Προβλήματα και Αντιμετώπιση

Το δίκαννο πήρε ήδη σήμερα το δρόμο για το ... εργαστήριο του Ήφαιστου !!! (... μέσω ASC) ....big smile.
Θα κάνω τώρα υπομονή ... και ο Θεός βοηθός !!! ... θα δούμε τι θα παραλάβω πίσω μετά την "επέμβαση" ;), αν θα .exciting. ... ή θα .hair. ............. .sarcastic.

Νίκο να είσαι καλά, σε ευχαριστώ παρα πολύ για την προσφορά σου ... δεν έχω λόγια!!! Δεν ξέρω, αλλά θέλω να ελπίζω ότι ως τις 29 του μήνα θα το έχω ήδη πάρει πίσω ... .xm.

Από σήμερα το απόγευμα θα αναλάβει δράση ξανά η Mossberg 9200, καθαρή - καθαρή και περιποιημένη αφού από το Γενάρη, που μούδωσε 1 φάσσα και 3-4 τσίχλες, δεν ξαναχρησιμοποιήθηκε ... ;)
Ευχομαι Στέλιο να πάνε όλα καλά και να ικανοποιηθείς στο απόλυτο απο το αποτέλεσμα...
 
Εδώ και λίγο καιρό είχα ένα πρόβλημα με την Fabarm.
Κατά την τουφεκιά το κλείστρο πήγαινε πολύ αργά πίσω και το ίδιο αργά επανερχόταν.
Μάλιστα μου έκανε και κάποιες εμπλοκές στα φυσίγγια του Sporting.
Υποψιάστηκα ότι το πιο πιθανό ήταν να φταίει το επανατατικό ελατήριο.
Έτσι το παρήγγειλα και σήμερα το άλλαξα.
Το όπλο έγινε όπως ήταν καινούργιο.
Όντως τελικά το ελατήριο μετά από 9 χρόνια και πάρα πολλά φυσίγγια τα έφτυσε.
Μου έφυγε το άγχος μήπως ήταν κάτι άλλο πιο σοβαρό.
 
Εδώ και λίγο καιρό είχα ένα πρόβλημα με την Fabarm.
Κατά την τουφεκιά το κλείστρο πήγαινε πολύ αργά πίσω και το ίδιο αργά επανερχόταν.
Μάλιστα μου έκανε και κάποιες εμπλοκές στα φυσίγγια του Sporting.
Υποψιάστηκα ότι το πιο πιθανό ήταν να φταίει το επανατατικό ελατήριο.
Έτσι το παρήγγειλα και σήμερα το άλλαξα.
Το όπλο έγινε όπως ήταν καινούργιο.
Όντως τελικά το ελατήριο μετά από 9 χρόνια και πάρα πολλά φυσίγγια τα έφτυσε.
Μου έφυγε το άγχος μήπως ήταν κάτι άλλο πιο σοβαρό.
11 χρόνια και δεν της έχω αλλάξει τίποτα!! Φτου φτου! Θα το έχω υπόψη πάντως αυτό που λες μήπως και μου συμβεί και σε μένα. Από πού το πήρες αν επιτρέπεται?
 
11 χρόνια και δεν της έχω αλλάξει τίποτα!! Φτου φτου! Θα το έχω υπόψη πάντως αυτό που λες μήπως και μου συμβεί και σε μένα. Από πού το πήρες αν επιτρέπεται?
Αν κερασεις καφε...θα σου δωσω 2-3 κατασκευη!.sarcastic..sarcastic.
Μαλλον δεν θα χρειαστεις αλλο!;)
Εγω ειχα ενα τετοιο 15 χρονια...
 
Αν κερασεις καφε...θα σου δωσω 2-3 κατασκευη!.sarcastic..sarcastic.
Μαλλον δεν θα χρειαστεις αλλο!;)
Εγω ειχα ενα τετοιο 15 χρονια...
Καφέ θα κεράσω και δεν θέλω τίποτα, μόνο την παρέα σου :)
Πιες λοιπόν τον καφέ στου Βασίλη, και στείλε μου εμένα το ένα ελατήριο ... .sarcastic. .sarcastic. Από αυτά που είχες φτιάξει για τη Mossberg (αλήθεια, τα ίδια είναι;;; )
Όχι πως έχει πρόβλημα, μια χαρά δουλεύει ακόμη με το μαμά ... απλά για "ρεζέρβα" ....yel.
 
Α
Πιες λοιπόν τον καφέ στου Βασίλη, και στείλε μου εμένα το ένα ελατήριο ... .sarcastic. .sarcastic. Από αυτά που είχες φτιάξει για τη Mossberg (αλήθεια, τα ίδια είναι;;; )
Όχι πως έχει πρόβλημα, μια χαρά δουλεύει ακόμη με το μαμά ... απλά για "ρεζέρβα" ....yel.
Απο βδομαδα θα το 'χεις!:)
Φευγω αχαραγα για το χωριο....
Να προλαβω και καμια "μαυρη"!;)
 
Απο Δευτερα παει το 687 για σερβις. Οταν ριχνω την κατω κανη πρωτα, η πανω καποιες ελαχιστες φορες δεν πυροδοτει, ενω ακουγεται κλικ. Το φυσιγγι δεν εχει σημαδι απο την βελονα καν. Οταν ξεκινησω απο την πανω κανη, και ριξω επειτα την κατω, δουλευει απροβληματιστα. Επι της ευκαιριας θα αλλαξω και ελατηρια στις βελονες, αλλωστε 5 ευρω το ενα μου ειπε, δεν ειναι και κανενα κοστος τρελλο.
 
Καλημέρα σε όλους. Θέλω την βοήθειά σας. Η Fabarm titan που έχω μετά από ένα κυνήγι στο χιόνι μου έβγαλε σκουριά πάνω στην ρίγα της κάννης. Πώς μπορώ να την βγάλω και τι να κάνω για να την προστατέψω? Ευχαριστώ πολύ.
 
Καλημέρα σε όλους. Θέλω την βοήθειά σας. Η Fabarm titan που έχω μετά από ένα κυνήγι στο χιόνι μου έβγαλε σκουριά πάνω στην ρίγα της κάννης. Πώς μπορώ να την βγάλω και τι να κάνω για να την προστατέψω? Ευχαριστώ πολύ.
σιγα σιγα με πολυ λεπτο συρματακι απ αυτα που πουλανε στα σουπερ μαρκετ και λιγο wd 40 βγαινει. το παθαινω κι εγω. τωρα για προστασια δεν εχω ιδεα
 
Καλημέρα σε όλους. Θέλω την βοήθειά σας. Η Fabarm titan που έχω μετά από ένα κυνήγι στο χιόνι μου έβγαλε σκουριά πάνω στην ρίγα της κάννης. Πώς μπορώ να την βγάλω και τι να κάνω για να την προστατέψω? Ευχαριστώ πολύ.
Συμφωνω με τον Ευριπιδη αλλα πριν βαλεις ατσαλομαλο επειδη ειναι φρεσκο ποτισετην με Wd 40σκουπισετην με πανι και αν σου βγει σεστο προς το καυτο μπανακι στεγνωμα πολυ καλο και λαδωμα και στην ακρη. Νομιζω δεν θα εχεις προβλημα.
 
Back
Top