ΠΑΝΑΣ OUTDOOR ACTIVITIES

Status
Not open for further replies.
Όλως τυχαίως πέφτουν στα χέρια σου όλα τα ψιψιψινια και τα κοκοκοψαρα :confused:
Αφου ειμαι μεσα στη μοδα... .yelling.

Αφού κατάφερε με 30 βαθμούς να μαζέψει αυτά τα βαρελότα που έριξες, άρα κάνει δουλίτσα :cool:
Αυτο ακριβως ειπα κ εγω, τις περιμενα αρκετα χειροτερες για να ειμαι ειλικρινης τις συγκεντρωσεις κ ομως τα πηγε εξαιρετικα... Ειδικα το 6αρακι που ειναι κ πιο "φυσιολογικο" το πηγε φωτια...

"αρχικη παλι 430 στα 36 γρ με σκαγια 4χ6 μιξη"... GOOD !!!!!!!!!!!!!!!
Τολη ψιλοδιορθωσα λιγο την απαντηση για να ειμαι πιο ακριβης, 430 ειχε αρχικη (424 συγκεκριμενα στο v1,5, αρα στα 430 στο Vo) αλλα με 4αρια σκαγια το ιδιο φυσιγγι... Αυτο που ειναι με 4-6 ισως να εχει κ λιγο λιγοτερη, σιγουρα ομως πατημενα 420...;)
 
Άρη αν θες να με ακούσεις δοκιμασέ το με αργό φυσίγκι να δείς τι κάνει..
Το ειδα Στελιο οταν το δοκιμασα κ με λιγο πιο φυσιολογικα φυσιγγια απο θεμα ταχυτητων κ πιεσεων... 6αρακι 32 γραμμαρια χωρις καμια ιδιαιτερη πατεντα, απλα με λιγο "εξυπνο" στησιμο συμφωνα με τις προτιμησεις του οπλου, κ ελατε να μου πειτε μετα αν ειναι λιγα τα 32 γρ... Εκεινο που με εντυπωσιασε ομως ειναι πως "μαζεψε" τα πιο δυσκολα φυσιγγια...


Τα φρενατα τσοκ δινουν απολυτες συγκεντωσεις στο ψιλο,και της καλυτερες κατανομες γενικα,

Σαραντο το ν6 ηταν το πιο ψιλο που το δοκιμασα μιας κ αυτη η συσφιξη πιο πολυ για μεσαια κ χοντρα σκαγια με ενδιαφερει αλλα με την επομενη ευκαιρια θα το δοκιμασω κ με ψιλα... Ειδα τι εκανε ενα αλλο αντιστοιχο φερνου φετος στα ψιλα κ εντυπωσιαστηκα...
 
Πρωτη δοκιμη σημερα για ενα Kicks smoke που εχει πεσει στα χερια μου αρκετο καιρο αλλα δεν ειχα καταφερει να το δοκιμασω... Το τσοκ εχει συφιξη 0,75 δηλαδη ειναι καθαρα 2 αστρα στη Μ2 μου...
Παρολλο που η θερμοκρασια στις 8 το πρωι εδειχνε 29 βαθμους Κελσιου κ μονο για δοκιμες δεν ηταν η μερα, εριξα καποια ζωηρα χειμωνιατικα φυσιγγι στο χαρτι κ ενω περιμενα χαμηλοτερα ποσοστα το τσοκ μου εβγαζε συγκεντρωσεις 65 κ 70% στα 41 μετρα ακριβως... Πολυ θετικη η πρωτη εντυπωση κ ηταν κ αισθητα λιγοτερη η αναπηδηση της καννης με φυσιγγια που ξερω καλα κ τα χρησιμοποιησα επιτηδες για να δω αν το τσοκ θα καταφερει να τα μαζεψει... Κ το εκανε...
Στο Sporting τα σπασιματα ηταν εξαιρετικα με οποιο δισκο τουφεκιοταν κατω απο τα 30 μετρα να αφηνει απλα μια σκονη κ με τα πιο μακρινα σπασιματα να ειναι παρα πολυ καλα...
Το φρενο "αφησε" τα σημαδια του στους συγκεντρωτηρες, σε αυτους με πιο λεπτο πλατσικο πιο εντονα...
Πολυ το γουσταρα το τσοκ... .shake hands.




φυσιγγι με 36,5 γρ ν4 κ αρχικη 430 "ατιθασο" στη συγκεντρωηση...

αρχικη παλι κοντα σταα 430 στα 36 γρ με σκαγια 4χ6 μιξη...

παλι 435 αρχικη με 37 γρ σκαγια ν3-4 μιξη αντιμονιου 5%


Κ ενα πιο φυσιολογικο 6αρακι στα 32 γρ με αρχικη 415... ;)
Πως εκανε τον LB.........α Αρι πρεπει να τον ψαξεις λιγο,ειναι καλος αλλα......θελει λιγο δουλεια για να αποδοση
 
Πρωτη δοκιμη σημερα για ενα Kicks smoke που εχει πεσει στα χερια μου αρκετο καιρο αλλα δεν ειχα καταφερει να το δοκιμασω... Το τσοκ εχει συφιξη 0,75 δηλαδη ειναι καθαρα 2 αστρα στη Μ2 μου...
Παρολλο που η θερμοκρασια στις 8 το πρωι εδειχνε 29 βαθμους Κελσιου κ μονο για δοκιμες δεν ηταν η μερα, εριξα καποια ζωηρα χειμωνιατικα φυσιγγι στο χαρτι κ ενω περιμενα χαμηλοτερα ποσοστα το τσοκ μου εβγαζε συγκεντρωσεις 65 κ 70% στα 41 μετρα ακριβως... Πολυ θετικη η πρωτη εντυπωση κ ηταν κ αισθητα λιγοτερη η αναπηδηση της καννης με φυσιγγια που ξερω καλα κ τα χρησιμοποιησα επιτηδες για να δω αν το τσοκ θα καταφερει να τα μαζεψει... Κ το εκανε...
Στο Sporting τα σπασιματα ηταν εξαιρετικα με οποιο δισκο τουφεκιοταν κατω απο τα 30 μετρα να αφηνει απλα μια σκονη κ με τα πιο μακρινα σπασιματα να ειναι παρα πολυ καλα...
Το φρενο "αφησε" τα σημαδια του στους συγκεντρωτηρες, σε αυτους με πιο λεπτο πλατσικο πιο εντονα...
Πολυ το γουσταρα το τσοκ... .shake hands.




φυσιγγι με 36,5 γρ ν4 κ αρχικη 430 "ατιθασο" στη συγκεντρωηση...

αρχικη παλι κοντα σταα 430 στα 36 γρ με σκαγια 4χ6 μιξη...

παλι 435 αρχικη με 37 γρ σκαγια ν3-4 μιξη αντιμονιου 5%


Κ ενα πιο φυσιολογικο 6αρακι στα 32 γρ με αρχικη 415... ;)
Θαυμασιες τουφεκιες!!!Με 2** στα 40μ και "ζωηρες" γομωσεις το αποτελεσμα ειναι εξαιρετικο!!!
 
Θα το εκανα Σαραντο πολυ ευχαρστως αλλα δεν εχω για την ωρα τσοκ με συσφιξη 0,75 ( 2 αστρα ) στο 725 οποτε θα ηταν ανουσιο... Ειναι κ αυτα τα Kicks πολυ ψαρωτικα, αλλα η θα εχεις δυο στο δικαννο η κανεννα, δεν ταιριαζουν με αλλο τσοκ οπτικα... .hit.


το high-flyer για το μοσσυ το πηρα,
Το δοκιμασες?
 
Σ
Θα το εκανα Σαραντο πολυ ευχαρστως αλλα δεν εχω για την ωρα τσοκ με συσφιξη 0,75 ( 2 αστρα ) στο 725 οποτε θα ηταν ανουσιο... Ειναι κ αυτα τα Kicks πολυ ψαρωτικα, αλλα η θα εχεις δυο στο δικαννο η κανεννα, δεν ταιριαζουν με αλλο τσοκ οπτικα... .hit.



Το δοκιμασες?

Σιγα. και γω ενα Muller εχω και ενα Beretta, ειναι λιγο τσιρκο, αλλα δεν πειραζει.
 
Τα φρενατα τσοκ δινουν απολυτες συγκεντωσεις στο ψιλο,


Ακριβως ετσι Σαραντο. Νομιζεις οτι ριχνεις με ενα τειχος απο σκαγια, φοβερα πυκνη τουφεκια ανα μοναδα μετρησης ογκου, οχι εμβαδου και τα σκοτωματα ειναι λες και τρακαρε το πουλι μπουλντοζα
 
Ακριβως ετσι Σαραντο. Νομιζεις οτι ριχνεις με ενα τειχος απο σκαγια, φοβερα πυκνη τουφεκια ανα μοναδα μετρησης ογκου, οχι εμβαδου και τα σκοτωματα ειναι λες και τρακαρε το πουλι μπουλντοζα
Ακριβως Παυλο στη τελικη αυτο μετραει τα ΣΚΟΤΩΜΑΤΑ τα αλλα εινα αλλα λογια να αγαπιωμαστε
 
Πρωτη δοκιμη σημερα για ενα Kicks smoke που εχει πεσει στα χερια μου αρκετο καιρο αλλα δεν ειχα καταφερει να το δοκιμασω... Το τσοκ εχει συφιξη 0,75 δηλαδη ειναι καθαρα 2 αστρα στη Μ2 μου...
Παρολλο που η θερμοκρασια στις 8 το πρωι εδειχνε 29 βαθμους Κελσιου κ μονο για δοκιμες δεν ηταν η μερα, εριξα καποια ζωηρα χειμωνιατικα φυσιγγι στο χαρτι κ ενω περιμενα χαμηλοτερα ποσοστα το τσοκ μου εβγαζε συγκεντρωσεις 65 κ 70% στα 41 μετρα ακριβως... Πολυ θετικη η πρωτη εντυπωση κ ηταν κ αισθητα λιγοτερη η αναπηδηση της καννης με φυσιγγια που ξερω καλα κ τα χρησιμοποιησα επιτηδες για να δω αν το τσοκ θα καταφερει να τα μαζεψει... Κ το εκανε...
Στο Sporting τα σπασιματα ηταν εξαιρετικα με οποιο δισκο τουφεκιοταν κατω απο τα 30 μετρα να αφηνει απλα μια σκονη κ με τα πιο μακρινα σπασιματα να ειναι παρα πολυ καλα...
Το φρενο "αφησε" τα σημαδια του στους συγκεντρωτηρες, σε αυτους με πιο λεπτο πλατσικο πιο εντονα...
Πολυ το γουσταρα το τσοκ... .shake hands.




φυσιγγι με 36,5 γρ ν4 κ αρχικη 430 "ατιθασο" στη συγκεντρωηση...

αρχικη παλι κοντα σταα 430 στα 36 γρ με σκαγια 4χ6 μιξη...

παλι 435 αρχικη με 37 γρ σκαγια ν3-4 μιξη αντιμονιου 5%


Κ ενα πιο φυσιολογικο 6αρακι στα 32 γρ με αρχικη 415... ;)
καλημερα αρη......καλοτουφεκο να ειναι το καινουργιο σου τσοκακι......τελικα αυτα τα τσοκακια κανουν τα benelli οπλα.....χαχαχαχαχαχα.......RESPECT..RESPECT..RESPECT.
 
Καλημερα σε ολους σας καλες διακοπες και φυσικα καλη ενερξη..Θελω να απολογηθω για κατι που συμβαινει τον τελευταιο καιρο και αφορα τα kicks.Απο την στιγμη που θα δωσω την παραγγελια στο εργοστασιο σε 3-4 ημερες η παραγγελια ειναι ετοιμη και σε 6-7 ημερες εχει φτασει Ελλαδα.Μεχρι εδω ολα πολυ καλα....τωρα αρχιζει το μαρτυριο και ονομαζεται ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΔΗΜΟΣΙΟΥ...το τελωνειο λοιπον του ταχυδρομειου εχει θεσει ως ελαχιστο χρονο παραμονης του δεματος στο τελωνειο προς εκτελωνισμο...20 ημερες και βλεπουμε...μπορει και 30-35...με την αιτιολογια οτι δεν εχουν προσωπικο....οταν επικοινωνω μαζι τους μπας και το βγαλουν το δεμα πιο νωρις η ειρωνεια παει συννεφο...ειμαι επαγγελματιας τους λεω...δεν ιδρωνει το αυτι τους....θα περιμενεις μου λενε...ΔΕΝ μπορω να βαλω εξωτερικο εκτελωνιστη λογο του οτι ειναι τελωνειο του ταχυδρομειου και δεν εχουν δικαιοδοσια εξωτερικοι εκτελωνιστες....ζηταω λοιπον εγω συγνωμμη για την οποια καθυστερηση γινεται και δεν υπαρχει θεμα κοροιδιας...και κατι ακομα βασικο....περναω τελωνειο καθε φορα...δεν εισαγεται το δεμα χωρις εκτελωνισμο....καλη συνεχεια σε ολους σας και ξανα συγνωμμη για την οποια καθυστερηση γινεται....
 
Δυστυχως το τελειωνειο ειναι η πρωτη και με διαφορα υπηρεσια του ελληνικου δημοσιου που τα ξυνει με μεγαλη τσουγκρανα και αυτο το διαπιστωσα εχοντας προσωπικα ο ιδιος συνεργασια αν λεγεται ετσι μαζι τους..... Οι ανθρωποι ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ απλα και ελληνικα
 
Αυτο το κρατος δεν μας προσφερει πλεων τιποτα,και επιπλεων μας ταλαιπωρει,σε ολουε τους τομεις του δημοσιου,εχει αυξηθει η ταλαιπωρια προς τον πολιτη.Κυριε Πανα καλο κουραγιο σε ολους μας......και μη χειροτερα.
Το θεμα ειναι η ειρωνεια...
 
Ξεχασα βεβαια να συμπληρωσω πως αφου βγει απο το τελωνειο θελουν και 3-4 μερες ακομα για να το παραδωσουν τα ταχυδρομεια...και στο τελος δεν μου δινουν το επισημο τιμολογιο του αμερικανου με την αιτιολογια πως ειναι εγγραφο του δημοσιου...το δικο μου τους λεω τιμολογιο που πληρωνω εγω ειναι δικο σας??φυσικα μου λενε....εσεις λεει να βγαλετε φωτοτυπια να εχετε.....και φυσικα ο λογιστης μου τραβαει τα μαλλια του....
 
Καλημερα! Χθες εγραφα για το υδροκεφαλο-σπαταλο-αναποτελεσματικο δημοσιο! Χθες εγραφα οτι το ιδιο το κρατος διαλυει υγιεις επιχειρησεις με τους φορους και την αναποτελεσματικοτητα του.Ειναι λυπηρο αυτο που συμβαινει σε αυτο το κρατος.και η κατασταση χειροτερευει με αυτη την κυβερνηση αντι να βελτιωνεται.υπομομη κυριε Στελιο σας καταλαβαινω απολυτα.με την ευκαιρια να κανω μια ερωτηση.τσοκ smoke σε σπειρωμα crio plus υπαρχει ετοιμοπαραδοτο σε συσφιξη LM? αν δεν εχει LM τι συσφιξεις υπαρχουν; Και τι τιμη εχουν;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top