Οπλουργοί

Πανο οι δοκιμες θα σου δειξουν την μιση αληθεια.....και το κυνηγι την υπολοιπη.
Τωρα επιστροφη δεν εχει....μακαρι να σου κανει ολα τα χατηρια .hunter.
Ναι φίλιππα ελπίζω και εγώ να μου τα κάνει. Δυστυχώς δεν έχω πρακτική εμπειρία από όπλα με κώνο (εδώ στη Ρόδο δεν ξέρω κάποιον που να έχει κάνει) οπότε πήρα το ρίσκο...διαβάζοντας! Ότι είναι αυτό είναι, μετά πια μιλάμε για παρεμβάσεις του τύπου "τι όπλο να πάρω' .yel.
 
Τελικα τι εγινε Πανο το πηρες?
ναι το πήρα, οπτικά η δουλειά φαίνεται όχι απλώς καλή αλλά τέλεια. Δυστυχώς οι πραγματικές δοκιμές θα γίνουν στις τσίχλες. Τώρα υπάρχει μεγάλη έλλειψη χρόνου, καταφέρνω και πάω μόνο πέρδικα αλλά τι συμπέρασμα να βγάλεις από 4-5 τουφεκιές;
 
Ο Κώστας κάνει πολύ καλή δουλειά στα όπλα. 'Οποτε και να πας είναι "πνιγμένος" στην δουλειά. Τον εμπιστεύεται η Μπερέττα,η Ε.Α και κυνηγοί και σκοπευτές από όλη την χώρα. Είναι και καλό παιδί και θα σου πεί αν αυτό που θες,κάνει ή δεν κάνει για το όπλο σου.
 
ναι το πήρα, οπτικά η δουλειά φαίνεται όχι απλώς καλή αλλά τέλεια. Δυστυχώς οι πραγματικές δοκιμές θα γίνουν στις τσίχλες. Τώρα υπάρχει μεγάλη έλλειψη χρόνου, καταφέρνω και πάω μόνο πέρδικα αλλά τι συμπέρασμα να βγάλεις από 4-5 τουφεκιές;
Πανο πριν πας για κώνο δοκίμασες το όπλο σε πίνακα για να μπορείς να συγκρίνεις το πριν και το μετά???
 
ναι είχα κάποιες παλιές δοκιμές και από μια τουφεκιά που έριξα σε χαρτί φάνηκε ποιο μαζεμένη (με το ίδιο τσοκ), αυτό που με ενδιαφέρει πολύ να δω είναι η διάτρηση και γενικά η δύναμη που έχουν τα σκάγια. έχει αλλάξει άραγε έστω στα "περιφερειακά;
 
ναι είχα κάποιες παλιές δοκιμές και από μια τουφεκιά που έριξα σε χαρτί φάνηκε ποιο μαζεμένη (με το ίδιο τσοκ), αυτό που με ενδιαφέρει πολύ να δω είναι η διάτρηση και γενικά η δύναμη που έχουν τα σκάγια. έχει αλλάξει άραγε έστω στα "περιφερειακά;
Αν όντως μάζεψε η κατανομή σίγουρα κέρδισες και δύναμη=διάτρηση!!!
 
ναι είχα κάποιες παλιές δοκιμές και από μια τουφεκιά που έριξα σε χαρτί φάνηκε ποιο μαζεμένη (με το ίδιο τσοκ), αυτό που με ενδιαφέρει πολύ να δω είναι η διάτρηση και γενικά η δύναμη που έχουν τα σκάγια. έχει αλλάξει άραγε έστω στα "περιφερειακά;
Πάντως στον κύριο Λιάκο που είχα κάνει κώνο στην crio,πέρα από την πολύ όμορφη οπτική δουλειά κωνος-γυαλισμα, στην πράξη δεν βρήκα καμία διαφορά από πριν την επιμήκυνση,δυστυχώς!!
 
Πάντως στον κύριο Λιάκο που είχα κάνει κώνο στην crio,πέρα από την πολύ όμορφη οπτική δουλειά κωνος-γυαλισμα, στην πράξη δεν βρήκα καμία διαφορά από πριν την επιμήκυνση,δυστυχώς!!
τακη στο χαρτι;η στο θηραμα;
πουθενα από τα 2;
 
Τώρα αν παρεις καλύτερη διάτρηση στα εξωτερικα σκαγια δεν τον καταλαβαινεις και εύκολα ούτε σε χαρτί ούτε σε θήραμα
Για να βελτιώσεις την διάτρηση Νίκο πρέπει αυτά τα εξωτερικά σκάγια να μαζέψουν κατά πολύ,αλλιώς μην περιμένεις αποτέλεσμα!!
 
Μπορεις
Αυτό που εξετάζουμε πρώτα Παναγιώτη είναι ο πίνακας!!!εάν δεν δεις βελτίωση στην κατανομή πως περιμένεις να κερδίσεις σε διάτρηση??

Μπορεις Τακη να μου πεις το ονομα του οπλουργου σε ΠΜ?
 
φιλε Εγώ πάντως είδα μεγάλη διαφορά στο.κυνηγι στα σκοτωματα καμια σψεση το οπλο με πριν οπως επισηςς και αρκετοί ακόμα π ξέρω ότι έκαναν τέτοιου είδους επεμβάσεις είδαν μεγάλη διαφορά μαλον με τη δικιά Σ κάτι δε πήγε καλά φαινεται
 
φιλε Εγώ πάντως είδα μεγάλη διαφορά στο.κυνηγι στα σκοτωματα καμια σψεση το οπλο με πριν οπως επισηςς και αρκετοί ακόμα π ξέρω ότι έκαναν τέτοιου είδους επεμβάσεις είδαν μεγάλη διαφορά μαλον με τη δικιά Σ κάτι δε πήγε καλά φαινεται
Προφανώς!!!
 
Back
Top