Ποιο θεωρείτε το κορυφαίο αυτογεμές και γιατί;

Την cosmi την έχω δει μόνο σε φώτο και βίντεο. Έχει πολύ δουλειά με το χέρι και εξαιρετικά υλικά αλλά μου φαίνεται πολύ δύσχρηστη. Δηλαδή τώρα τι ωραίο έχει πχ στο γεμισμα. Νομίζω ότι πρέπει να αλλάζεις και ελατήριο ανάλογα τη γομωση. Έχει πολύ παραξενια του κατασκευστη. Πολύ ντόρος .Εγώ ισως την αγόραζα αν μου περρισευαν τα λεφτά και μόνο τότε. Τώρα το κορυφαίο αυτογεμες είναι αυτό που έχει φανταστεί ο καθένας. Επίσης τιμή 20000 δεν δικαιολογείται σε κανένα όπλο εκτός αν έχει σκαλίσματα με το χέρι και ένθετα από χρυσό αλάβαστρο κλπ κλπ η δε ξέρω γω τι.
 
Last edited:
Την cosmi την έχω δει μόνο σε φώτο και βίντεο. Έχει πολύ δουλειά με το χέρι και εξαιρετικά υλικά αλλά μου φαίνεται πολύ δύσχρηστη. Δηλαδή τώρα τι ωραίο έχει πχ στο γεμισμα. Νομίζω ότι πρέπει να αλλάζεις και ελατήριο ανάλογα τη γομωση. Έχει πολύ παραξενια του κατασκευστη. Πολύ ντόρος .Εγώ ισως την αγόραζα αν μου περρισευαν τα λεφτά και μόνο τότε. Τώρα το κορυφαίο αυτογεμες είναι αυτό που έχει φανταστεί ο καθένας.
Σαν να πας να γεμίσεις οβιδοβολο ειναι
 
Ένα από τα πολλά διαφορετικά που έχει η cosmi είναι η δυνατότητα με το πάτημα ενός κουμπιού να μπλοκάρει την χωρητικότητα της αποθήκης στα δύο φυσίγγια, με το ίδιο κουμπι γίνεται 8σφαιρη, το όνειρο αυτών που θέλουν πολλά φυσίγγια, και αντε να βρει ο θηροφυλακας πως θα το ελέγξει. Το ένα από τα δύο μεγαλύτερα προσόντα της όμως είναι η σφύρα της. Ίσως το μόνο εσωσφυρο και εξωσφυρο ταυτόχρονα που υπάρχει.
 
Ένα από τα πολλά διαφορετικά που έχει η cosmi είναι η δυνατότητα με το πάτημα ενός κουμπιού να μπλοκάρει την χωρητικότητα της αποθήκης στα δύο φυσίγγια, με το ίδιο κουμπι γίνεται 8σφαιρη, το όνειρο αυτών που θέλουν πολλά φυσίγγια, και αντε να βρει ο θηροφυλακας πως θα το ελέγξει. Το ένα από τα δύο μεγαλύτερα προσόντα της όμως είναι η σφύρα της. Ίσως το μόνο εσωσφυρο και εξωσφυρο ταυτόχρονα που υπάρχει.
Το θέμα είναι τη βγάζεις για κυνηγι;
 
Να το κορυφαίο για εμένα.
Τα ρίχνει όλα,
Τα σκοτώνει όλα,
Άμα μπλοκάρει φταίω εγώ,
Και μου κόστισε μόνο €245 καινούργιο.

Α και που’σαι, κάθε φορά που οπλίζω…μου θυμίζει τον πάππου μου!!! .think.
 

Attachments

  • 22FF4E1C-B7FC-4F53-9D9B-6BA7E4B4CDD1.png
    22FF4E1C-B7FC-4F53-9D9B-6BA7E4B4CDD1.png
    1.002 KB · Προβολές: 59
  • 92FA04D8-B016-4DF5-858D-A2E07CD36A7C.png
    92FA04D8-B016-4DF5-858D-A2E07CD36A7C.png
    1.001 KB · Προβολές: 59
  • A12DFD08-F654-4F4D-9F9F-10A811927445.png
    A12DFD08-F654-4F4D-9F9F-10A811927445.png
    1,5 MB · Προβολές: 59
Να το κορυφαίο για εμένα.
Τα ρίχνει όλα,
Τα σκοτώνει όλα,
Άμα μπλοκάρει φταίω εγώ,
Και μου κόστισε μόνο €245 καινούργιο.

Α και που’σαι, κάθε φορά που οπλίζω…μου θυμίζει τον πάππου μου!!! .think.
Στάκα να γιομήσω ... :)
 
Ένα από τα πολλά διαφορετικά που έχει η cosmi είναι η δυνατότητα με το πάτημα ενός κουμπιού να μπλοκάρει την χωρητικότητα της αποθήκης στα δύο φυσίγγια, με το ίδιο κουμπι γίνεται 8σφαιρη, το όνειρο αυτών που θέλουν πολλά φυσίγγια, και αντε να βρει ο θηροφυλακας πως θα το ελέγξει. Το ένα από τα δύο μεγαλύτερα προσόντα της όμως είναι η σφύρα της. Ίσως το μόνο εσωσφυρο και εξωσφυρο ταυτόχρονα που υπάρχει.
Ο θυροφυλακας σου λέει άδειασε το όπλο....η το αδειάζει μόνος του καθώς κ το γέμισμα.δεν θα ξεχάσω ποτέ έναν έλεγχο ,που στο τσακ τον πρόλαβα μη χάσει το δάχτυλο....βλέπε speed loading browning....
 
Να το κορυφαίο για εμένα.
Τα ρίχνει όλα,
Τα σκοτώνει όλα,
Άμα μπλοκάρει φταίω εγώ,
Και μου κόστισε μόνο €245 καινούργιο.

Α και που’σαι, κάθε φορά που οπλίζω…μου θυμίζει τον πάππου μου!!! .think.
Απ' τον Βελουχιώτη το πήρες❓❓❓❓(αστειεύομαι)
 
Ένα από τα πολλά διαφορετικά που έχει η cosmi είναι η δυνατότητα με το πάτημα ενός κουμπιού να μπλοκάρει την χωρητικότητα της αποθήκης στα δύο φυσίγγια, με το ίδιο κουμπι γίνεται 8σφαιρη, το όνειρο αυτών που θέλουν πολλά φυσίγγια, και αντε να βρει ο θηροφυλακας πως θα το ελέγξει. Το ένα από τα δύο μεγαλύτερα προσόντα της όμως είναι η σφύρα της. Ίσως το μόνο εσωσφυρο και εξωσφυρο ταυτόχρονα που υπάρχει.
Και το θέμα είναι ότι δεν μπορείς να δεις πόσα φυσίγγια έχει μέσα δεν γίνεται 8ασφαιρη με κουμπί έχει κάτι σαν κλειδακι μετά για να επιτρέψει ξανά την τροφοδοσία των περισσότερων και ανά το χάσεις πας στην αντιπροσωπεία με κουμπί γίνεται μόνο η απομόνωση των φυσιγγίων αν θυμάμαι καλά που έχω πιάσει δύο φορές στα χέρια μου στην εμαλιωτη .
 
Και το θέμα είναι ότι δεν μπορείς να δεις πόσα φυσίγγια έχει μέσα δεν γίνεται 8ασφαιρη με κουμπί έχει κάτι σαν κλειδακι μετά για να επιτρέψει ξανά την τροφοδοσία των περισσότερων και ανά το χάσεις πας στην αντιπροσωπεία με κουμπί γίνεται μόνο η απομόνωση των φυσιγγίων αν θυμάμαι καλά που έχω πιάσει δύο φορές στα χέρια μου στην εμαλιωτη .
Κλειδιά και μ@λακίες ...
Με 20k€ έπρεπε να έχει φωνητική εντολή "εξαφανίσου" και να γινόταν αόρατη ...
 
Καλημέρα, ενα κυνηγετικο όπλο ,από το πιο φτηνό έως το πιο ακριβό, πρέπει να έχει μια και μοναδική αποστολή, να χρησιμοποιηθεί για κυνήγι. Αυτά τα περί εκθεσιακών, μουσειακων, συλλεκτικων ή μπιχλιμπιδιων, τα θεωρώ λάθος αντίληψη της έννοιας << κυνηγετικο οπλο>>. Οταν ακούω για όπλα που αγοράστηκαν για να παραμείνουν κλειδωμένα σε ένα δωμάτιο γιατί είναι πολύ ακριβά για να ταλαιπωρηθουν στην φύση, είναι σαν να ακούω για κάποιον που ενώ είναι ομοφυλόφιλος παντρεύτηκε μια κοπέλα για το θεαθήναι.
 
Καλημέρα, ενα κυνηγετικο όπλο ,από το πιο φτηνό έως το πιο ακριβό, πρέπει να έχει μια και μοναδική αποστολή, να χρησιμοποιηθεί για κυνήγι. Αυτά τα περί εκθεσιακών, μουσειακων, συλλεκτικων ή μπιχλιμπιδιων, τα θεωρώ λάθος αντίληψη της έννοιας << κυνηγετικο οπλο>>. Οταν ακούω για όπλα που αγοράστηκαν για να παραμείνουν κλειδωμένα σε ένα δωμάτιο γιατί είναι πολύ ακριβά για να ταλαιπωρηθουν στην φύση, είναι σαν να ακούω για κάποιον που ενώ είναι ομοφυλόφιλος παντρεύτηκε μια κοπέλα για το θεαθήναι.
Τσου ,σαν κάποιον, που ενώ έχει στο κρεβάτι την Μπελούτσι πηδά την Κούτση Μαρία‼️
 
Back
Top