Παλιά κουτιά πυρίτιδας

Αυτες οι διαφημισεις είναι θησαυρός! Ευχαριστούμε!
Για Αυτό μοιραζόμαστε τούς κυνηγετικούς θησαυρούς για να μάθουμε περισσότερα κ σωστά..κ να αφήσουμε τής γνώσης μας στην ανερχόμενη γενιά είναι υποχρέωση μας.
 


Διαφήμιση στα κυνηγετικά νέα 1948
Νεαν Εθνική πυρίτιδα ΑΡΤΈΜΙΣ.
Αλλά έχω δει φωτογραφία τού 1939
Ίσως την άλλαξαν.
Aυτά τα προιόντα μας υπενθυμίζουν την σημερινή οπισθοδρόμηση (μεγάλη) που επισυνέβη στην χώρα κ δέν αφορά μόνο την πυρίτιδα .
Επίσης μας υπενθυμίζουν τις απεριόριστες δυνατότητες που έχουμε σαν φυλή .
Πλήρως ζελατοποιημένη λέει από τότε ..........
 
Aυτά τα προιόντα μας υπενθυμίζουν την σημερινή οπισθοδρόμηση (μεγάλη) που επισυνέβη στην χώρα κ δέν αφορά μόνο την πυρίτιδα .
Επίσης μας υπενθυμίζουν τις απεριόριστες δυνατότητες που έχουμε σαν φυλή .
Πλήρως ζελατοποιημένη λέει από τότε ..........
Η δυνατότητες σαν έθνος είναι απεριόριστες σε όλους τούς τομείς απλά τα ξένα συμφέροντα κ κάποια εγχώρια καταστρέφουν το σύνολο της χώρας.
 
Αλλη μια βιοτεχνια των Αδελφων Φαρμακη που εφτιαχνε τα παντα μεχρι και δικανο εφτιαχνε με ασπρη βαση και το ειχε παρουσιασει στη εκθεση της γερμανιας και της πρωην Σοβιετικης ενωσης αλλα απαγορευτηκε η παραγωγη του
 
Και εδω το καταπληκτικο μονοκανο ΦΑΒΟΡΙ του Παπαιωανου που το εχω και στη συλλογη μου που ειναι πολυ ντελικατο στιβαρο και με αριστα βλητικα αποτελεσματα πραγματικο μπιμπελο σε διαμετρημα CAL 16
 
Και εδω το καταπληκτικο μονοκανο ΦΑΒΟΡΙ του Παπαιωανου που το εχω και στη συλλογη μου που ειναι πολυ ντελικατο στιβαρο και με αριστα βλητικα αποτελεσματα πραγματικο μπιμπελο σε διαμετρημα CAL 16
Η φωτο ειναι αφιερωμενες στον Γιαννη και σε ολα τα μελη της ομαδας και μας θυμιζουν παλιες εποχες που φτιαχναμε τα παντα ,Το παραπονο μου ειναι γιατι οχι και τωρα
 
Back
Top