Παλιά κουτιά πυρίτιδας

Έχω χαλάσει πολλά λεφτά... Έχω κεράσει πολλούς παππούδες πέρδικες μπεκατσες λαγούς αγριογούρουνα... έως το χειμώνα δούλευα σε εταιρεία καφέ κ έκανα διανομή σε όλοι την Πελοπόννησο Έχω πάει σε όλα τα κυνηγετικά μαγαζιά μέχρι κ παλιά μπακάλικα έχω αγοράσει πράγματα Αλλά δεν είχα λεφτα για να τα πάρω όλα. Αλλά έλεγα σε άλλους φίλους που έψαχναν να τα πάρουν όπως εσένα.. Την πήρες την σοκολ?
 
Έχω χαλάσει πολλά λεφτά... Έχω κεράσει πολλούς παππούδες πέρδικες μπεκατσες λαγούς αγριογούρουνα... έως το χειμώνα δούλευα σε εταιρεία καφέ κ έκανα διανομή σε όλοι την Πελοπόννησο Έχω πάει σε όλα τα κυνηγετικά μαγαζιά μέχρι κ παλιά μπακάλικα έχω αγοράσει πράγματα Αλλά δεν είχα λεφτα για να τα πάρω όλα. Αλλά έλεγα σε άλλους φίλους που έψαχναν να τα πάρουν όπως εσένα.. Την πήρες την σοκολ?
Έχεις πάθος! Όχι Νικόλα, δεν ασχολήθηκα φίλε.
 
εχω μερηκους διαφορους παλιους χαρτινους καλυκες , και πλαστηκους με 6,45 , γυρω στους 600 , αλλα φτανει μεχρη εκει , γιατι ειναι τρελα και εξοδα πολλα , σε λιγο δεν θα εχω ουτε χωρο , γιατι εχω και καινουριους , μια και ειμαι ιδιογωμοτης
 
εχω μερηκους διαφορους παλιους χαρτινους καλυκες , και πλαστηκους με 6,45 , γυρω στους 600 , αλλα φτανει μεχρη εκει , γιατι ειναι τρελα και εξοδα πολλα , σε λιγο δεν θα εχω ουτε χωρο , γιατι εχω και καινουριους , μια και ειμαι ιδιογωμοτης
Πιστεύω ότι είναι αρκετά αυτά που έχεις.. Εγώ δεν γεμίζω απλά μαζεύω παλιά κυνηγετικά Γιατί ειμαι τής άποψης ότι θα είμαι ΚΥΝΗΓΌΣ όσο ζω κ μερικά πράγματα να ομορφύνει το προσωπικό μας χώρο είναι καλό να υπάρχουν. Κ να μας ταξιδεύει η σκέψη από τα λεγόμενα κάθε παλιού κυνηγού.
 
Ο συλλεκτισμος ειναι ενα ατελειωτο ταξιδι ,Συλλεγω πανω απο 40 χρονια και ακομα ανακαλυπτω πραγματα που δεν γνωριζα την υπαρξη τους η καποια που τα ηξερα αλλα ειναι δυσκολα να βρεθουν λογω παλαιοτητας Π,Χ προσφατα εμαθα οτι η ΠΥΡΚΑΛ κυκλοφορησε γιαλινο μπουκαλι πυριτιδας με αναγλυφο το ΕΠΚ και τις δοσολογιες ,
 
νεες αφιξεις....
IMGP0160.jpg
 
Back
Top