Προσφορές-Τιμές

Ηλια καποτε με τα puma του συγχωρεμενου του Καββαθα (32γρ με gm3) αλλαζαμε μονο νουμερο σκαγιων απο τσιχλες μεχρι παπι
Καββαθάς που τα θυμήθηκες τι φυσίγγαρες ήταν αυτά!!! Τελικά βλέπω ότι έχουμε γίνει κατά πολύ φτωχότεροι στα φυσίγγια κυνηγητικά τα μεγάλα ονόματα έχουν φύγει.
 
το 34αρι της Beretta έχω πάθει κάτι νηλες που δεν ξεχνιούνται... Κάτι δεν μου ταιριάζει καθόλου...
Τελικά είναι πως θα σου κάτσει το φυσιγγι και στον τρόπο που κυνηγάς, εμένα το 34αρι της beretta το θεωρώ από τα κορυφαία, έχω κάνει φοβέρα κυνηγια σε όλα τα θηράματα.
 
Εγώ λέω το α1 speciale 34... Ένα γκριζωπό κουτί ήταν αν θυμάμαι καλά, νόμιζα γι αυτό μίλατε, απολογουμαι αν κάνω λάθος....
Γκριζωπό κουτί με λάδι φυσίγγια σε t2 κάλυκα ???Τραγωδία ...Αρχές Οκτωβρίου σε ντόπιες της βόρειας Ελλάδας 120 κιλά κρέας τρέχανε 100ρι σε στυλ Κώστα Κεντέρη πάνω κάτω σε ένα λοφο με ακακίες και γύρω γύρω στάρια και λιοσπορα ...Ευτυχώς το ψαροντούφεκο μου είχε αφήσει το δευτερωμα σαν συνηθεια και έτσι μπόρεσα να μαζέψω όλα τα πουλιά που περνάνε την ντουφέκια και πεφτανε 100-300 μέτρα μακριά ....
 
Εγώ λέω το α1 speciale 34... Ένα γκριζωπό κουτί ήταν αν θυμάμαι καλά, νόμιζα γι αυτό μίλατε, απολογουμαι αν κάνω λάθος....
Δε κανεις λάθος Άρη, ότι χειρότερο έχω χρησιμοποιήσει, όλες οι τσίχλες ζωντανές να τρέχουν από ελιά σε ελιά και εγώ να πηγαινω με τα 4 και να, μη τις φτάνω.. Όλες οι τσίχλες το ίδιο βιολί.. Δεν είναι τυχαίο αυτό..
 
Όχι δεν λένε αυτό, το καινούργιο λένε.
Ποιο ειναι το καινουριο?εγω σε ολα τα site αυτο το κουτι βλεπω για Α1spesiale 34 και υπαρχει και το 32αρι...Να ξεκαθαρισω οτι δεν εχω χρησιμοποιησει κανενα απο τα δυο απλα μου ζητησαν καποιοι φιλοι να τους παραγγειλω απο το διαδικτυο γι'αυτο ρωταω...
Εδω εμεις ριχναμε τοπικου κατασκευαστη με Α1 αλλα οταν κοπηκαν οι μπαρουτες αλλαξε γεμισια γι'αυτο ψαχνομαστε...Αυτα του τοπικου με Α1 για κρυο και ξηροκαιριες ηταν πολυ καλα αλλα για εναρξη τρυγονια οχι και τοσο θα ελεγα...Πανε χρονια τωρα, εναρξη Γρεβενα ειμαι σε ενα θερισμενο και βλεπω ενα ζευγαρακι να ερχεται με το χωμα ριχνω στο πρωτο το παιρνω παω να μπουκαρω και το δευτερο και βλεπω στο οπτικο μου πεδιο και το δευτερο να πεταει ξανα κανονικα...εσκασε κατω με χιλια εκανε γκελ και ξανασηκωθηκε...τα εχασα τοσο που δεν εριξα δευτερη...μετα απο καμμια ωρα παιρνω ενα και πεφτει σε μια συσταδα δεντρων(στην ιδια πορεια που ηταν και το ζευγαρακι...) που απο κατω ειχε μια μικρη χαραδρα ρεματιας,οπως το παιρνω κατω στο βαθος της ρεματιας βλεπω κατι να ασπριζει κατεβαινω και ηταν το τρυγονακι που ξανασηκωθηκε,εκατσε στα δεντρα οσο αντεξε και μετα επεσε...Οσα πηρα εκεινη τη μερα ζωντανα και με αιμα...
 
Μετά την επίθεση του Ιράν στο Ισραήλ, τα τσιχλοφύσιγγα των 32 γρ. θα ανέβουν στα 17 ευρώ. Στοκάρετε όσο προλαβαίνετε. Έχω πληροφορίες από μέσα.
Να τα βάλουν στον πάτο τους.με 17€ περνο 2 κιλά αρνί ας τα φάνε
 
Back
Top