Παλιά κουτιά πυρίτιδας

Τωρα προσωπικα δεν θα τη γεμιζα, οπως και καμμια αλλη της συγκεκριμενης εποχης. η C7 που κυκλοφορει τωρα ναι, ειναι αρκετα καλη πυριτιδα
Ε ναι Τώρα αυτές είναι για κάνα παραδοσιακό ρελιασμα κ κάνα παλιό πλαγιοκαννο για να της ευχαριστηθείς.
 
IMGP0010.jpg
Εδώ φαίνεται καθαρά Κ έχει ακόμα Ποιο ανοιχτό χρώμα κ ποιό σκούρο.
 
Υπάρχουν και κουτιά που γράφουν SNIA VISCOSA αντί για Bombrini Parodi Delfino
Απο τα λιγα που ξερω για τις πυριτιδες γιατι ειναι κατι που δεν καταφερε να με συγκινησει..
H C7 ξεκινησε το '40 απο την ΒPD (bombrini parodi delfino)..η BPD ενωθηκε το '68 με την SNIΑ...
Οποτε λογικα μεταγενεστερα κουτια ειναι oσα αναγραφουν snia..
 
Ωραια ασχολια η συλλογη, αλλα απο κουβεντες με φιλους, εχω καταλαβει πως υπαρχει πολυ βρωμα. Λιγοι εχουν το παθος του συλλεκτη και την ορεξη να μοιραστουν γνωση, οι πολλοι ψαχνουν να σου φανε αν εχεις κατι της προκοπης, και να κονομησουν
 
Ωραια ασχολια η συλλογη, αλλα απο κουβεντες με φιλους, εχω καταλαβει πως υπαρχει πολυ βρωμα. Λιγοι εχουν το παθος του συλλεκτη και την ορεξη να μοιραστουν γνωση, οι πολλοι ψαχνουν να σου φανε αν εχεις κατι της προκοπης, και να κονομησουν
Είναι εύκολο να τους καταλάβεις σε ενοχλούν κάθε μέρα ζητάνε το παίζουν φιλαράκια Εγώ τα έχω όλα κ αρχίζουν να κατηγορούν τους άλλους συλλέκτες με έχουν γύρω φέρει αρκετή από αυτούς που για εμένα είναι απλά εμποροσυλλεκτες.
 
Back
Top