Μάλλινη τάπα

Μ92 190 με νραγκο 20 ριχνεις Δευτέρα το παπι και πευτει Παρασκευή
Φοβάσαι το κλωτσίδι και δεν μπορείς να χτυπήσεις. .yelling.

Άλλος μεγάλος μύθος οι αλλαγές προσκοπεύσεων με τα magnum.
Αλλά άστο αυτό τώρα.
 
Φοβάσαι το κλωτσίδι και δεν μπορείς να χτυπήσεις. .yelling.

Άλλος μεγάλος μύθος οι αλλαγές προσκοπεύσεων με τα magnum.
Αλλά άστο αυτό τώρα.
Κανε και εκει τις αναλύσεις κιαν δεν αλαζουν και εκει τα δεδομένα ξεκινω το κέντημα
 
Κανε και εκει τις αναλύσεις κιαν δεν αλαζουν και εκει τα δεδομένα ξεκινω το κέντημα
Διαφωνούμε στα πάντα αλλά σε συμπαθώ γιατί θεωρώ ότι είσαι ειλικρινής.
Θα το ξεκινήσεις με εμένα που έμπλεξες αχαχαχ

Δες
v0=450m/s #2 στα 60m
Πάπια με 50km/h χωρίς αέρα.
Προσκόπευση όταν τα σκάγια βγαίνουν από το στόμιο 3,13m

v0=380m/s #2 στα 60m
Πάπια με 50km/h χωρίς αέρα.
Προσκόπευση όταν τα σκάγια βγαίνουν από το στόμιο 3,46m

Διαφορά 33 εκατοστά.
Ένας πολύ καλός σκοπευτής με μισή μοίρα απόκλιση, στα 60m σκοπεύει με ακρίβεια 52 εκατοστά.

Φυσικά σκάγια χωρίς να έχουν γίνει φακές, σωστά δηλαδή φυσίγγια ...

Σταματώ εδώ ...
topic.
 
Last edited:
Tην ίδια γνώμη είχα και εγώ μέχρι που ανακάλυψα τα RC 32 35 και 35 μάλλινο δοκίμασε και τα λέμε
Πες μου εσυ γτ αναμεσα σε δυο φυσιγγια με ιδιο βαρος γωμοσης το γρηγοροτερο κλωτσαει λιγοτερο καπου υπαρχει και ο νομος της φυσικης και δε καταλαβενει κανεναν αυτη
 
Διαφωνούμε στα πάντα αλλά σε συμπαθώ γιατί θεωρώ ότι είσαι ειλικρινής.
Θα το ξεκινήσεις με εμένα που έμπλεξες αχαχαχ

Δες
v0=450m/s #2 στα 60m
Πάπια με 50km/h χωρίς αέρα.
Προσκόπευση όταν τα σκάγια βγαίνουν από το στόμιο 3,13m

v0=380m/s #2 στα 60m
Πάπια με 50km/h χωρίς αέρα.
Προσκόπευση όταν τα σκάγια βγαίνουν από το στόμιο 3,46m

Διαφορά 33 εκατοστά.
Ένας πολύ καλός σκοπευτής με μισή μοίρα απόκλιση, στα 60m σκοπεύει με ακρίβεια 52 εκατοστά.

Φυσικά σκάγια χωρίς να έχουν γίνει φακές, σωστά δηλαδή φυσίγγια ...

Σταματώ εδώ ...
topic.
Και εγω σε παω με χιλια κιας διαφωνουμε παντού γιατι σεβεσαι τον συνομιλητή σου κιας εχεις αντιθετη γνωμη. Κοιτα τωρα καναλι υπεριψωμενο με αναχωμα περπατιτο πρωι με κρύο εχει σε σημείο γόνατο (στροφή )και αρμιρικι πάντα κράταει 1 2 πουλια συνήθως μεση αποσταση βολης 40 με 45 μτ φυσίγγι σιπε 175 32 3 το λιγότερο 1πουλι την φορα .φυσίγγι ροτβαιλ 52 3 μετρα πισω η τουφεκια οπλο τσοκ ,χερια,τροπος σκοπευσης ιδιος,η το φυσίγγι ειναι αργο η εγω περνω υγρασία!!!
 
Και εγω σε παω με χιλια κιας διαφωνουμε παντού γιατι σεβεσαι τον συνομιλητή σου κιας εχεις αντιθετη γνωμη. Κοιτα τωρα καναλι υπεριψωμενο με αναχωμα περπατιτο πρωι με κρύο εχει σε σημείο γόνατο (στροφή )και αρμιρικι πάντα κράταει 1 2 πουλια συνήθως μεση αποσταση βολης 40 με 45 μτ φυσίγγι σιπε 175 32 3 το λιγότερο 1πουλι την φορα .φυσίγγι ροτβαιλ 52 3 μετρα πισω η τουφεκια οπλο τσοκ ,χερια,τροπος σκοπευσης ιδιος,η το φυσίγγι ειναι αργο η εγω περνω υγρασία!!!
Κώστα περπατητο για τσίχλες με 28γρ. σκοπευτικα, τα πουλια στη μύτη, την επόμενη με 32γρ.εμενα συνέχεια πισω μέχρι που τράβαγα το όπλο συνειδητά μια πιθαμη μπροστά από το πουλι!!!
 
Πες μου εσυ γτ αναμεσα σε δυο φυσιγγια με ιδιο βαρος γωμοσης το γρηγοροτερο κλωτσαει λιγοτερο καπου υπαρχει και ο νομος της φυσικης και δε καταλαβενει κανεναν αυτη
Και εγώ το ίδιο νόμιζα αλλά τα συγκεκριμένα με εχουν κάνει να μην μπορώ να καταλάβω τι παίζει ισως κάποιος από αυτούς που γεμίζουν μπορεί να βοηθήσει
 
Κώστα περπατητο για τσίχλες με 28γρ. σκοπευτικα, τα πουλια στη μύτη, την επόμενη με 32γρ.εμενα συνέχεια πισω μέχρι που τράβαγα το όπλο συνειδητά μια πιθαμη μπροστά από το πουλι!!!
Γνώμη μου ειναι ριχνε αυτό που σε βολεύει, ριχνω ενα σετ υπ με 29γρ 3 και ενα μέ 36 στα ίδια μερη περίπου ιδιες αποστάσεις οταν καθαρίζω τα πουλιά δεν μπορώ να ξεχωρίσω πιο σκοτώθηκε με το 29 και πιο με 36 αν ολα αυτα με τα ποσοστα και τους κύκλους εισιαν δεν θα πρεπε να βλέπω διάφορα και στο σκοτωμα και στον αριθμό σκαγιών ?
 
Γνώμη μου ειναι ριχνε αυτό που σε βολεύει, ριχνω ενα σετ υπ με 29γρ 3 και ενα μέ 36 στα ίδια μερη περίπου ιδιες αποστάσεις οταν καθαρίζω τα πουλιά δεν μπορώ να ξεχωρίσω πιο σκοτώθηκε με το 29 και πιο με 36 αν ολα αυτα με τα ποσοστα και τους κύκλους εισιαν δεν θα πρεπε να βλέπω διάφορα και στο σκοτωμα και στον αριθμό σκαγιών ?
Τι σε ώθησε να προσθέσεις αλλά 7 γρ.αφου είναι το ίδιο❓
 
Back
Top