Παλιά φυσίγγια

Κωνσταντίνε πραγματικά με ιστορία, συνήθως γέμιζε για παπιά και λαγό και όπλο Baikal 18,2 αυλό 75mp
Ζαλιζα τη μάνα μου που είναι και που είναι .sarcastic.
Φύλαξε τα φίλε, πιτσιρικάς είχα βρει ένα ξύλινο κουτί πεταμένο που το καπάκι ανοιγε συρταρωτα το άνοιξα και είχε μέσα πολλά καλούδια από ότι θυμάμαι είχε χωρισματα, κουτάκια μεταλλικά μάλλον πυριτιδες, μάλλινες τάπες, ρελιαστρες, χαρτάκια για κλείσιμο, χαρτινους κάλυκες, και πολλά άλλα μπιχλιμπίδια έκανα την μ@λ@κια και το έδωσα σε ένα χωριανο που γέμιζε φυσίγγια για cal 28 , παιδάκι και αμυαλος του το γυρεψα μετά από χρόνια αλλά μου τα μασουσε.
 
Όταν γέμιζε ο μ. ο θείος με πανομοιότυπα εργαλεία δέν ηρεμούσαμε εγώ κι ο ξάδελφος αν δέν βάζαμε στα κρυφά πούπουλο πάνω απο το καψύλι σε 2-3 κάλυκες .....
Και γιατί αυτό Λάμπη το είχατε σαν γούρι?
 
Τήν επομένη στο κυνήγι της τσίχλας (σε τσιχλοφύσιγγα το κάναμε ) αγωνία μέχρι ν'ακούσουμε το ...πούφφφφφφ κ τον μ. τον Θείο να λέει το κλασσικό άεισ......ιρ κι'εμείς να αμφισβητούμε την ιδιογομωτική του δυνοτητα .Ανέμελες περασμένες καλές εποχές .
 
Τήν επομένη στο κυνήγι της τσίχλας (σε τσιχλοφύσιγγα το κάναμε ) αγωνία μέχρι ν'ακούσουμε το ...πούφφφφφφ κ τον μ. τον Θείο να λέει το κλασσικό άεισ......ιρ κι'εμείς να αμφισβητούμε την ιδιογομωτική του δυνοτητα .Ανέμελες περασμένες καλές εποχές .
.sarcastic..sarcastic..very funny..very funny.
 
[κQUOTE="victor, post: 248180, member: 24"]Ομολογω παντως οτι το 36αρι ειναι πολυ ωραιο.[/QUOTE]καλημερα σε ευχαριστω που μου απαντησες εχω χαρτινα 36αρια 3ιντζα western super x remington expres και peters αν δεν τα εχεις πεστο μου να σου τα στειλω
 
[κQUOTE="victor, post: 248180, member: 24"]Ομολογω παντως οτι το 36αρι ειναι πολυ ωραιο.
καλημερα σε ευχαριστω που μου απαντησες εχω χαρτινα 36αρια 3ιντζα western super x remington expres και peters αν δεν τα εχεις πεστο μου να σου τα στειλω[/QUOTE] PPV παερε το τηλεφωνο μου απο το geo ειμαστε φιλοι και μενουμε και κοντα
 
Νικο, αυτο το συγκεκριμενο μου θυμισε το λογο γιατι ειχα τοση καψα με το 36αρι πιτσιρικας. Ειχα δει σε μαγαζι με υλικα της πολης, ενα κουτακι χαρτινα τετοια, δεν θυμαμαι μαρκα, αρχες δεκαετιας 80 ηταν παντως.

Ευχαριστω για την προσφορα, αλλα την συλλογη χαρτινων την χαρισα περσι σε ενα φιλο απο δω, για να εμπλουτισει τη δικη του. Το μονο που κραταω, με σκοπο να κανω καμμια προθηκη καποια στιγμη ειναι η συλλογη απο λιγους ειναι η αληθεια χαρτινους καλυκες.
 
Back
Top