ΠΑΝΑΣ OUTDOOR ACTIVITIES

Status
Not open for further replies.
ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΣΤΕΛΙΟΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ ΠΑΝΑΣ OUTDOOR ACTIVITIES .ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΑΣ ΕΙΔΙΚΕΥΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΤΗΣ ΑΛΙΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ PET-SHOP APO TO 1980...ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΜΑΙ Ο "ΕΜΠΝΕΥΣΤΗΣ" ΤΩΝ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΠΕΛΕΚΥΣ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ Ο ΕΠΙΣΗΜΟΣ DEALER ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΩΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΩΝ ΤΣΟΚ KICKS.ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ-ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ KICKS ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΤΟΥ....ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 
οι πληροφορίες και οι απορίες δεν τελειώνουν στο κυνήγι ;)
τα KICKS έχουν απασχολήσει συνομιλίες σε ανάλογα threads και καλό είναι να μάθουμε περισσότερα γι αυτά είτε από ενημέρωση σου είτε από ερωτήσεις
ευχαριστούμε καλή δύναμη και καλές δουλειές :)
 
οι πληροφορίες και οι απορίες δεν τελειώνουν στο κυνήγι ;)
τα KICKS έχουν απασχολήσει συνομιλίες σε ανάλογα threads και καλό είναι να μάθουμε περισσότερα γι αυτά είτε από ενημέρωση σου είτε από ερωτήσεις
ευχαριστούμε καλή δύναμη και καλές δουλειές :)
Καλημερα και σ ευχαριστω .......θα κανω οτι μπορω να δωσω απαντησεις στις αποριες σας...
 
Γιατί να πάρω Kicks, τι διαφορετικό προσφέρουν;
Καλημερα....ενα τσοκ Kicks σε σχεση με ενα μαμα τσοκ θα βελτιωσει την τουφεκια σας κατα 25-30 % σε θεμα συγκεντρωσης και κατανομης..αυτο το επιτυγχανει με τις διαγωνιες τρυπες του porting οι οποιες φρεναρουν τον συγκεντρωτηρα αφηνοντας ετσι τα σκαγια να ταξιδεψουν προς τον στοχο ελευθερα χωρις να χαλαει την ουρα των σκαγιων..επισης το porting βοηθαει ως γνωστο στην καλυτερη κατανομη και μειωνει αναπηδηση κανης και ανακρουση...δεν ειναι τυχαιο το οτι ειναι ενα απο τα τσοκ με τις μεγαλυτερες πωλησεις στην αμερικη και με παρα πολυ καλες κριτικες....εξαλλου κι εδω στην Ελλαδα οσοι το εχουν δοκιμασει εχουν να πουν πολυ καλα λογια.....ειναι ενα τσοκ που κανει την εμφανη διαφορα...
 
Στέλιο καλημέρα και καλές δουλειές.
Υπάρχει κάποιο τσοκ σε διαμέτρημα 20 και συγκεκριμένα για Benelli Rafaello Crio;
Σε ευχαριστώ.
 
Στέλιο δυο λόγια όποτε μπορείς για το τσιχλοφυσιγο σου με την aquilla και για τι καιρό θα το πρότεινες.Ευχαριστω.
Γνωρίζω ότι έχει αφήσει θετικές εντυπώσεις..
 
Στέλιο καλημέρα και καλές δουλειές.
Υπάρχει κάποιο τσοκ σε διαμέτρημα 20 και συγκεκριμένα για Benelli Rafaello Crio;
Σε ευχαριστώ.
Καλημερα....δυστυχως το θεμα crio chokes ειναι κατι που ποναει μιας και το εχουν καταργησει σχεδον ολες οι αμερικανικες εταιρειες μιας και δεν περπατησε πολυ και απο την αλλη πολυ γρηγορα αλλαξε σε crio plus....δεν σου υποσχομαι κατι αλλα ειμαι σε συζητηση με τους αμερικανους μηπως και μου βγαλουν καποια.....τουλαχιστον στο baikal σε smoke που δεν ειχαν θα μου βγαλουν καποια για την ελληνικη αγορα...προσεχως θα εχω νεωτερα
 
Στέλιο δυο λόγια όποτε μπορείς για το τσιχλοφυσιγο σου με την aquilla και για τι καιρό θα το πρότεινες.Ευχαριστω.
Γνωρίζω ότι έχει αφήσει θετικές εντυπώσεις..
Καλημερα...Το πελεκυς ειναι ενα φυσιγγι στα 32γρ με aquilla .Καλυκα cheditte με cx 2000 καψυλι.Πιεσεις 680 bar ταχυτητες 420 m/sec Αυτο που το κανει ιδιαιτερο ειναι το κλεισιμο του με 8 αστερι.Το κλεισιμο 8 προσφερει πιο κλειστες τουφεκιες βαζοντας πιο πολλα σκαγια στο κεντρο αλλα και στην περιφερεια.Αυτο προεκυψε μετα απο δικη μου επιθυμια για ενα φυσιγγι με πιο σφιχτη τουφεκια μιας και ειμαι λατρης του καρτεριου και των πιο κλειστων τσοκ και τουφεκιας.Φιλοι μου ζητησαν να το δοκιμασουν και εμειναν παρα πολυ ευχαριστημενοι οποτε με παροτρυναν να το βγαλω στην αγορα.Βγηκε μια παρτιδα η οποια προωθηθηκε σε φιλους σε διαφορα μερη της Ελλαδος ωστε να εχω μια πιο καλη αποψη σε διαφορετικες συνθηκες καιρικες.Σιγουρα δεν ειναι το φυσιγγι της απολυτης υγρασιας...εκει εχουν οι διβασικες πυριτιδες την τιμητικη τους.Σε ενα κλιμα ομως με 70-75 % υγρασια δουλευει αψογα.Επειδη προανεφερα το καρτερι πιο πριν σε οσους φιλους το κυνηγησαν στο περπατητο με πιο ανοιχτο τσοκ πηγε υπεροχα.Σχεδον ολοι σχολιαζουν τις ...μακρινες..τουφεκιες....Περυσι βγηκε στην αγορα με παρα πολυ καλες κριτικες....Εχει βγει και σε διασπορας 32.5 γρ για ορτυκι και τσιχλες μαυρες με 6 κλεισιμο ομως καθως και σε 34γρ 8/9 αναμικτο με ΜΒ 36 και 8 κλεισιμο για το κυνηγι της μπεκατσας.Συντομα θα ανεβασω και βιντεο για το φυσιγγι....
 
στελιο καλημερα και καλες δουλεις.μπορεις να πεις τιμες για τα kicks?ενδιαφερομαι για crio plus 18,3 αυλος σε LM.και μια ενδεικτικη τιμη για το πελεκυς?ευριπιδης απο χανια.σ ευχαριστω για το χρονο σου
 
στελιο καλημερα και καλες δουλεις.μπορεις να πεις τιμες για τα kicks?ενδιαφερομαι για crio plus 18,3 αυλος σε LM.και μια ενδεικτικη τιμη για το πελεκυς?ευριπιδης απο χανια.σ ευχαριστω για το χρονο σου
Καλημερα...ολα τα smoke kicks ανεξαρτητου σπειρωματος και συσφιξης εχουν 78 ευρω συν 5 ευρω μεταφορικα...Τα πελεκυς περυσι ειχαν 6.50....φετος ακομα δεν εχω παραλαβει πυριτιδα για να ξερω νεες τιμες αλλα πιστευω πως δεν θα υπαρξουν αλλαγες...
 
Καλημερα...ολα τα smoke kicks ανεξαρτητου σπειρωματος και συσφιξης εχουν 78 ευρω συν 5 ευρω μεταφορικα...Τα πελεκυς περυσι ειχαν 6.50....φετος ακομα δεν εχω παραλαβει πυριτιδα για να ξερω νεες τιμες αλλα πιστευω πως δεν θα υπαρξουν αλλαγες...
Καλώς ήρθες Στέλιο μιας κ είσαι πολλά χρόνια στον χώρο πιστεύεις οτι θα έχουμε δυσάρεστες εκπλήξεις στην νέα ρυθμιστική; έχεις κάποια πληροφόρηση;;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top