τε !!
 
Εδώ να προσθέσω το εξής Απο χρονια ,τις αντιπυρικές που έχω δει στον Έβρο δεν τις έχω δει πουθενά. Μιλάμε για τεράστιο πλάτος μπορεί να φταναν και τα 70μ ισως και παραπανω σε καποιες και μέσα ήταν καθαρές δεν υπήρχε καθόλου μα καθόλου βλάστηση.
Παρ ολα αυτά από μόνο του αυτό δεν είναι ικανό να σταματήσει τις φωτιές .....
 
Εδώ να προσθέσω το εξής Απο χρονια ,τις αντιπυρικές που έχω δει στον Έβρο δεν τις έχω δει πουθενά. Μιλάμε για τεράστιο πλάτος μπορεί να φταναν και τα 70μ ισως και παραπανω σε καποιες και μέσα ήταν καθαρές δεν υπήρχε καθόλου μα καθόλου βλάστηση.
Παρ ολα αυτά από μόνο του αυτό δεν είναι ικανό να σταματήσει τις φωτιές .....
Οι αντιπηρικες Δημητρη ειναι πιο πολυ για να μπαινουν μεσα τα οχηματα και οχι να σταματανε τη φωτια!!! απλα βοηθανε σε ορισμενες περιπτωσεις ,ΑΝ !!!δεν εχει πολυ αερα !!
 
Οι αντιπηρικες Δημητρη ειναι πιο πολυ για να μπαινουν μεσα τα οχηματα και οχι να σταματανε τη φωτια!!! απλα βοηθανε σε ορισμενες περιπτωσεις ,ΑΝ !!!δεν εχει πολυ αερα !!
Βασικά ναι ,ειναι αυτό που λες. Αυτές οι αντιπυρικές τις οποίες αναφέρομαι, πέρα απο το οτι έχουν ένα τεράστιο πλάτος ,οι περισσότερες είναι τόσο απότομες που δεν υπάρχει περίπτωση να ανέβει αυτοκίνητο. Πολυ μεγαλη κλίση και καβαλάνε κορυφογραμμή .
Αλλού δεν έχω δει τέτοιο πράγμα.
 
Back
Top