Ποιο αεροβόλο να πάρω?

accessories

fiber-optic-sights​

Fiber-optic-sights from TRUGLO for fast target acquisition, bright and contrasty, (alternatively without extra charge / on mod. HW 57 only with fiber-optic-bead). Available also as accessories for all HW-break-barrel air rifles and the mod. HW 77 (except HW 90 and HW 98).
Fiber-Optik-Visierung


1645963119292.jpeg
Θεωρείται οτι τα παραπάνω είναι αξιόλογες βελτιώσεις σε ένα ΗW 57 που είναι ήδη Fine Tuned και προορίζεται από τον ιδιοκτήτη του να ρίχνει μόνο με ανοιχτά σκοπευτικά?:)
 

accessories

fiber-optic-sights​

Fiber-optic-sights from TRUGLO for fast target acquisition, bright and contrasty, (alternatively without extra charge / on mod. HW 57 only with fiber-optic-bead). Available also as accessories for all HW-break-barrel air rifles and the mod. HW 77 (except HW 90 and HW 98).

Θεωρείται οτι τα παραπάνω είναι αξιόλογες βελτιώσεις σε ένα ΗW 57 που είναι ήδη Fine Tuned και προορίζεται από τον ιδιοκτήτη του να ρίχνει μόνο με ανοιχτά σκοπευτικά?
Τα σκοπευτικα με οπτικη ινα ειναι κυριως για κυνηγετικη χρηση και επειδη εχουν καποιο κοστος πρεπει να το σκεφτεις.
Προσωπικα δεν μου αρεσουν και στο δικο μου diana 31 το μπροστινο το αντικατεστησα με ενα απλο μεταλλικο χωρις οπτικη ινα.
Το αλφαδακι θα ειχε καποιο νοημα αν εβαζες οπτικο πιστευω...
 
Τα σκοπευτικα με οπτικη ινα ειναι κυριως για κυνηγετικη χρηση και επειδη εχουν καποιο κοστος πρεπει να το σκεφτεις.
Προσωπικα δεν μου αρεσουν και στο δικο μου diana 31 το μπροστινο το αντικατεστησα με ενα απλο μεταλλικο χωρις οπτικη ινα.
Το αλφαδακι θα ειχε καποιο νοημα αν εβαζες οπτικο πιστευω...
για τα σκοπευτικά δεν έχω άποψη...

για το αλφαδάκι, μ ένα πατεντάδικο δικό μου με μαγνητάκι είδα διαφορά στην σκόπευση, βοηθάει πολύ , και με ανοιχτά σκοπευτικά, στο συνεχόμενο γκρουπάρισμα...
 
Το καλο αεροβολο ειναι ερωτας.
Εγω παιρνω μονο ελατηριου και πλεον μονο weihrauch και cometa.
Τα cometa θελουν λιγο αγαπη απο τον ιδιοκτητη τους πρωτα, αλλα ειναι τρομερα ευστοχα.
Το καλυτερο και πιο ευχρηστο για μενα ειναι ενα HW 30s. Ειναι απλα απολαυστικο. Δοκιμαστε το και θα με θυμηθείτε. Το συγκεκριμενο μοντελο το εχω αγορασει 2 φορες.
Και παντα ποιοτικες βολιδες. Εδω μαγκες οχι οικονομια.
Εγω χρησιμοποιω jsb και cometa που ουσιστικα ειναι ιδια.
 
Last edited:
Το καλο αεροβολο ειναι ερωτας.
Εγω παιρνω μονο ελατηριου και πλεον μονο weihrauch και cometa.
Τα cometa θελουν λιγο αγαπη απο τον ιδιοκτητη τους πρωτα, αλλα ειναι τρομερα ευστοχα.
Το καλυτερο και πιο ευχρηστο για μενα ειναι ενα HW 30s. Ειναι απλα απολαυστικο. Δοκιμαστε το και θα με θυμηθείτε. Το συγκεκριμενο μοντελο το εχω αγορασει 2 φορες.
Και παντα ποιοτικες βολιδες. Εδω μαγκες οχι οικονομια.
Εγω χρησιμοποιω jsb και cometa που ουσιστικα ειναι ιδια.
Διαβασμενο σε βρισκω και σωστο!!!!
 
Διαβασμενο σε βρισκω και σωστο!!!!
Ηρακλή δυστυχώς κατάλαβα μετά από πολλά πεταμένα λεφτά. Ένα HW, λίγα ντουκοχαρτα, λίγο γρασσακι με MoSo2, ένα συνθετικό top hat, ένα σπρευ ballistol και λίγο youtube και γίνεσαι μάγκας. Φυσικά να πιάνουν λίγο τα χεράκια σου και να έχεις 5 βασικά εργαλεία.
 
Για τα weihrauch τα Κιτ του tbt tuning kits είναι φοβερά για βασικό tuning. Επίσης για τσιμουχες (όχι για HW γιατί τα μαμά είναι πολύ καλά) δείτε το customairseals. Βέβαια κάποιοι τυχεροί συνάδελφοι που έχουν τορνο κάνουν τα δικά τους μαγικά (respect).
 
Για τα weihrauch τα Κιτ του tbt tuning kits είναι φοβερά για βασικό tuning. Επίσης για τσιμουχες (όχι για HW γιατί τα μαμά είναι πολύ καλά) δείτε το customairseals. Βέβαια κάποιοι τυχεροί συνάδελφοι που έχουν τορνο κάνουν τα δικά τους μαγικά (respect).
Τα τούρκικα τι λένε❓μόνο το χατσαν έχω ακουστα
 
Τα τούρκικα τι λένε❓μόνο το χατσαν έχω ακουστα
Δε τα ξέρω καθόλου Γιάννη. Βλέπω καλές κριτικές ιδίως για τα pcp. Δεν έχω καθόλου εμπειρία από pcp. Τα ελατηρίου είναι πολύ δυνατά και αυτό δεν είναι απαραίτητα καλό. Για να είσαι εύστοχος με δυνατό ελατηρίου πρέπει αυτό να είναι πολύ καλό και εσύ να είσαι πολύ καλος σκοπευτής. Κάποια έχουν μια σκανδάλη καλή αντιγραφή από κάποιο άλλο.
 
Έχει ακρίβεια το cometa❓δύναμη❓
Ναι Γιαννη ειναι καλο. Η σκανδαλη βεβαια δεν ειναι σαν τη record του weihrauch αλλα πολυ υποφερτη. Αν θες με σκοπευτικα παρε το fenix, ειναι ιδιο με μεγαλυτερη καννη. Κοιτα εχει 250. To ΗW50 εχει 330 στο Μιλιδωνη. Παρε το δευτερο και καθαρισες αν βγαινεις. Και τα δυο ομως να ξερεις για να μαμανε θελουν λιγο δουλιτσα (οπως ολα τα ελατηριου) ομως δεν ειναι και απολυτως απαραιτητο.
 
Καλησπέρα! Ελπίζω να είμαι στη σωστή ενότητα.

Σκέφτομαι να παρω ένα από τα 2 παρακάτω αεροβόλα με αμπούλες co2 πιο πολύ για να κανω σκοποβολή στον ελεύθερο μου χρόνο στο χωριό. Αρχικα τα συγκεκριμένα χρειάζεται να έχω κάποια ειδική άδεια? Και ποια είναι η γνώμη σας για το συγκεκριμένο τύπο οπλου? Αξίζει;
0889EBB3-BC6E-45B4-8077-C6C131CDD96B.png

51CE0B5F-5223-45B6-B63A-E19833930715.png
 
Καλησπέρα! Ελπίζω να είμαι στη σωστή ενότητα.

Σκέφτομαι να παρω ένα από τα 2 παρακάτω αεροβόλα με αμπούλες co2 πιο πολύ για να κανω σκοποβολή στον ελεύθερο μου χρόνο στο χωριό. Αρχικα τα συγκεκριμένα χρειάζεται να έχω κάποια ειδική άδεια? Και ποια είναι η γνώμη σας για το συγκεκριμένο τύπο οπλου? Αξίζει;
View attachment 43449

View attachment 43450
Ημιαυτόματα η χειροκίνητα❓
 
Back
Top