Ποιο θεωρείτε το κορυφαίο αυτογεμές και γιατί;

Ετσι καθε μερα φασολαδα δεν λεει .sarcastic.
Γιατι και μπριζολες να ειναι καθε μερα και παλι δε λεει αχαχαχαχα οπως λεει και ο κολλητος εχεις αδηνατη θες μια χοντρη εχεις γιατρο θες νεκροθαφτη εχεις ξανθια θες μελαχρινη εχεις σεντερ φορ δες διαιτητη
 
Και να πω και κατι επι του θεματος κορυφαιο αυτογεμες ειναι το Beretta @ 400 extreme plus τοσο τεχνολογια και αξιοπιστια αλλα και κωννο απο εδω μεχρι το χωριο μου δεν εχει αλλο επανω του και εμενα μ αρεσει η ταδε ε και ...
 
Και να πω και κατι επι του θεματος κορυφαιο αυτογεμες ειναι το Beretta @ 400 extreme plus τοσο τεχνολογια και αξιοπιστια αλλα και κωννο απο εδω μεχρι το χωριο μου δεν εχει αλλο επανω του και εμενα μ αρεσει η ταδε ε και ...
Οντως τρομερο οπλο η συγκεκριμένη την εριχνε στο σχιστο ενας συναδελφος προ καιρου και με τα 28αρια κενταγε και εδειχνε και να εχει ταχυτατες ντουφεκιες οσο μπορείς να αντιληφθείς βέβαια γιατί δεν ειναι ταχογραφος το μάτι μου.
 
Και να πω και κατι επι του θεματος κορυφαιο αυτογεμες ειναι το Beretta @ 400 extreme plus τοσο τεχνολογια και αξιοπιστια αλλα και κωννο απο εδω μεχρι το χωριο μου δεν εχει αλλο επανω του και εμενα μ αρεσει η ταδε ε και ...
Σωστος.....πιστευω αυτην την περιοδο η Α400 εχει τεχνολογια - καινοτομια.....π.χ. αμορτισερ στο κοντακι, μακρυ κωνο, gunpod κλπ.
 
Γιατι και μπριζολες να ειναι καθε μερα και παλι δε λεει αχαχαχαχα οπως λεει και ο κολλητος εχεις αδηνατη θες μια χοντρη εχεις γιατρο θες νεκροθαφτη εχεις ξανθια θες μελαχρινη εχεις σεντερ φορ δες διαιτητη
Ρε από χοντρή σε αδύνατη ναι, το αντίθετο είναι λίγο βίτσιο χαχαχα!!!!!!!!!
 
Και να πω και κατι επι του θεματος κορυφαιο αυτογεμες ειναι το Beretta @ 400 extreme plus τοσο τεχνολογια και αξιοπιστια αλλα και κωννο απο εδω μεχρι το χωριο μου δεν εχει αλλο επανω του και εμενα μ αρεσει η ταδε ε και ...
Δεν διαφωνώ απλά τα χρόνια της λείπουν για να αποδείξει και την αξιοπιστία στον χρόνο, αν και νομιζω ότι δεν θα βγάλει προβλήματα.
 
Δεν διαφωνώ απλά τα χρόνια της λείπουν για να αποδείξει και την αξιοπιστία στον χρόνο, αν και νομιζω ότι δεν θα βγάλει προβλήματα.
Ρ τωρα με τις καραντινες και τα συναφοι δε θα χαλασει κανενα οπλο με 5 φυσιγγια τη χρονια ιυτε τα χαρτινα αχαχαχαχαχαχα
 
Τελικά μου φαίνεται ότι (σχεδόν) όλοι συμφωνούμε : Καλύτερη καραμπίνα είναι αυτή που σε ενθουσιάζει βλητικά και δεν σε εκνευρίζει τεχνικά.
Και τα περισσότερα καταξιωμένα όπλα είναι πάρα πολύ καλά. Γι΄ αυτό από την έρευνα έχουν προκύψει τόσα μοντέλα ως τα "καλύτερα αυτογεμή".
 
Τολη, όσα μείον έχει ο πολύ κοντός κώνος αλλα τόσα έχει ο υπερβολικά μακρύς. Για την Cosmi έχω να πω ,πως είναι κορυφαία από άποψη υλικών, επεξεργασίας, φινίρισμα, και είναι η μοναδική ελατηρίου, πέρα από τις πολλές και γνωστές ιδιαιτεροτητες που έχει, έχει και κάτι που δεν αναφέρθηκε ποτέ. Το κλείστρο της έχει μια ιδιαιτεροτητα που στην εκπυρσοκροτηση ανάλογα με την ισχύ του φυσιγγιου, ανοίγει ελάχιστα, και λειτουργεί σαν αυτορυθμιση για μικρές ή μεγαλύτερες γομώσεις. Το μεγαλυτερο μειονέκτημα της, είναι το υπερβολικά μεγάλο μήκος της βάσης της.
 
Το κορυφαίο αυτογεμες δεν έχει βγει ακόμη .Θα πρεπε να έχει μηχανισμό αδράνειας με ατσάλινη βάση κανη αχρωμιωτη με μεγάλο κώνο και αυλό 18.6 τσοκ ανάλογων μοιρών σύγκλισης με τον κώνο από το ίδιο μέταλο με τη κανη όσο γίνεται λεπτότερη πάπια και πλήρως ρυθμιζόμενο κοντάκι με προσθήκες πέλματος σκανδάλη κάτω των 2 κιλών βάρος έλξης φαρδιά αγωνιστική υπερυψωμένη ρίγα από 12 σε8 mm από ανθρακόνημα αποθηκη 2φυσιγγιων αυστηρά και κανη 66 και 71 μόνο ασφάλεια αμφίπλευρη στο εμπρός μέρος της σκανδάλης ελατήριο επανάστασης περιμετρικά της αποθήκης και σύστημα ταχυγεμισης μπραουνιγκ βάζοντας φυσιγγι στην αποθήκη να οπλίζει το κλείστρο βαμμένη ολόκληρη κεράκοτ .Μάλλον αυτή είναι αυτή που γουστάρω εγώ .
 
Μπράβο Γιάννη για την τελειομανια σου. Σε δύο, τρία πράγματα έχω άλλη άποψη, αλλά σηκώνει πολύ συζήτηση και θα γίνω κουραστικός.
ατσάλινη βάση
φαρδιά αγωνιστική υπερυψωμένη ρίγα
ασφάλεια στο εμπρός μέρος της σκανδάλης

τα πέτυχα ; :)
 
Το καλύτερο αυτογεμες είναι αυτό που σκοτώνει το θήραμα ακαριαία,και δεν το έχω εγώ γιατί όλα τα όπλα που έχω τα έχω μπινελικιασει άπειρες φορές,άλλες τόσες τα φυσίγγια,και ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ εμένα.
Εσύ Ηλία έχεις δώσει τον καλύτερο ορισμό του κορυφαίου αυτογεμούς (για εμένα) ,,, μην μου το χαλάς τώρα ,,,

https://www.hunterslife.gr/forums/t...ορυφαίο-αυτογεμές-και-γιατί.3116/#post-483738
 
Εσύ Ηλία έχεις δώσει τον καλύτερο ορισμό του κορυφαίου αυτογεμούς (για εμένα) ,,, μην μου το χαλάς τώρα ,,,

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Ποιο-θεωρείτε-το-κορυφαίο-αυτογεμές-και-γιατί.3116/#post-483738
Έχω περάσει φιλαράκι και από το στάδιο του σπασίματος του όπλου αλλά τώρα είμαι σε ηλικία, άσε το θήραμα να φύγει και κάνε την πάπια
 
Εσύ Ηλία έχεις δώσει τον καλύτερο ορισμό του κορυφαίου αυτογεμούς (για εμένα) ,,, μην μου το χαλάς τώρα ,,,

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Ποιο-θεωρείτε-το-κορυφαίο-αυτογεμές-και-γιατί.3116/#post-483738
Μόνο που η κουβέντα είναι για το όπλο , για να ρθεις σε τέτοιο σημείο Βασίλη κάτι άλλο θα φταίει ? Το πουλάς και πέρνει ένα καλάμι να ατενίζεις την θαλασσα να ηρεμεί και το πνεύμα γιατί αλλιώς τα ψυχοφάρμακα περιμένουν στην γωνία .
 
Back
Top