Ποιο θεωρείτε το κορυφαίο αυτογεμές και γιατί;

Κ φοβερή σκανδαλη Ηλία
Το ειχα 4 χρονια μιτσο του ειχα κανη πορτινκ στον παπατσαρουχα και αυλο 18,5 ....θανατος με ειχα διωξη απο το καρτερι κυχλας γιατι οπως περναγαν αναμεσα απο της ελιες της Κλαδευε και ολλας ο ιδιοκτητη; Κοντεψε να παθη εγκεφαλικο οταν της ειδε.sarcastic. τετοια δυναμη στην ντουφεκια μονο στην μαξους εχω δει .το εδωσα για να παρο την τοτε εξεληγμενη κριο..ο Μ@@@@@@
 
Το ειχα 4 χρονια μιτσο του ειχα κανη πορτινκ στον παπατσαρουχα και αυλο 18,5 ....θανατος με ειχα διωξη απο το καρτερι κυχλας γιατι οπως περναγαν αναμεσα απο της ελιες της Κλαδευε και ολλας ο ιδιοκτητη; Κοντεψε να παθη εγκεφαλικο οταν της ειδε.sarcastic. τετοια δυναμη στην ντουφεκια μονο στην μαξους εχω δει .το εδωσα για να παρο την τοτε εξεληγμενη κριο..ο Μ@@@@@@
Σε πιστεύω γιατί όπως είπα είχα 2.... απλά η πρώτη...έφυγε...διότι έκανα και εγώ το ίδιο με εσένα στον ίδιον...αλλά σε εμένα αυτή η αλλαγή...σήμανε και το τέλος του όπλου....μπορεί κάποιος να έχει άλλη άποψη αλλά σε εμένα προσωπικά μετά το porting το όπλο απλά άλλαξε προς το ...χειρότερο.
 
Εγώ έχω τέσσερα αξιοπιστα και απροβλημάτιστα μέχρι στιγμής και λόγω ότι οι εποχές άλλαξαν δεν με βολεύει κανένα γιαυτό που το θέλω
Το μόνο κακό ότι τα τρία είναι του μακαρίτη του πατέρα μου και δεν μου πάει η καρδιά να δώσω κάποιο
Αν έπαιρνα τώρα όπλο σύμφωνα με τα λεγόμενα σας και με όσα έχω διαβάσει πολύ πιθανό η 304 να ήταν το κορυφαίο αυτογεμες για εμένα με τις σημερινές ανάγκες μου
 
Σε πιστεύω γιατί όπως είπα είχα 2.... απλά η πρώτη...έφυγε...διότι έκανα και εγώ το ίδιο με εσένα στον ίδιον...αλλά σε εμένα αυτή η αλλαγή...σήμανε και το τέλος του όπλου....μπορεί κάποιος να έχει άλλη άποψη αλλά σε εμένα προσωπικά μετά το porting το όπλο απλά άλλαξε προς το ...χειρότερο.
Πορτιγκ προς το χειροτερο ;;;;;;;να και κάτι που διαβάζω πρωτη φορα, αν θες ανάλυσε το
 
Πορτιγκ προς το χειροτερο ;;;;;;;να και κάτι που διαβάζω πρωτη φορα, αν θες ανάλυσε το
Δημήτρη το μόνο που είδα ήταν οτι η αναπήδηση στομίου βελτιώθηκε αλλά η τουφεκιά σαν αίσθηση ειδικά στις μακρινές βολές έχασε...φυσίγγια τότε έριχνα τα ίδια, πυρίτιδα δεν είχε αλλάξει οπότε είχα ακριβώς τα ίδια με πριν...αλλά συνολικά άλλαξε όπως είπα η τουφεκιά ειδικά στα ψηλωμένα πουλιά. Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλά η προσκόπευση που είχα συνηθίσει στις ίδιες βολές σχεδόν δεν...βόλευε πια...εάν μπορώ να το εκφράσω έτσι...με λίγα λόγια είδα οτι άλλαξε το όπλο με αποτέλεσμα να το βάλω προς πώληση τότε. Αργότερα ξαναήρθε ένα στην κατοχή μου και ξανά είχα ένα όπλο όπως τότε που το είχα πρωτοαγοράσει με την ίδια απόδοση. Μπορεί να μην έκατσε σε εμένα αυτή η μετατροπή μπορεί να μην έκατσε στην συγκεκριμένη κάννη...δεν ξέρω απλά ήμουν απογοητευμένος. Μέχρι και οι φίλοι συγκυνηγοί μου, έλεγαν τί έπαθες;;
 
Κώστα η αγορά δουλευει με το συστημα παπαγαλου, τι ρίχνει ο τάδε θα παρω το ίδιο, τι διάβασα στο νετ αυτο θα παρω, πολυ ελάχιστα άτομα σπανε αυτό το συστημα κ αγοράζουν με τα δικά τους πιστευω , το 930 ειναι ενα άπαιχτο σε όλα τουφεκι
Δεν μπορω παρά να συμφωνήσω Δημήτρη , το ίδιο ισχύει και στα τσοκ , φυσιγγια και πάει λέγοντας .
 
Η 304 οντως ηταν το καλυτερο μπερετα μεχρι το α400 αλλα το εφαγε η μαγκουμιτιδα οπως εχει φαει και πολλα αλλα αξιολαγα ισως και καλυτερα απο τα σημερινα λογω 70χιλ θαλαμης
Το καλυτερο ολων είναι τα όπλα με 70 χιλ θαλαμη υπερέχουν ξεκάθαρα βλητικα αλλά η αγορά ζητάει μαγκνουμ, το καλυτερο όλων σουπερ μαγκνουμ όπλα σε τσίχλα κ τρυγονι, δηλαδή αγοράζουν ένα τανκς κ πανε για παγωτο
 
Δυστυχώς η μόδα πάντα επηρεάζει τους περισσότερους όπως με τα όπλα έτσι είχε γίνει προ κρίσης και με τα αυτοκίνητα ειχαν ολοι τζιπακια και suv και βουνο οπως και δυσβατη παραλία με κανα σκαφος τα εβλεπαν σε ταινια αμφιβαλω αν οι περισσότεροι ηξεραν τι κανει ο διακοπτης η ο λεβιες των επιλογών και εβλεπαν κατι γνωστοι το δικο μου μπουρδελο να μη φενεραι απο τις λάσπες και ακουγα δε το λυπαται εγω δε παταω χωμα .Το ειχε παρει και αυτος οπως και οι κυνηγοι τα οπλα μαγκουμ και σουπερ μαγκουμ χωρις να θελουν να τα χρησιμοποιησουν ποτε γιαυτο που πραγματικα βγηκαν τσαμπα λεφτα για το δηθεν αλλα ειπαμε εδώ παντα θα ακολουθουμε το ξενοφερτο και τους ιταλους τους αμερικανους κτλ χωρις κρίση και τι πραγματικα θέλω αλλα τι εχουν οι άλλοι και εγώ μαζί.
 
Η 303 με την 304 είχαν διαφορά στις κάνες ;

Αν δεν είχαν και επειδή έχω κυνηγήσει χρόνια την 303 δεν θα συμφωνήσω καθόλου περί βλητικής ικανότητας κανών.

Περί αξιοπιστίας είναι σκυλιά μαύρα.
 
Το θέμα είναι, γιατί ο κάτοχος ενός μοντέλου της τάδε εταιρίας που το έχει κυνηγήσει χρόνια και είναι ικανοποιημένος αποφασίζει να προχωρήσει στην αγορά ενός νέου μοντέλου; Πιστεύει πως οι βελτιώσεις που υπόσχεται το νέο θα κάνουν τη μεγαλη διαφορά ή απλώς υπακούει στις επιταγές της ιδεολογίας του καταναλωτισμου, που όλους μας ενώνει;!
 
Η 303 με την 304 είχαν διαφορά στις κάνες ;

Αν δεν είχαν και επειδή έχω κυνηγήσει χρόνια την 303 δεν θα συμφωνήσω καθόλου περί βλητικής ικανότητας κανών.

Περί αξιοπιστίας είναι σκυλιά μαύρα.
Καλημέρα, επειδή έχω και τις δύο διάφορα στις κάνες δεν έχουν ίσως λίγο καλύτερη η 304 βλητικα, η διαφορά είναι στο ποτηράκι (μαστό) της 304 που είναι λίγο πιο πίσω από την 303 και την καθιστά μοναδική ως προς την ενναλαξιμοτητα των κανων, η 304 δέχεται μόνο ίδιου μοντέλου κάνες ενώ η 303 δέχεται και από 302,επίσης η 304 είναι πιο ελαφριά από όλες της σειράς Α300.
 
Αν βάλεις κάτω όλα τα δεδομένα τιμή,αξιοπιστία,αντοχή στον χρόνο,γραμμή και αποδοση ισως να είναι οι σειρές Α302 Α303 ειδικά η Α302 έγινε θρύλος.
Εαν η σειρά 302 303 είναι η κορυφαία, τότε αυτόματα η urika 2 έρχεται να πάρει τα σκήπτρα διότι έχει τον ίδιο τρόπο λειτουργίας, ίδιο κλείστρο αλλά καλύτερο πιστόνι, καλύτερη εργονομία πολύ πιο λεπτή πάπια, καλύτερη βλητικα κάννη 18,6 μεγαλύτερα καλύτερα τσοκ και αξιοπιστία, μετά από τόσα χρόνια δεν έχει ακουστεί τίποτα για αυτό το οπλο, για την Α400 δεν λέω κάτι μιας και θεωρώ ότι δεν έχει τόσα Χρόνια στην πλάτη της. Προσωπικη μου άποψη εκφράζω μιας και τα είχα και τα 2 όπλα και αρκετά χρόνια.
 
Το θέμα είναι, γιατί ο κάτοχος ενός μοντέλου της τάδε εταιρίας που το έχει κυνηγήσει χρόνια και είναι ικανοποιημένος αποφασίζει να προχωρήσει στην αγορά ενός νέου μοντέλου; Πιστεύει πως οι βελτιώσεις που υπόσχεται το νέο θα κάνουν τη μεγαλη διαφορά ή απλώς υπακούει στις επιταγές της ιδεολογίας του καταναλωτισμου, που όλους μας ενώνει;!
Λίγο και από τα δύο. Ο παλιός είναι αλλιώς αλλά και νέος είναι ωραίος χαχαχα!!!!!!!!!
 
Το θέμα είναι, γιατί ο κάτοχος ενός μοντέλου της τάδε εταιρίας που το έχει κυνηγήσει χρόνια και είναι ικανοποιημένος αποφασίζει να προχωρήσει στην αγορά ενός νέου μοντέλου; Πιστεύει πως οι βελτιώσεις που υπόσχεται το νέο θα κάνουν τη μεγαλη διαφορά ή απλώς υπακούει στις επιταγές της ιδεολογίας του καταναλωτισμου, που όλους μας ενώνει;!
Γιατι φιλε μου αμα δε μπωρω να αλαξω γυναικα κατι πρεπει να αλλαξω ρε συ μια ζωη τα ιδια στο σπιτι τα ιδια και στο βουνο
 
Back
Top