Πλαγιόκαννο

Είναι στον θείο της γυναίκας αυτό πρώτη φορά το βλέπω αυτός στην ντουλάπα το έχει δεν είναι κυνηγός...Σαν όπλο είναι καλό αξίζει??Δλδ ταβάνι είναι το 400 ρι??Και αν ήταν σε καλή κατάσταση πόσο θα άξιζε??
Το κοντακι εχει σπασιματα, στην ενωση με τη βαση λειπει κομματι, αν το οπλο εσωτερικα ειναι καθαρο, θα χρειαστει βαψιμο οποτε και τα 400 ειναι πολλα.Εκτος και δεν σε ενδιαφερει η εξωτερικη εμφανιση.
 
Σε πολύ καλή κατάσταση είναι μέσα και έξω απλά θέλει καλό καθάρισμα και τα ξύλα συγουρα ανανέωση δεν έχει ρίξει φυσίγγια πολλά
Σίγουρα θα αποθηκεύοταν μέσα σε θήκη γι'αυτό έχει αρπάξει όλο εξωτερικά.
 
Το κοντακι εχει σπασιματα, στην ενωση με τη βαση λειπει κομματι, αν το οπλο εσωτερικα ειναι καθαρο, θα χρειαστει βαψιμο οποτε και τα 400 ειναι πολλα.Εκτος και δεν σε ενδιαφερει η εξωτερικη εμφανιση.
Πολύ ωραία ευχαριστώ φίλε μου για την πληροφορία
 
Είναι στον θείο της γυναίκας αυτό πρώτη φορά το βλέπω αυτός στην ντουλάπα το έχει δεν είναι κυνηγός...Σαν όπλο είναι καλό αξίζει??Δλδ ταβάνι είναι το 400 ρι??Και αν ήταν σε καλή κατάσταση πόσο θα άξιζε??
Ότι είπε ο @giorgos68 πιο πάνω.
 
Είναι σε μαύρο χάλι.
Άραγε έχει κάνει πλήρες σέρβις σε οπλουργό που ξέρει τι να κάνει και τι όχι ;
Ή δουλευόταν όπως είχε ;
Για να ανακτήσει την παλιά του αίγλη θέλει λεφτά - κάμποσα απ' αυτά.
Δεν πήγε ποτέ σε οπλουργο μόνο λάδι του ερειχνε και το άφηνε στην θικη....Αυτό αν ήταν σε μια πολύ κατάσταση πόσο μπορεί να έπιανε?
 
Δεν πήγε ποτέ σε οπλουργο μόνο λάδι του ερειχνε και το άφηνε στην θικη....Αυτό αν ήταν σε μια πολύ κατάσταση πόσο μπορεί να έπιανε?
Κρίμα στο όπλο - δεν λυπήθηκε ούτε τα χρήματα που ξόδεψε για να το αποκτήσει.

Άν δεν διευκρινιστεί η ακριβής καταγωγή του (κατασκευαστής, χρονολογία κλπ) δεν υπάρχει σαφές σημείο αναφοράς για την τιμή.

Άν είναι όντως Simson θα έχει περισσότερη αξία από έναν ανώνυμο κατασκευαστή (βιοτέχνη της εποχής άς πούμε).

Εδώ έχει μια διαφήμιση από κατάστημα από ένα σε καλύτερη κατάσταση :

https://kourkoulosguns.gr/plagiokanno-dikanno-sauer-suhl.html
 
Κρίμα στο όπλο - δεν λυπήθηκε ούτε τα χρήματα που ξόδεψε για να το αποκτήσει.

Άν δεν διευκρινιστεί η ακριβής καταγωγή του (κατασκευαστής, χρονολογία κλπ) δεν υπάρχει σαφές σημείο αναφοράς για την τιμή.

Άν είναι όντως Simson θα έχει περισσότερη αξία από έναν ανώνυμο κατασκευαστή (βιοτέχνη της εποχής άς πούμε).

Εδώ έχει μια διαφήμιση από κατάστημα από ένα σε καλύτερη κατάσταση :

https://kourkoulosguns.gr/plagiokanno-dikanno-sauer-suhl.html
150 ευρώ το πήρε φίλε μου πριν 10 χρόνια αλλά όχι σε αυτήν την κατάσταση..
 
Ακριβώς και πόσοι έχουν πάρει εδώ γύρω γύρω όπλα δίκανα που δεν ξέρουν τι αξία έχουν και τα περνούνε με 100 200 ευρώ το πολύ
Πες το ψέματα. Είμαι τόσο γκαντέμης που όταν βρίσκω τέτοιες περιπτώσεις πάντα είμαι ταπί. Πέρυσι είχα βρει μια Α400 lite σχεδόν αδούλευτη, την έδινε ο άνθρωπος από ανάγκη 700 ευρώ. Την είχε ανεβάσει και στο car.gr .
 
Πες το ψέματα. Είμαι τόσο γκαντέμης που όταν βρίσκω τέτοιες περιπτώσεις πάντα είμαι ταπί. Πέρυσι είχα βρει μια Α400 lite σχεδόν αδούλευτη, την έδινε ο άνθρωπος από ανάγκη 700 ευρώ. Την είχε ανεβάσει και στο car.gr .
Άνοιξε μας τα μάτια ρε άνθρωπε τσάμπα τους τα τρώνε στα μαγαζιά...
 
Άνοιξε μας τα μάτια ρε άνθρωπε τσάμπα τους τα τρώνε στα μαγαζιά...
Έλεγα θα τα βρω τα λεφτά αλλά όταν τα βρήκα είχε φύγει η δεσποινίδα.

Παναγιώτη μου έδωσες ιδεάρα.
Αντιπρόταση λοιπόν προς όλα τα μέλη του φόρουμ (όσα τέλος πάντων συμμετέχουν ).
Καθόμαστε που καθόμαστε οι περισσότεροι και κοιτάμε αγγελίες όπλων στο car.gr ή οπουδήποτε αλλού τις βρίσκουμε. Αν υπάρχει καλή περίπτωση και δεν την εκμεταλλευτεί αυτός που θα την δει για χ,ψ λόγους , ας κάνει το καλό και να την ανεβάζει στο αντίστοιχο νήμα πχ. προσφορές σε όπλα.
Ξέρω απίθανο σενάριο για πολλούς λόγους αλλά ας ακουστεί τουλάχιστον.
 
Δεν πήγε ποτέ σε οπλουργο μόνο λάδι του ερειχνε και το άφηνε στην θικη....Αυτό αν ήταν σε μια πολύ κατάσταση πόσο μπορεί να έπιανε?
Εάν ήταν σε άριστη αφεντική κατάσταση θα ακουμπούσε τα 1500€ και με υπομονή κάποια στιγμή θα πουλιώταν.
Στην χώρα τους δεν ξεπερνά τα 500€.
Στην κατάσταση που είναι μόνο εξωτερικά γιατί σίγουρα οι κάννες εσωτερικά θα είναι αρπαγμένες, εάν του δώσουν τα χρήματα που έδωσε να είναι και ευχαριστημένος.
 
Εάν ήταν σε άριστη αφεντική κατάσταση θα ακουμπούσε τα 1500€ και με υπομονή κάποια στιγμή θα πουλιώταν.
Στην χώρα τους δεν ξεπερνά τα 500€.
Στην κατάσταση που είναι μόνο εξωτερικά γιατί σίγουρα οι κάννες εσωτερικά θα είναι αρπαγμένες, εάν του δώσουν τα χρήματα που έδωσε να είναι και ευχαριστημένος.
Δλδ είναι τόσο καλό όπλο που θα άξιζε να δώσεις 1500 ευρώ αν ήταν σε μια καλή κατάσταση??
 
Back
Top