Παρουσίαση Φυσιγγίων

Oscar JK6 32gr No10

δανεικό από φίλο για το τεφτέρι μου,,μου άρεσε πολύ η ποιότητα των σκαγιών και το ότι άνοιξα ένα φυσίγγι από τα oscar και δεν ήταν τόσο πολυ πιεσμένα τα πάντα μέσα σε αυτό όπως στα υπόλοιπα που έχω ανοίξει !

IMG-20211215-121727.jpg

IMG-20211215-121734-2.jpg

IMG-20211215-121738.jpg

IMG-20211215-121855.jpg

IMG-20211215-122036.jpg

IMG-20211215-122115.jpg

IMG-20211215-122132-2.jpg

IMG-20211215-122315-2.jpg
 
όχι Γιαννάρα έτσι ήταν πάντα από τότε που άλλαξε από G3000,,,σε μπέρδεψα τότεο που είχα ποστάρει για gm3 ε ; ( πάντα όταν βλέπω granular μου έρχεται στο μυαλό gm3 )
Ναι είχα μείνει στην gm3 που γέμιζε τότε με την έλλειψη της g300-granular.
Αν θυμάμαι καλά Παύλο τα έριχνες με μεγάλη επιτυχία αυτά. Εμένα μου άρεσαν πολύ τα dynamic 30. Έχουν πάει στο θεό από τιμή και τα δύο δυστυχώς.
 
Μου έφεραν μόλις φυσίγγια από κάποιον που γεμίζει στο Λαύριο

The Best γράφουν επάνω σε γαλάζιο διάφανο κάλυκα,,,έκλεισα το μαγαζί και πάω σπίτι,,θα έχει παρουσίαση
Πριν 25χρόνια κατέβαζε κάποιος φασσες στο θεό. Ίσως τις έβλεπα έτσι γιατί ήμουν άπειρος.
Μόλις έφυγε πήγα και κοιταγα τα ριγμένα φυσιγκια. Μαύρο best, από καμαριζα, Λαύριο και ζαγοραιο Αιγάλεω.
Αγόρασα τα best για τσίχλες και έριξα τότε Οκτώβρη μήνα και τα πουλιά πέταγαν και έπεφταν ξερά μετά από καμιά 50αρια μέτρα.
Ήταν γιατί ήταν πολύ γρήγορα και είχαν διαμπερη τραύματα!
 
Η μόνη μου επαφή με αυτά ήταν ένα κ μοναδικό κουτι "πρασινο" που είχα ρίξει πιτσιρικας στην τσιχλα, καλά φυσιγγια ήταν....

Ο κατασκευαστης τους Κώστας Καΐλας(δεν ξέρω αν τα συνεχίζει ο ίδιος) πρωταγωνιστει στο βίντεο κ είναι κ καλο τουφέκι.....



Και μια ωραία διαφήμιση προ 20ετιας...

IMG_20211215_215334.jpg
 
Σοβαρότατα..
Αλλά προσεξε αναφέρομαι για τα τέλη της δεκαετίας του '90.. Πορτοκαλί φυσιγι, κ άσπρο-πορτοκαλι κουτί,.
Τοτε Σταρ Ελλάς το έβγαζε κ στα διαμετρηματα 16-20-36(και με επιφυλαξη κ στο cal. 32)...
Κάτι μου λέει πως πλεον θα έχει παρατησει τα μικρότερα διαμετρηματα..
Αλλά αν ρωτήσεις θα σου πει..
Ναι έβγαζε Τάσο, με αστεροειδες κλείσιμο, όπως είπες και για το 36, (τα μόνα) αλλά δεν άρεσαν στον πατέρα μου.
Τάσο και Βασίλη καλά θυμάστε το Σταρ Ελλάς έβγαινε και σε διαμέτρημα 32 το οποίο πλέον είναι πολύ σπάνιο picture upload sites
 
Η μόνη μου επαφή με αυτά ήταν ένα κ μοναδικό κουτι "πρασινο" που είχα ρίξει πιτσιρικας στην τσιχλα, καλά φυσιγγια ήταν....

Ο κατασκευαστης τους Κώστας Καΐλας(δεν ξέρω αν τα συνεχίζει ο ίδιος) πρωταγωνιστει στο βίντεο κ είναι κ καλο τουφέκι.....



Και μια ωραία διαφήμιση προ 20ετιας...

View attachment 37773
The Best πράσινο 30γρ (κάτω αριστερά στη φωτό του Τάσου) πριν 15 χρόνια το είχε ρίξει ο πατέρας μου με το δικαννο σε νο8 και ακόμα θυμάμαι τις μακρινές τουφεκιές του, έκοβαν πολύ καλά.
Τάσο και Βασίλη καλά θυμάστε το Σταρ Ελλάς έβγαινε και σε διαμέτρημα 32 το οποίο πλέον είναι πολύ σπάνιο picture upload sites
Μπράβο Φώτη, αμυδρά το θυμόμουν πλέον. Βρίσκεις ακόμη φυσίγγια για το 32αρι; Γτ έχω σταματήσει να βρίσκω πάνω από δεκαετία ίσως.
 
Η μόνη μου επαφή με αυτά ήταν ένα κ μοναδικό κουτι "πρασινο" που είχα ρίξει πιτσιρικας στην τσιχλα, καλά φυσιγγια ήταν....

Ο κατασκευαστης τους Κώστας Καΐλας(δεν ξέρω αν τα συνεχίζει ο ίδιος) πρωταγωνιστει στο βίντεο κ είναι κ καλο τουφέκι.....



Και μια ωραία διαφήμιση προ 20ετιας...

View attachment 37773
γιασου ρε τασο με το βινταιακισουυυυ,,με εφτιαξες βραδιατηκαααα.RESPECT.
 
Με κάτι star hellas κόκκινα μεγάλο παφυλα ,νούμερο 7 έκοβα μπεκατσινια στα 80 κ 90 μέτρα ,αν δεν είχα μάρτυρα ούτε εγώ θα το πίστευα ,είχα μόνο 7 ,ούτε έσφαξα ούτε τεσταρα στο χαρτι.....δεν τα βρήκα ποτέ σε καταστημα
 
Back
Top