Ποιο θεωρείτε το κορυφαίο αυτογεμές και γιατί;

Είχε κώνο 3 μέτρα όμως.
Αλλιώς δεν εξηγείται η απίστευτη απόδοση.
:) :) :)

Αν ήταν και όμορφη .....
Εδώ οι απόψεις δυιστανται Βασίλη , άλλοι το καρούμπαλο το βρίσκουν αντιαισθητικο και άλλοι άκρως ερωτεύσιμο
 
Auto 5
Αυτό και έγραψε και άφησε και είναι ιστορία από μόνο του
Το να το κρίνουμε με το σήμερα δεν είναι δίκαιο μιλάμε για όπλο που φτιάχτηκε πριν εκατόν τόσα χρόνια αλλά σκεφτείτε τι επανάσταση έφερε όταν βγήκε
Μετέπειτα και η Remington 1100 και η Beretta η σειρά 300 και η benelli με το σύστημα αδράνειας έγραψαν ιστορία αλλά για εμένα όλα ξεκίνησαν από την Auto 5 είναι το σημείο αναφοράς
Αν σκεφτούμε κιόλας ότι αν και μαζικής παραγωγής όπλο είχε και χειροποίητη δουλειά πάνω του είναι ένα συν ακόμα
Πολύ σωστά Γιώργο ο πρόδρομος για όλα τα αυτογεμη σήμερα , η Ρεμί με την κυρτή βάση την κοψιά στο ξυστό και το ένθετο στο πιστολέ , απλή αλλα συνάμα ένα πολύ ομορφο συνολο.
 
Εδώ οι απόψεις δυιστανται Βασίλη , άλλοι το καρούμπαλο το βρίσκουν αντιαισθητικο και άλλοι άκρως ερωτεύσιμο
;) Κώστα το έχω σε εκτίμηση το όπλο.
Δεν θα το αγόραζα όμως τώρα ούτε για συλλεκτικό λόγω ασχήμειας.

Εξάλου αν είχαμε όλοι την ίδια αίσθηση της ομορφιάς θα είχαμε όλοι την ίδια γυναίκα χαχαχα
 
;) Κώστα το έχω σε εκτίμηση το όπλο.
Δεν θα το αγόραζα όμως τώρα ούτε για συλλεκτικό λόγω ασχήμειας.

Εξάλου αν είχαμε όλοι την ίδια αίσθηση της ομορφιάς θα είχαμε όλοι την ίδια γυναίκα χαχαχα
Ακριβώς ετσι είναι , όταν πρωτοήρθα Αμερική με πήρε ένας πατριώτης μου στο σπίτι του να μου δείξει τα όπλα του , έβγαζε και έβγαζε από το gun safe όπλα τα περισσότερα auto5 του λέω το ίδιο όπλο μου δείχνεις .sarcastic. τι λες βρε μ@λ@κ@ μου λέει . Μου τα δείχνε με καμάρι cal 12 cal 16 cal 20 το αγαπημένο του ένα sweet sixteen που αργότερα το έδωσε γιατί έμαθε ότι τα made Japan (είναι κατώτερα:rolleyes: ήταν άραγε!) ακόμα το κλαίει όμως γιαυτον ήταν το απόλυτο αυτογεμες . Στο safe του υπάρχουν όπλα από διάφορες εταιρείες αλλά όποτε κάνουμε συζήτηση για όπλα μιλάει με παράπονο γιαυτο που έδωσε ?
 
Πολύ σωστά Γιώργο ο πρόδρομος για όλα τα αυτογεμη σήμερα , η Ρεμί με την κυρτή βάση την κοψιά στο ξυστό και το ένθετο στο πιστολέ , απλή αλλα συνάμα ένα πολύ ομορφο συνολο.
Ήρθες στον ίσιο δρόμο χαχαχα
Rem 1187 το πιο όμορφο όπλο από εμένα απ όλα όσα έχω πιάσει και έχω δει σε βίντεο.
Ναι.... Έχω δει και το έκτρωμα την cosmi χαχαχα και ζωντανά κιόλας

Πολύ πιο όπλο και από την Μ2 που έχω τώρα.

Από ζημιές ... Zastava ...
 
Last edited:
Ήρθες στον ίσιο δρόμο χαχαχα
Rem 1187 το πιο όμορφο όπλο από εμένα απ όλα όσα έχω πιάσει και έχω δει σε βίντεο.
Ναι.... Έχω δει και το έκτρωμα την cosmi χαχαχα και ζωντανά κιόλας

Πολύ πιο όπλο και από την Μ2 που έχω τώρα.

Από ζημιές ... Zastava ...
Τον έχω βρει Βασίλη εδώ και χρόνια , η σειρα 300 της μπερετα ήταν όμορφη ο giugiaro την πήγε ακόμα παραπέρα στην σειρά 391.
 
Είχε κώνο 3 μέτρα όμως.
Αλλιώς δεν εξηγείται η απίστευτη απόδοση.
:) :) :)

Αν ήταν και όμορφη .....
Μια χαρα εξηγειται.Οσο πιο στενος ο ειναι ο αυλος τοσο πιο μακρυς ο κωνος συναρμογης ,αυτο επιταση η λογικη. Δεν ηταν μονο αυτο ,ηταν τα υλικα το γυαλισμα τα μεταλλα,το συστημα.
 
Μια χαρα εξηγειται.Οσο πιο στενος ο ειναι ο αυλος τοσο πιο μακρυς ο κωνος συναρμογης ,αυτο επιταση η λογικη. Δεν ηταν μονο αυτο ,ηταν τα υλικα το γυαλισμα τα μεταλλα,το συστημα.
Τι κώνο είχε η Auto 5 αλήθεια και τι αυλό ;
 
Back
Top