Παρουσίαση Φυσιγγίων

Μπραβο Νικο για την παρουσιαση και τις δοκιμες,χρησιμες για ολους μας.Παντως πολυ ακριβο μου φαινεται.Να κανω και μια ερωτηση μιας και δεν γνωριζω πολλα,αν στα 35 μετρα το ριξουμε με 3αρι τσοκ τι συγκεντρωση υπολογιζουμε να παρουμε;
Αξιζει τον κοπο φιλε...χεστα τα λεφτα....ουτε ποιο πλουσιος ...ουτε ποιο φτωχος θα γινω.....σημασια εχει
να ξερουν οι φιλοι και συναδελφοι τι αγοραζουν... :)
 
Α ρε νικο εδωσες 23 € για να του ανοιξεις τα ματια μη τυχον και γραψεις τι θα κανεις! Αλλα βρε νικο αν εβγενε οπως λεει με τετια συγγεντρωση λες να μπωρουσε να το δουλεψει ο μεσος κυνηγος μια χαρα πιστευω μπωρει και η εταιρια αλλα δεν θα πουλησει

Για μενα Τολη ειναι αρχηστο φυσεκι...και λεω ....για μενα και μονο για μενα....με τετοιες ταχυτητες εχεις διαμπερη
τραυματα σε αυτα τα μετρα....για περισσοτερα μετρα δεν ειναι...στα 35 μετρα οκ στα 38 εχει πεθανει
απο συγκεντρωση.....πες μου που να το ριξεις αυτο το φυσεκι φιλε ??
 
Μπραβο Νικο για την παρουσιαση και τις δοκιμες,χρησιμες για ολους μας.Παντως πολυ ακριβο μου φαινεται.Να κανω και μια ερωτηση μιας και δεν γνωριζω πολλα,αν στα 35 μετρα το ριξουμε με 3αρι τσοκ τι συγκεντρωση υπολογιζουμε να παρουμε;

Φιλε Τασο...με το voclano δεν ξερω να πω με σιγουρια......υπολογιζω οτι για να εχει 64% με φουλ τσοκ
με 3 αστρα θα πεσει στο 50 αντε στην καλυτερη στο 55%.
Το δικο μου θα εχει ενα 75% σιγουρα γιατι το εχω δοκιμασει φιλε μου!!!
 
Φιλε Τασο...με το voclano δεν ξερω να πω με σιγουρια......υπολογιζω οτι για να εχει 64% με φουλ τσοκ
με 3 αστρα θα πεσει στο 50 αντε στην καλυτερη στο 55%.
Το δικο μου θα εχει ενα 75% σιγουρα γιατι το εχω δοκιμασει φιλε μου!!!
Σαφως και το δικο σου ειναι ανωτερο.Εχει μετρα ακομα με αυτο το τσοκ και ανοιγεις τσοκ για πιο κοντα!
 
Σαφως και το δικο σου ειναι ανωτερο.Εχει μετρα ακομα με αυτο το τσοκ και ανοιγεις τσοκ για πιο κοντα!

Ναι οπως το λες....οταν ειμαι σε ''κλειστα'' μερη...βαζω 3 αστρα...σε ανοικτο μερος δουλευω το
φουλ τσοκ.
Τασο το εχω ξανα πει....δεν ειμαι κυνηγος των 50+ μετρων....Στα 50 μετρα μονο απο λαθος εκτιμηση
αποστασης σηκωνω οπλο ....τα δικα μου μετρα ειναι μεχρι τα 45....και τα φυσιγγια μου ΟΛΑ ειναι
φτιαγμενα για αυτα τα μετρα. Ασχετα εαν ''κοβουν'' σε περισσοτερα μετρα....εγω οπλο δεν σηκωνω
φιλε στα 50 μετρα.!!!!
 
Για εμάς που δεν κυνηγάμε σε τόπους όπου θέλει ατσάλι, και τα παπιά έρχονται από τα 15 έως τα 30 μέτρα το πρωί, ένα φυσίγγι που θα το βρεις σχεδόν σε όλους μας μπροστινό, (πίσω μπορεί να είναι και 32 γραμμάρια!!!!!) Αλλά μπροστά η σκούπα του κουτουμανου.IMG_20201220_055547.jpgIMG_20201220_055524.jpg
 
Το volcano δεν είναι σε καμία περίπτωση long range φυσίγγι.
Πιστεύω θα έβρισκε χρήση λόγω ταχυτητων σε συνθήκες παγετού σε περιοχή όπου τα πιασμένα πουλιά περνάνε μάξιμουμ 30μετρα.
Λόγω θερμοκρασίας η ροζέτα θα μάζεψει και οι ταχύτητες να πέσουν στα 420.
Πολύ γρήγορο εμπορικό πλην όμως ακριβό.
Φυσικά όπως ανέφερε και ο συνάδελφος παραπάνω σε έναν ιδιογομωτη θα στοίχιζε 9€ η 25αδα ίσως και λιγότερο.
Νίκο συνέχισε έτσι....η κοινότητα έχει ανάγκη ανθρώπους σαν εσένα.
 
Αρη εγω ειμαι υπερ των Ελληνων κατασκευαστων φυσιγγιων.....Τους εμπιστευομαι πολυ
περισσοτερο απο τους Γαλλους - Ιταλους.....κτλ ...κτλ
Ωστοσο παντα ειμαι της γνωμης , οτι φυσιγγιο βαζουμε στην θαλαμη του οπλου μας ....πριν τον
κυνηγοτοπο πρεπει να το δοκιμαζουμε σε στοχο φιλε!!! :)
 
Το volcano δεν είναι σε καμία περίπτωση long range φυσίγγι.
Πιστεύω θα έβρισκε χρήση λόγω ταχυτητων σε συνθήκες παγετού σε περιοχή όπου τα πιασμένα πουλιά περνάνε μάξιμουμ 30μετρα.
Λόγω θερμοκρασίας η ροζέτα θα μάζεψει και οι ταχύτητες να πέσουν στα 420.
Πολύ γρήγορο εμπορικό πλην όμως ακριβό.
Φυσικά όπως ανέφερε και ο συνάδελφος παραπάνω σε έναν ιδιογομωτη θα στοίχιζε 9€ η 25αδα ίσως και λιγότερο.
Νίκο συνέχισε έτσι....η κοινότητα έχει ανάγκη ανθρώπους σαν εσένα.

Καλημερα Μητσαρα μου!!! Δεν ξερω τι θα κανει σε συνθηκες παγετου.....μπορει να εχεις δικιο σε οσα
λες....Αυτο που με ενοχλει αφανταστα....ειναι οτι μας παραμυθιαζουν φιλε.....αλλα γραφει το κουτι
συσκευασιας ....και αλλο πραγμα εχει μεσα....
Ας εγραφε αν ηταν μαγκας ο Γαλλος .....οτι το φυσεκι του ειναι για μειον 10 βαθμους.....μαλακας ειναι
να το πει....θα το εβλεπε για χρονια στο ραφι....
Ειναι ακριβο φυσιγγιο....αλλα και φτηνο να ηταν....ο καθε κυνηγος και καταναλωτης εχει απαιτηση
αυτο που πληρωνει....να ειναι αυτο που γραφει η συσκευασια....η κορο'ι΄δία....καποια στιγμη πρεπει
να σταματησει φιλε!!!!;):)
 
Αρη εγω ειμαι υπερ των Ελληνων κατασκευαστων φυσιγγιων.....Τους εμπιστευομαι πολυ
περισσοτερο απο τους Γαλλους - Ιταλους.....κτλ ...κτλ
Ωστοσο παντα ειμαι της γνωμης , οτι φυσιγγιο βαζουμε στην θαλαμη του οπλου μας ....πριν τον
κυνηγοτοπο πρεπει να το δοκιμαζουμε σε στοχο φιλε!!! :)
Δοκιμασμένο πολλά χρόνια κ.Νικο
 
Θέλω να εύχομαι ότι έτυχε στο συγκεκριμένο φυσίγγι και δεν είναι όλη η κούτα έτσι.. ευτυχώς τα φυσίγγια είναι φίλου δεν είναι δικά μου:p:p

ΜΠΡΑΒΟ Ζώη.....αξιος....τουλαχιστον τωρα θα ξερει ο φιλος σου....γιατι τον κορο'ι'δευαν τα θηραματα!!!.sarcastic.

ΥΓ. Παλι καλα που βρεθηκες εσυ....και το εσφαξες....;):)
 
Δυστυχώς πάγια τακτική Ελλήνων βιοτεχνών φυσιγγίων,αρκετών όχι όλων ευτυχώς, να βάζουν στα φυσίγγια τους ένα η δύο νούμερα ψηλότερα σκάγια με σκοπό να εντυπωσιάσουν, στην ουσία να παραπλανήσουν τον άμοιρο πελάτη κυνηγό που ρίχνοντας το σε πίνακα,χαρτόνι,τενεκέ κλπ να δει μια πολύ πυκνή κατανομή............
 
Back
Top