Παρουσίαση Φυσιγγίων

Lambro έριχνα παλιότερα μόνο σε τσίχλες (πράσινα αν θυμάμαι καλά). Ούτε κρύο ούτε ζέστη.

Τα κίτρινα διασποράς ήταν καλά, αλλά και οι αποστάσεις μικρές.

Μόνο τα biturbo άξιζαν, σύμφωνα με τα λεγόμενα του ξαδέρφου μου.
Προσωπική γνώμη δεν έχω.
Με τι αυλο και τσοκ εριχνες το κιτρινο Βασιλη
Ηταν το φυσιγγι της εταρειας αυτης που λατρεψα
Μπαμ και λαγος- περδικα
Και δεν συμπεριφεροταν σαν διασπορας αντιθετα κρατουσε μετρα
Σε νουμερο 5
 
Καταλαβα...απλα θα ηθελα...αν δεν εχουν 7αρια σκαγια να μην βγαζουν στην αγορα φυσιγγι που γραφει Νο.7! Στοιχειωδη ηθικη δηλαδη.....! Αλλα οπως ειπες....δεν ασχολουμαστε περαιτερω και εμεις

Αλεξ , εμενα ουτε κρυο ουτε ζεστη μου κανει!!!! Ριχνω τα δικα μου....και ξερω ποιον θα μουτζωσω οταν
χασω το θηραμα....
Καμια φορα ''φωναζω''.....για συμπαρασταση στους συναδελφους κυνηγους....αυτο μονο...
Εαν ημουν υποχρεωμενος ομως να ριχνω εμπορικα φυσιγγια....τοτε τα πραγματα θα αλλαζαν ΠΟΛΥ φιλε!!!! ;)
 
Εγω δεν μπορω να πω οτι
13/14 δν ξέρω πως δούλευαν τα S.Caccia.
Είχα την ευκερία να ρίξω 3 κουτάκια τν Ιανουάριο του 15/16 στα παπιά με Ν5 με το ΤΟΖ (ελατηρίου)....παρόλο το tsok (F) κ τν LB6 δούλευε πολύ καλά από 10°C ως -2°C.....ένα πρωί όμως με -7°C με βοριά κ χιονόνερο κ λίγο χιόνι στρωμένο ανά σημεία, με κρέμασε σε κανά 2 περιπτώσεις σε ένα πρωινό....ενώ τσάκισα ένα πρασινοκέφαλο κ ΤΟ ΕΙΔΑ να πέφτει στουπί,όταν χάραξε καλά κ πήγα να το πάρω,πήρα τα @ρχ..@ μου...το παπί άφαντο...κ ακριβως το ίδιο σε 2 κιρκίρια 45άρια ενώ έπερναν σκάγια,χαμήλωναν κ πήγαιναν να καβαλήσουν τη θάλασσα με σβηστές μηχανές...σίγουρα ξεπνέωναν αργότερα στα βαθιά.....
Γενική εικόνα με άριστα το 10 θα το βαθμολογούσα με 7.
 
Με τι αυλο και τσοκ εριχνες το κιτρινο Βασιλη
Ηταν το φυσιγγι της εταρειας αυτης που λατρεψα
Μπαμ και λαγος- περδικα
Και δεν συμπεριφεροταν σαν διασπορας αντιθετα κρατουσε μετρα
Σε νουμερο 5
Νο 8 - 18.5mm και mod.

Με την 1187 σε μπεκάτσες.
 
Λαμπη 11,5 κενο απατητο χωρο σε καλυκα 68.5.....
Αρα σε ακοπο καλυκα 69= 12 χιλιοστα....οποτε οπως ειναι το κατεβαζεις στα 57 αντι 57,8 και λογικα...
το φυσεκι θα γαζωνει μεχρι και τα 45 μετρα....
Οταν μπορεσω θα το δοκιμασω και θα σου πω.....Εχω '''στοκ'' απο δ'αυτα....Ισως ετσι να γλυτωσουν το
σφαξιμο φιλε!!!
 
Για εμπορικό,έχει αξιόλογη τουφεκιά!!

Κωστή μου αυτο που ειδα , ευτυχως εχει τα σκαγια σε στρωσεις.....η διαμετρος των σκαγιων πλησιαζει
τα νουμερα που γραφει....με μεγαλο μειον ( για μενα ) το Ν7 να ειναι Ν8.
Το Ν4 που στην ''τελικη'' ειναι Ν4,5 και Ν5 ( 2,9 )διαμετρο τα περισσοτερα που βρηκα....Αυτο ειναι που
σκοτωνει κοντα ''μακρια''.....εχοντας τα Ν8 να σου δινουν αιματα και ξεπουπουλιασματα μετα τα 35 μετρα....
ΕΑΝ το 7ρι ηταν σωστο....οπως το εχει και σε Νικελ....οντως θα ηταν καλυτερο.
Ακομα καλυτερο εαν το ειχε ΣΚΕΤΟ Ν5 η Ν6. ( γνωμη μου ).
Το σεταπ αυτο ..... 1,80χ35 - Ολοι το δουλευουν...και ειναι πολυ καλο....Ακομα καλυτερο με ΜΒ32. ;)

Τωρα το λαθος μου ηταν που δεν μετρησα ποσα χοντρα σκαγια πηγαν στο πινακα και ποσα ψιλα.
Εαν ειχα την αποτυπωση με διαφορετικα χρωματα στα νουμερα σκαγιων...θα ηταν αξιολογη δοκιμη ( για μενα ).

Οσον αφορα την ''αξιολογη'' τουφεκια.....περι ορεξεως κολοκυθοπιτα φιλαρα!!!!

ΥΓ, Για μενα...το δευτερο μειον που εχει....ειναι το τελικο υψος ρελιασματος....ολα αυτα με τα δικα μου
κριτηρια και γουστα φιλε!!!!:)
 
ΥΓ, Για μενα...το δευτερο μειον που εχει....ειναι το τελικο υψος ρελιασματος....ολα αυτα με τα δικα μου
κριτηρια και γουστα φιλε!!!!:)
Ναι σίγουρα,αφού ο Κ.Α.Χ ήταν 12mm με τελικό μόλις στα 57.8...ήθελε κι άλλο κάτω.
 
Μήν είσαι ποτέ απόλυτος Κωστή
Και το CHEDDITE ELITE 36 gr με ίδιο κενό στα 57.80 είναι κλεισμένο .

Λαμπη μου , ειναι αλλο σεταπ το ενα με το αλλο φιλε....Χωρις να γνωριζω το φυσιγγιο που αναφερεις...
μιλαμε για διαφορετικα φυσιγγια φιλε!!!
Δεν ειναι μονο ο κενος απατητος χωρος που παιζει ''ρολο''.... φιλε!!!!
 
Back
Top