Παλιά φυσίγγια

εγω εχω 9 κουτια λαμπρο μπιτουρμπο 6αρια που σκηζουν , και 8 κουτια λαμπρο μπιτουρμπο 7αρια της ιδιας εποχης του 2000 ολα , αγοραζμενα , με το ιδιο οπλο που τα ρηχνω , που δεν τραβανε , τα 7αρια ,φενετε επειδη ειναι αλλη παρτιδα
Είχα 6 κουτιά 7ΑΡΙΑ από έναν τα είχε από το 96.. Ότι φυσίγγια βάζω τα δοκιμάζω στα 35 μέτρα Κ σε χαρτί να δω συγκέντρωση κ Κ σε ντενεκιε λαδιού να δω διάτρηση. Λαμπρο αυτο τα Remington B&P MB 36 γραμμάρια είναι για εμένα και το όπλο μ ότι καλύτερο
 
Γιάννη είχα βρει τις προ άλλες κ σε πορτοκαλί κάλυκα.
Ο καρδαράς έβγαζε κ Stαr Hellas κόκκινο σε 16 ή 20mm μέταλλο σε χοντρά νούμερα. Δν ξέρω τη γομοση ήταν αλλά τα θυμάμαι στην αρμάθα του παππού μου σε Νο:3 κ τα έριχνε με ένα πλάγιο.
Stαr Hellas εβγεναν σε διαμετρημα GAL 28 , και GAL 32 , ειχα παρει μερικα σε 28 , και ενας γνωστος μου σε GAL 32
 
Stαr Hellas εβγεναν σε διαμετρημα GAL 28 , και GAL 32 , ειχα παρει μερικα σε 28 , και ενας γνωστος μου σε GAL 32
Αυτό Νίκο δν το γνώριζα η αλήθεια είναι.....
Καλό είναι να βγαίνουν κ τέτοια οικονομικά φυσίγγια. (Εκτός των μεγάλων οίκων εννοώ).
 
Και σε cal 20,36..
τοτε ειχα ριξει αρκετα 36αρια πορτοκαλι ηταν με αστεροειδες κλεισιμο κ οχι ρελιαστο οπως συνηθιζοταν στα μικρα διαμετρηματα..
Cal 16 δεν εχω δει αλλα λογικα θα υπηρχε..
 
Last edited:
Και σε cal 20,36..
τοτε ειχα ριξει αρκετα 36αρια πορτοκαλι ηταν με αστεροειδες κλεισιμο κ οχι ρελιαστο οπως συνηθιζοταν στα μικρα διαμετρηματα..
Cal 16 δεν εχω δει αλλα λογικα θα υπηρχε..
και τα 32αρια ηταν αστερι , τα 28αρια ηταν ρελι
 
Stαr Hellas εβγεναν σε διαμετρημα GAL 28 , και GAL 32 , ειχα παρει μερικα σε 28 , και ενας γνωστος μου σε GAL 32

Και σε cal 20,36..
τοτε ειχα ριξει αρκετα 36αρια πορτοκαλι ηταν με αστεροειδες κλεισιμο κ οχι ρελιαστο οπως συνηθιζοταν στα μικρα διαμετρηματα..
Cal 16 δεν εχω δει αλλα λογικα θα υπηρχε..
STAR HELLAS Cal. 16 ... ;)
Ρελιαστό με αρκετά βαθύ ρέλι, κάλυκας Fiocchi με καψούλι 615. Τάπα Gualandi που τού΄χει κόψει τα πτερύγια ...
Αν γνωρίζει κάποιος την πυρίτιδα, ας μας πει ... 1,37 Χ 28 γρ. Νο.7
20150916-171202.jpg
 
Και σε cal 20,36..
τοτε ειχα ριξει αρκετα 36αρια πορτοκαλι ηταν με αστεροειδες κλεισιμο κ οχι ρελιαστο οπως συνηθιζοταν στα μικρα διαμετρηματα..
Cal 16 δεν εχω δει αλλα λογικα θα υπηρχε..
Κάτι εικοσαριά έχω στο νησί κίτρινα με ρελιαστο κλείσιμο ,το χαμε ξανασυζητησει εδώ και κάποιος είπε για ιδιογομωση αλλά δεν θυμάμαι κάποιον στο νησι να γέμιζε?
 
STAR HELLAS Cal. 16 ... ;)
Ρελιαστό με αρκετά βαθύ ρέλι, κάλυκας Fiocchi με καψούλι 615. Τάπα Gualandi που τού΄χει κόψει τα πτερύγια ...
Αν γνωρίζει κάποιος την πυρίτιδα, ας μας πει ... 1,37 Χ 28 γρ. Νο.7
20150916-171202.jpg
Γειά σου Άρχοντα ,τώρα που βλέπω την φώτο το χαρτάκι είναι το ίδιο με αυτά που έχω σίγουρα λοιπόν δεν είναι ιδιογωμοση.
 
STAR HELLAS Cal. 16 ... ;)
Ρελιαστό με αρκετά βαθύ ρέλι, κάλυκας Fiocchi με καψούλι 615. Τάπα Gualandi που τού΄χει κόψει τα πτερύγια ...
Αν γνωρίζει κάποιος την πυρίτιδα, ας μας πει ... 1,37 Χ 28 γρ. Νο.7
20150916-171202.jpg
Έχω την εντύπωση οτι είναι κουροπατοβα.
 
STAR HELLAS Cal. 16 ... ;)
Ρελιαστό με αρκετά βαθύ ρέλι, κάλυκας Fiocchi με καψούλι 615. Τάπα Gualandi που τού΄χει κόψει τα πτερύγια ...
Αν γνωρίζει κάποιος την πυρίτιδα, ας μας πει ... 1,37 Χ 28 γρ. Νο.7
20150916-171202.jpg
Gm3 δν είναι....
Μοιάζει με Grannular αλλά η grannular είναι ροζ......
Ρε μπας και είναι η Ιαπωνική Kuropatwa...? think Ειδού το ερώτημα.....
 
Ωραιος Νικο..
Καταστημα ειδων κυνηγιου Τσιφωρος υπηρχε παλια..
Τραιφορος πρωτη φορα το ακουω..
Εχει κανα φυσιγγι μεσα να το δουμε?
Ψωνιζα τασο απο εκει ηταν 2 αδερφια ο νικος και θεοφιλος επαιρνα χυμα μπαρουτι σε χωνακι και σκαγια μου εφταχναν μεζουρες το 75
 
Back
Top