Παλιά φυσίγγια


Χάλια κατάσταση τα s32 αυτά με ενδιέφεραν κιολας λόγω αναμνήσεων , το περιεργο είναι ότι στα σεμι ο Στόκας χρησιμοποίησε κυαθιο gualandi και όχι το δικό του ?
Μόνο καλές αναμνήσεις απο το συγκεκριμένο s32 ,τα έχουμε ξαναπεί πολλακις.....
Και ένας "σφάχτης" στην καρδιά κ για τα χρόνια εκείνα που περασαν κ δεν ξαναγυρνανε......

Μήπως το Στόκας semi είναι ξαναγεμισμενο γιατί όντως είναι παραξενο να έχει gualandi,αλλά κ τα σκάγια μου φαίνονται χοντρυτερα από ν6.....
Το ριγμένο Rem. μέσα στην σακουλα μήπως είχε κρατηθεί για αναγομωση?
Το s32 που φαίνεται δίπλα του έχει αναγομωθει με ρελι κ έχει "ριχτεί"?

...Όποτε.... (αν ισχυουν τα παραπανω...)
 
Μπα Τάσο όπως βγήκαν από το εργοστασιο του αείμνηστου είναι , αστεράκι είναι κλεισμένο αλλά κάποιος το χάραξε με σουγιά το πλαστικό περιμετρικά κάμποσες φορές , και βρήκε ο χριστιανός και αυτό που ο παφυλας είναι σε καλύτερη κατάσταση . Ιδιογομωση , αναγόμωση δεν έπαιζε τότε ένα δυο άτομα έκαναν τώρα μόνο ένας αλλά εκεί που τα βρήκα δεν είχε καμια σχέση με αυτούς . Πρέπει να ναι πάνω από 20 χρόνια και βάλε
 
Σίγουρα μια από τις ομορφότερες απεικονίσεις σε κουτί κυνηγετικου φυσιγγιου....

Πολυχρονης Πολυχρονακης super socol 33γρ...

View attachment 56459
Τα πρωτα φυσιγγια του Πολυχρονακη μου τα είχε δωσει σε κυνήγι ο Πλαστουργος δεν ειχε μαγαζι τοτε, κατι διαφανή Nike, θάνατος. Τότε στο Περιστέρι ειχαμε δυνατούς κατασκευαστες φυσιγγίων: Πολυχρονακης, Φραγκάκης, Βαλιανατος.. ωραία χρόνια.
 
Τα πρωτα φυσιγγια του Πολυχρονακη μου τα είχε δωσει σε κυνήγι ο Πλαστουργος δεν ειχε μαγαζι τοτε, κατι διαφανή Nike, θάνατος. Τότε στο Περιστέρι ειχαμε δυνατούς κατασκευαστες φυσιγγίων: Πολυχρονακης, Φραγκάκης, Βαλιανατος.. ωραία χρόνια.
Και ποιο κάτω στο Αιγάλεω μετά την Καβάλας ο Δηλαβέρης! Θυμάμαι που με χαρτζιλίκοναι ο γέρος μου να του παίρνω φυσίγγια αφού πήγαινα λύκειο στο πολυκλαδικό! Έκανε στάση το 703 στην Θηβών κ επερνα το επόμενο! Ε να μην βγάλω κ εγώ κάτι για την αναμονή κ το κουβάλιμα??
 
Και ποιο κάτω στο Αιγάλεω μετά την Καβάλας ο Δηλαβέρης! Θυμάμαι που με χαρτζιλίκοναι ο γέρος μου να του παίρνω φυσίγγια αφού πήγαινα λύκειο στο πολυκλαδικό! Έκανε στάση το 703 στην Θηβών κ επερνα το επόμενο! Ε να μην βγάλω κ εγώ κάτι για την αναμονή κ το κουβάλιμα??
Παλαια Καβάλας στην γωνια....
 
Μόνο καλές αναμνήσεις απο το συγκεκριμένο s32 ,τα έχουμε ξαναπεί πολλακις.....
Και ένας "σφάχτης" στην καρδιά κ για τα χρόνια εκείνα που περασαν κ δεν ξαναγυρνανε......
Για την τιμή τους ποιότητα , πυριτιδα Nike κάλυκας φιοκι και συγκεντρωτηρας με διαχωρισμένα πτερύγια . Έσφαξα μερικά και τα σκάγια ήταν και αυτά πολύ καλής ποιότητας σφαιρικά και ομοιόμορφα , βαριόμουν να μετράω και να ζυγίζω αλλά κράτησα μερικά για μελλοντική παρουσίαση . Από αναμνήσεις άλλο τιποτα γιαυτο και μόνο το φυσιγγι έχω ενώ κόλλημα με τον χαμηλό παφυλα και κοκκινο χρωμα στα τσιχλοφυσιγγα .
 
Back
Top